Şimdi Ara

AC destekli VDSL Modem TP-LINK M-mi ? Asus mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • cihazı, nas cihazından wifi ile yüksek birrateli Remux filmler izlemek için ve Torrent için kullanılacak.

media playeri kablo ile bağlama gibi bir durum olmadığından wifi ile bağlanmak durumundayım. bu yüzden şuan kullandığım tplink w9970 modemin yetmediğine kanaat getirdim. araştırmalarım sonucu ;
    Asus 68u ve tplink c9 1900 modellerine bakıyorum. bir ev kullanıcısı acısından oldukça pahalı cihazlar. garantisi devam eden ikinci ellerini de buldum.

bu cıhzları ıkıncı el almak mantıklı mıdır ? bunlardan ya da başka bir ac destekli onerısı istiyorum.

şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ucuza aliexpressten router alabilirsiniz Tenda AC18 var Asus RT-68U ile aynı donanıma sahip ve Custom firmware atılabiliyor İsterseniz Asus Merlin Firmware kurabilirsiniz.
    Onun Haricinde bu yazdıklarınız arasında bir seçim yapıcak olursan asus daha ağır basıyor.
  • AirJET A kullanıcısına yanıt
    cevap icin tesekkur ederim, dediginiz gibi alirxpreste ucuzmus anck kurdan dolayi simdi alsam 420 tl ye denk geliyor ve yine pahali hem de sadece router. suan kullandigim ttnet modemin internet baglantisini da kotu. o uzden router alacak olsam bile yanina yine iyi bir modem almam gerekecek.

• Bu tarz yapılarda önceliğiniz bant genişliği ve cihazın daha hızlı veri aktarımı yapabilmesi için ac desteğinin olması bence ön planda olmalı. İkinci el almak mantıklı değil bence ikinci el bu tarz cihazlardan ağızım çok yandı . Ben şuanda tp-link'in VR900 modemini ve C9 routerını kullanıyorum. Bende bu tarz bir ağ yapısı kullandığım için bu cihazları tercih ettim ve yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum sorun çıkarmadı ve yükse bir bant genişliği sunuyor. Aşağıda bulunan linkte tp-link'e ait istediğiniz router yapısını tarafınız oluşturabilirsiniz.

https://www.tp-link.com/tr/products/list-9.html

• eskikasaroysroys kullanıcısına yanıt
    modem / router kombinasyonu neden bu kadar kisi tarafindan tercih ediliyor ? modem/router ozellikli bir modem ile tek bir cihaz olarak kullanilsa performans mi duuyor? hem kablo karmasasi falan olmuyor.

• nc39 kullanıcısına yanıt
    Modem+Router combosunun pekçok avantajı var router için custom firmware kurma cihaz bozuldugunda modem yada routerın birinin elinizde sağlam durması ve kullanılabılmesı ve fiyat olarakta uygun oluyor
    anladim hocam. bu arada vr2800 modelini ikinci el olarak 750 tl den buldum, kullanilmamis sifir cihazmis sizce uygun mudur ?

cihazın 0 ı 1000 tl ve o paraya göre fazla iyi değil çekim gücü olarak bence farklı alternatiflere bakın derim
    cnet.com da 68u ve tplink d9 vr900 modelinı kıyasmıslar wifi çekim gücü asustan daha iyi çıkmış. forumda tplink her zaman wifi çekim gücü açısından asusun gerısınde gosterılırdı sasırdım acıkcası.

tp link d9 modeli 350 TL
    asus 550 TL ye buldum ıkıncı el.

karar kıldım gibi hocam ancak 4 sene önceki modelı almak ne kadar doğru bılmıyorum ama asusu alacagım galıba. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nc39 -- 30 Mayıs 2018; 10:45:46 >
    Ana modem tarafında yaşanan yoğunluğu azaltmak amacı ile kullanılır genelde. Ben bu sebeple ve bant genişliğini arttırmak amacı ile ikisini bir arada tercih ediyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.