Şimdi Ara

Abra A5 V1.1 mi V2.1 mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
3
Favori
11.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Monster'a sormak lazım , belki yanlışlıkla yazılmıştır
  • MSI'nın yeni ürünleri ve diğerleri düşünüldüğünce Abra v1.1 düşük maliyetli ve iyi bir ürün gibi duruyor.
    Bu konuda ne düşünüyorsunuz.
    Uzun süre diğer markalara baktım ama sonuçta ekran kartı ve fiyat nedeniyle sanırım abra v1.1 alacağım.
  • arastir kullanıcısına yanıt
    F/p ürünü olarak ben de çok araştırdım ve Abra çok uygun geldi. V1.1 veya v2.1 alacağım sadece kasaları ve kasalara bağlı olarak klavye, ses sistemi ve pilleri farklı. V2.1 in tasarımı daha çok hoşuma gitti. Herkesin zevki farklı tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KaramelizeYogurt K kullanıcısına yanıt
    2.1'in genişleme olanakları 1.1'e göre daha düşük görünüyor.
    2 hdd + 1 msata daha mantıklı.
    Ayrıca ram slotunun 3 adet olması, 24 gb desteği benim ilgimi çeken noktalar oldu.
    Tercihim 1.1, bekliyorum bakalım.
    Ürün gelince inceleme ve videolarla bilgi aktarmaya çalışacağım.

Dediğin gibi tercihler ve zevkler değişebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaramelizeYogurt

Abra A5 serisinden bu iki laptoptan birini almayı planlıyorum ama kafama takılan sorular var. Donanımları aynı olan 2 farklı laptop neden yapıldı? Farklarını öğrenebilir miyim? Kağıt üstünde farklarını biliyorum, temel olarak kasaları farklı sanırım, ancak ayrıntılı bir karşılaştırma (inceleme) ihtiyacım var çünkü az para değil bu notebooklar.

Abra A5 v1.1:http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=463523&kat=6454〈=tr-TR#.U1lSnVV_tQA

Hoperlör Sistemi: ONKYO Hoparlör
    Ağırlık: 2.7Kg (ODD ve 76,96WH Pil Dahil)
    Klavye: Alttan Aydınlatmalı (Türkçe Q) Klavye

Abra A5 v2.1:http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=463524&kat=6454〈=tr-TR#.U1lSo1V_tQA

Hoperlör Sistemi: High Definition (HD) Hoperlör
    Ağırlık: 2.4Kg (ODD ve 49WH Pil Dahil)
    Klavye: Mavi Renk Işıklı Özel Oyuncu Klavyesi (Türkçe Q)

Aklımdaki başlıca sorular şunlar:

1. Hangi modelin kasası Clevo hangi modelin kasası MSI?
    2. Pillerden biri 49WH diğei 77WH. Pil süreleri arasında ciddi bir fark var gibi duruyor. Piller kasaya sabit mi? Pillerin farklı olması kasanın farklı olmasıyla doğrudan ilişkili mi?
    3. Hoparlörlerin farkı nedir? Hangisi daha kaliteli ses sunar?
    4. Klavyeler farklı mı? Farklıysa farkları nedir?
    5. Kasalar farklı ise kullanılan fanlar da farklıdır büyük ihtimalle, beni bu konuda aydınlatır mısınız?
    6. Hangi model daha sessiz çalışır?
    7. Clevo kasa plastik, MSI kasanın alüminyüm olduğu düşünülürse hangisinin ne gibi avantajları vardır?
    8.Hangi kasanın ısı değeri daha yüksek olur, hangi kasa soğutmada daha başarılıdır?
    9. Çok bilgim olmamakla birlikte kasaların anakartları da farklı sanırım. Hangisinin anakartı daha uyumlu ve verimli çalışır?

Not: Kasaların bariz farklarından biri de mSATA slotları ancak ekleme çıkarma yapmayacağım için beni ilgilendirmiyor bu.

Sn. KaramelizeYogurt;

Sorularınıza sırasıyla yanıt vermeye çalışacağız.

1.) Donanımları aynı olan 2 farklı laptop neden yapıldı ?

