Şimdi Ara

Access Point LAN bağlantı problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle hepinize iyi günler, ZyXEL VMG3312-B10B marka ve model modem kullanıyorum fakat belirli bir mesafeden sonra cihaz çekmediği için Inca IAP-700nr marka ve model bir Access Point aldım. İnternette gördüğüm şekilde öncelikle bilgisayara ethernet kablosu ile bağlayarak kurulumunu gerçekleştirdim. İlk birkaç gün sıkıntı yaşamadım ancak şuan access pointten kablolu olarak bağlantı yaptığım bilgisayarlarda DNS değiştirmediğim(8.8.8.8 ve 8.8.4.4) takdirde internet erişimi sağlayamıyorum.
    Bir diğer anlamadığım nokta ise modemin LAN portundan AP'nin WAN portuna çektiğim kablo ne modemin LAN ışığını ne de AP'nin WAN ışığını yakıyor, ancak kabloyu modemden bir bilgisayara bağladığımda LAN ışığı yanmasa dahi bağlantı sağlanıyor. Başka bir kablo ile test ettim o kabloda tüm LAN ışıkları sorunsuz bir şekilde yanıyordu. Bu AP'nin WAN portunda sıkıntı olduğu manasına mı geliyor?
    Son olarak AP'yi yalnızca WAN modu Kablosuz olarak kullanabiliyorum, kabloluya aldığımda internet erişimi sağlayamıyorum. Bunu bir türlü çözemedim ancak pek anlamadığım için fazla kurcalayıp tamamen bozmak istemiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• siz cihazı router olarakmı ap olarakmı kurmak istiyorsunuz
  • yücel52 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, cihazı Access Point olarak kullanmak istiyorum. Amacım şu, modemin çekmediği yerde AP ile kablosuz olarak daha kuvvetli internete erişim sağlayayım aynı zamanda AP modeme kablolu olarak bağlansın gerekli bilgisayarlara da AP'nin LAN portlarından kablo çekip(bir nevi switch gibi kullanıp) MP oyunlarda düşük gecikme süreleri yakalayayım. Konu hakkında bilgim kısıtlı olduğu için yanlış olduğum bir yer varsa düzeltin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diffusional

Merhaba, cihazı Access Point olarak kullanmak istiyorum. Amacım şu, modemin çekmediği yerde AP ile kablosuz olarak daha kuvvetli internete erişim sağlayayım aynı zamanda AP modeme kablolu olarak bağlansın gerekli bilgisayarlara da AP'nin LAN portlarından kablo çekip(bir nevi switch gibi kullanıp) MP oyunlarda düşük gecikme süreleri yakalayayım. Konu hakkında bilgim kısıtlı olduğu için yanlış olduğum bir yer varsa düzeltin.
    Zyxel ip 192.168.1.1
    Ap yi 192.168.1.250 yapın
    Dhpc kapalı olsun varsayılan ağ geçidi ve birinci dns 192.168.1.1
    İkinc dns 8.8.8.8
    En son wifi isim ve şifreyi belirleyip deneme yapın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yücel52 kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın bu işlerden çok anlamıyorum anladığım kadarıyla yapmaya çalıştım doğru mu değil mi bilmiyorum.

Yukarıdaki şekilde yaptığımda internet erişimi sağlanamadı.

Bu şekilde yaptığımda internete bağlandı ama bu yöntemin doğru olup olmadığından emin değilim. Zira Kablosuz WAN kullandığım için gecikme konusunda iyileşme olmayacağını düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Diffusional

Kusura bakmayın bu işlerden çok anlamıyorum anladığım kadarıyla yapmaya çalıştım doğru mu değil mi bilmiyorum.

Yukarıdaki şekilde yaptığımda internet erişimi sağlanamadı.

Bu şekilde yaptığımda internete bağlandı ama bu yöntemin doğru olup olmadığından emin değilim. Zira Kablosuz WAN kullandığım için gecikme konusunda iyileşme olmayacağını düşünüyorum.
    Siz router olarak kurmak istiyorsunuz sanırım
    İlk resimde dhpc seçeneğini seçin
    İp türü otomatik olsun
    Yalnız incanin lan ip modemden farklı olması gerek yoksa nete çıkamazsıniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.