Şimdi Ara

acces point?? kablosuz router?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar forumu okudum bunla ilgili baslıkları. ama işin içinden cıkamadım acıkcası. bizim komsudaki kablosuz baglantı benim evde sadece mutfakta cekiyo. diger odalarda cekmesini saglamak için hangisini almalıyım? hangisi daha verimli kullanıslı olur?

bir de kablosuz modemin sinyallerini alan, yani komsunun modemine bi kablo takmadan direkt sinyal alıp cogaltarak yayan bi cihan yok mu? (cok sey istedim sanırım )

hepsi buradada sunlar var.

http://www.hepsiburada.com/Liste/tp-link-tl-wr741nd-150m-kablosuz-router/ProductDetails.aspx?productId=bd97011&categoryId=410

http://www.hepsiburada.com/Liste/tp-link-tl-wa701nd-150m-access-point/ProductDetails.aspx?productId=bd97490&categoryId=410

fiyat olarak da ucuz bunlar hangisini alayım ve işimi görür mü?

şimdiden tşkler

• sana lazım olan cihazın adı repeater'dır. yani kablosuz bir sinyali alacak güçlendirip tekrar yayın yapacak. repeater özelliği olan bir access point işini görür (örneğin airties ap-302, modemle aynı marka bir access point olması daha iyidir). tabi internet yayını için hem modemde hem de access pointte bazı ayarlar yapılması gerek. yani modeme erişiminizin olması lazım, bilmem anlatabildim mi :)

edit: verdiğin alttaki link işini görür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Sandman -- 5 Ekim 2010; 0:06:11 >
  • yani o acces pointle modem arası baglantıyı yapmak kolay mı? ben 50 liradan fazla para vermek istemiyorum acıkcası.

kablosuz router benim işe yaramaz mı yani? hepsi burada da en cok satılan oymus. ondan kafam karıstı
  • quote:

bir de kablosuz modemin sinyallerini alan, yani komsunun modemine bi kablo takmadan direkt sinyal alıp cogaltarak yayan bi cihan yok mu?

Bu dediğini yapan alet access point dir. Gelen sinyali güçlendirip yayar. Mesela mutfağına koyarsan oradan diğer mekanlara da yayabilirsin. Kablosuz routerla senin işinin bir alakası yok.
  • dostum repeater özelliği olan bir access point alacaksın. repeater olmazsa kablo çekmek zorunda kalırsın. access pointi repeater modunda çalıştırarak hiç kablo olmadan aynı sinyali güçlendirebilirsin.
    arkadaşın da dediği gibi router farklı bir olay
  • peki duvarımda bir kablo var . ethernet kablosu. fakat evde 2 kişi kalıyoruz yani 2 laptop var. bunu nasıl wireless yaparız. yani ikimizde kablosuz bağlanmak istiyoruz. kablo mutfakta biz salonda oturuyoruz internet için mutfağa git kabloya bağlı kal zor geliyo ve orada kalorifer yok. çaremiz nedir doktor bey :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vapor.Experience

peki duvarımda bir kablo var . ethernet kablosu. fakat evde 2 kişi kalıyoruz yani 2 laptop var. bunu nasıl wireless yaparız. yani ikimizde kablosuz bağlanmak istiyoruz. kablo mutfakta biz salonda oturuyoruz internet için mutfağa git kabloya bağlı kal zor geliyo ve orada kalorifer yok. çaremiz nedir doktor bey :)

Aynı şekilde bir access point almanız gerek, kabloyu onun girişine bağlayıp, kablosuz ağla yayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: istblacken

quote:

Orijinalden alıntı: Vapor.Experience

peki duvarımda bir kablo var . ethernet kablosu. fakat evde 2 kişi kalıyoruz yani 2 laptop var. bunu nasıl wireless yaparız. yani ikimizde kablosuz bağlanmak istiyoruz. kablo mutfakta biz salonda oturuyoruz internet için mutfağa git kabloya bağlı kal zor geliyo ve orada kalorifer yok. çaremiz nedir doktor bey :)

Aynı şekilde bir access point almanız gerek, kabloyu onun girişine bağlayıp, kablosuz ağla yayabilirsiniz.

teşekkür ederim. önerebiliceğiniz bi marka model var mı. ne kadar ucuz olursa o kadar iyi benim için. hepsi aynı işi görüyosa vatanda 40tl ye ap'ler var. ?? uyumsuzluk vs gibi sorun olur mu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.