Beğeniler kişiden kişiye değişebiliyor. Ayrıca her modelin kendi içinde mühendislik ve teknik özellikler açısından da farklılıkları bulunabiliyor. Bu nedenlerle, ürün gamımızı genişletmeyi ve farklı tasarımları sizlere sunmaya devam etmeyi hedefliyoruz.

2.) Hangi modelin kasası Clevo hangi modelin kasası MSI?

ABRA A5 V1.1 modelinin üretimi konusunda CLEVO ve ABRA A5 V2.1 modelinin üretimi konusunda MSI ile çalışmayı tercih ediyoruz.

3.) Pillerden biri 49WH diğeri 77WH. Pil süreleri arasında ciddi bir fark var gibi duruyor. Piller kasaya sabit mi? Pillerin farklı olması kasanın farklı olmasıyla doğrudan ilişkili mi ?

Piller kasaya uygun olarak tasarlanıyor ancak tabiki sabit değil. Kolaylıkla çıkarılıp değiştirilebiliyor. Pillerin farklı olması kasa tasarımının farklı olmasından kaynaklanıyor, bu doğru. ABRA A5 V1.1 modeli batarya süresi açısından çok daha avantajlı bir modeldir. Sizde mesajınızda bu durumu belirtmişsiniz zaten.

4.) Hoparlörlerin farkı nedir? Hangisi daha kaliteli ses sunar?

ABRA A5 V2.1 modelinin ses performansı kesinlikle çok iyi. ABRA A5 V1.1 modelinde kullanılan ONKYO speakerlar oldukça yüksek kaliteli ve dünyaca ünlü bir Japon markası. ABRA A5 V1.1 modelinin ses performansı içinse oldukça yeterli düzey ve kalitede olduğunu söyleyebiliriz.

5.) Klavyeler farklı mı? Farklıysa farkları nedir?

ABRA A5 V2.1 modelinde mavi ışıklı klavyeli steelseries klavye kullanılıyor. ABRA A5 V1.1 modelinde ise beyaz ışıklı klavye kullanılıyor. 2 klavye içinde oldukça sorunsuz olduğunu söyleyebiliriz.

6.) Kasalar farklı ise kullanılan fanlar da farklıdır büyük ihtimalle, beni bu konuda aydınlatır mısınız?

2 modelde tek fanlı ve genel anlamda sorunsuz olarak çalışıyorlar. Ancak ABRA A5 V1.1 modelinin soğutma performansının daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

7.) Clevo kasa plastik, MSI kasanın alüminyüm olduğu düşünülürse hangisinin ne gibi avantajları vardır?

Her 2 modelde plastik kasaya sahiptir.

8.) Hangi kasanın ısı değeri daha yüksek olur, hangi kasa soğutmada daha başarılıdır?

2 modelde tek fanlı ve genel anlamda sorunsuz olarak çalışıyorlar. Ancak ABRA A5 V1.1 modelinin soğutma performansının daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

9.) Çok bilgim olmamakla birlikte kasaların anakartları da farklı sanırım. Hangisinin anakartı daha uyumlu ve verimli çalışır?

Her 2 modelin anakartları uyumlu ve sorunsuz olarak çalışmaktadırlar.

Saygılarımızla,

MONSTER Müşteri Hizmetleri

• Sn. Forum Üyeleri ve Degerli Arkadaslar;

MONSTER® ABRA A5 V2.1 15.6" SÜRPRIZ ÖGRENCI KAMPANYASI BASLADI !.. >>> KAMPANYA 03 MAYIS 2014 Cumartesi günü 23:59' a kadar verilecek ilk 50 siparis için geçerlidir. Ürünler HEMEN TESLIM EDILECEKTIR.

3.099 TL yerine ögrencilere özel 2.599 TL KDV Dahil !..

MONSTER® ABRA A5 V2.1 15.6" modelini tercih etmeniz için 3 neden ? >>>http://www.monsternotebook.com.tr/customize/customize.aspx?id=463524&secenek=&secenek2=&adet=1&lang=tr-TR#.U2I2_Pl_vQs

* SIYAH RENK, ÖZEL TASARIMLI KASA,
    * MAVI ISIKLI KLAVYE,
    * NVIDIA GTX 860M 2 GB DDR5 Maxwell Ekran karti

4.Nesil Haswell Intel® Core™ i7-4700MQ, 8GB (1x8GB) DDR3L 1600MHz, 1TB 7200RPM, 15.6" Full HD 1920x1080 Mat LED Ekran, 2GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX860M 128-Bit DX11, ISIKLI Klavye, TURBO FAN Özelligi, DVD-RW, 3 Adet Disk Destegi (2x mSATA RAID 0/1 Ops. + 1x HDD & SSD) Linux, 2 YIL GARANTI, ÜCRETSIZ KARGO & HEMEN TESLIMAT !..

