Şimdi Ara

Acaba kafesden çıkararak doğrumu yapıyorum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar 1 ay önce aldığım kakariki papağanımla kafesdeyken hiç anlaşamıyorduk. Mesela elimi görsün direk canavar zannediyordu ne kadar uğraştıysam elimin 1 metre yakınına yaklaştıramadım. Bir gün salmaya karar verdim bıraktım kafes dışına odamda aileden biri gibi takılıyor artık. Elime gelmiyor hala o ayrı birşey ama mesela yeni yeni masamın üstüne gelmeye başladı. Ben bilgisayarda iş yaparken gelip önüme konuyor mouse kablosuyla uğraşıyor. Öğlen olduğunda resmen beni dışarı sal gibi gözümün içine bakıyor. Uyurken bile kafes kapısını kapatmıcaz nerdeyse o derece. Akşam olduğunda kendisi giriyor zaten kafese orda uyuyor. Çıkarmak istesemde çıkmıyor uykum var gibi bi bakış atıyor. Sizce bu kadar özgürlük vermem iyimi ? Aileden biri gibi oldu bana kalsa hep dışarıda dursun ama ileride bir sorun mu yaratır yoksa daha iyi mi olur uzman arkadaşlar öneride bulunursa sevinirim. Bir şey daha var yattığım odada durmasının bir zararı varmı? Şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ysmero

Selamlar 1 ay önce aldığım kakariki papağanımla kafesdeyken hiç anlaşamıyorduk. Mesela elimi görsün direk canavar zannediyordu ne kadar uğraştıysam elimin 1 metre yakınına yaklaştıramadım. Bir gün salmaya karar verdim bıraktım kafes dışına odamda aileden biri gibi takılıyor artık. Elime gelmiyor hala o ayrı birşey ama mesela yeni yeni masamın üstüne gelmeye başladı. Ben bilgisayarda iş yaparken gelip önüme konuyor mouse kablosuyla uğraşıyor. Öğlen olduğunda resmen beni dışarı sal gibi gözümün içine bakıyor. Uyurken bile kafes kapısını kapatmıcaz nerdeyse o derece. Akşam olduğunda kendisi giriyor zaten kafese orda uyuyor. Çıkarmak istesemde çıkmıyor uykum var gibi bi bakış atıyor. Sizce bu kadar özgürlük vermem iyimi ? Aileden biri gibi oldu bana kalsa hep dışarıda dursun ama ileride bir sorun mu yaratır yoksa daha iyi mi olur uzman arkadaşlar öneride bulunursa sevinirim. Bir şey daha var yattığım odada durmasının bir zararı varmı? Şimdiden teşekkürler

kuş kafes hayvanı degildir. kuşların doğal yaşamı ormanlardır agaçlardır. özgür bırakacaksın . öyle bazı embesiller var alıyolar salmıyolar bütün gün kafeste . Kuş uçmayı unutucak.Ortam iyise camlar filan kapı kapalı ise full açık kalsın kafesin kapağı.

Yıllardan beri kuş bakıyorum. 7-24 açık istedigi gibi gir çik . Gece yattımıda açık.Sorun yaratmaz daha iyi arkadas olursunuz alısması için ve can sıkıntısı olmaz hayvanın.

Odada zararı olmaz . Bazı doktorlar tüyleri buruna filan kaçiyormus filan diyor gece yatmadan yorguna filan düzelt tüy yoksa yat sorun olmaz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.