ABRA A5 v2.1

Abra A5 V1.1 mi V2.1 mi? Abra A5 V1.1 mi V2.1 mi? Abra A5 V1.1 mi V2.1 mi?
     Abra A5 V1.1 mi V2.1 mi? Abra A5 V1.1 mi V2.1 mi? Abra A5 V1.1 mi V2.1 mi?

Saygilarimizla,

MONSTER Müsteri Hizmetleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonsterMusteriHizmetleri -- 1 Mayıs 2014; 14:58:53 >

• MonsterMusteriHizmetleri kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için. Çok faydası oldu.

• Araştırmalarım ve paylaşılan bilgiler beni ABRA A5 V1.1 modeline yönlendirdi. Tek sıkıntı henüz stoklu olmaması ve ne zaman geleceğinin net olmaması.
    Umarım kısa zamanda stoklu bir şekilde teslimat yapılabilir.
  • clevo kasaya karşı niyeyse bir önyargı oluştu ben de msi daha kaliteliymiş hissi uyandrıyor. Bir dayanağı yok elbette tek bir modelde sorunla karşılamış insanların olumsuz geri dönüşlerinden dolayı böyle bir yargı mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: arastir

quote:

Orijinalden alıntı: tns1

clevo nun sitesindeki ürünün linkini atıyorum. ışıklı klavye yok.

http://www.clevo.com.tw/en/products/prodinfo_2.asp?productid=432

Ürün tanıtımında var clevonun sitesinde yok.
    Belki kendi aydınlatma sistemlerini kurmuşlardır

v2.1 kasasını bende çok merak ediyorum. Sitede anlaşılır bir görsel yok. Clevo modelini öğrenebilirsek oradan inceleyelim en azından ...

Hocam monsterın aldığı kasalar farklı olabiliyor mesela bir önceki nesilde çok renkli klavyeye sahip msi kasası monsterde tek renk olarak veriliyordu o tip farklılıklar olabiliyor

• Sanırım bu indirime yetişemeyeceğim Tekrar böyle bir indirim olma ihtimali var mı? Bir de elden teslim alabiliyor muyuz? Kadıköyde mağazaları var sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mineral -- 2 Mayıs 2014; 18:23:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mineral

Sanırım bu indirime yetişemeyeceğim Tekrar böyle bir indirim olma ihtimali var mı? Bir de elden teslim alabiliyor muyuz? Kadıköyde mağazaları var sanırım

Evet kardeşim Mağzalarından test ederek misafirleri olarak eldende anında teslim alabiliyorsunuz.
  • arastir kullanıcısına yanıt
    hocam ben de senin gibi düşünüyorum ama ses kalitesi memnun eder mi bilemiyorum a5 v1.1 in
  • Sn. Forum Üyeleri ve Değerli Arkadaşlar;

GTX860M ekran kartlı ABRA A5 v2.1 modelimize daha yakından bakıyor, ULTRA ayarlarda Dirt Showdown oyunundaki FPS ve GPU ısı değerlerini sizin için inceliyoruz.

Video için lütfen tıklayın !.. >>>https://www.facebook.com/photo.php?v=10152386884603766&set=vb.58672078765&type=2&theater

Abra A5 V1.1 mi V2.1 mi?

Saygılarımızla,

MONSTER Müşteri Hizmetler

• kim kazandı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: once_again

kim kazandı ?

Bir hafta içinde görücez gibi
  • KaramelizeYogurt K kullanıcısına yanıt
    bekliyorum bi umut. Yaza doğru sarkarsa laptop alma işim yaz indirimi v.s de uygulanırsa şu v1 ve v2 abralar benim alabilceğim türde olduklarından dolayı takip ediyorum bu konuyu
  • sonuç belli oldu mu?
  • 2.1 bence hocam
  • 1.1 de karar kıldım sıcaklık değerlerini görünce.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.