Şimdi Ara

Abiler tavsiye verin PC topluyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler nasıl olmuş bir tavsiye verin (4000TL-4500TL civarında)
    İşlemci
    1 x ★ AMD Ryzen ™ 5 1500X 3.5GHz (Turbo 3.7GHz) 16MB Cache AM4 İşlemci (Wraith Spire Soğutuculu)740,24 TL + KDV
    Anakart
    1 x Asrock AB350M Ryzen AM4 Socket, 3200+ MHz (OC), DDR4, M.2 SSD, mATX Oyuncu Anakart - ASRAB350M301,60 TL + KDV
    Bellek
    1 x Team DDR4 16GB(2x8GB) 2666MHz T-Force Dark Gaming Soğutuculu Ram Bellek (TM4TD266682RD)874,64 TL + KDV
    Ekran Kartı
    1 x ★ Palit GeForce® GTX1050TI DUAL O.C 4GB 128Bit GDDR5 Ekran Kartı (NE5105TS18G1 1071D)637,13 TL + KDV
    HDD
    1 x Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 210MB/s 64MB Cache Sata3 Masaüstü Disk ST1000DM010203,58 TL + KDV
    SSD
    1 x WD Green 120GB 540/430MB/s SSD (WDS120G1G0A)223,79 TL + KDV
    İşlemci Soğutucu
    1 x Aerocool Verkho2 9cm Fan, 2x6mm Isı Borusu, 4pin PWM LGA 115X/775, AMD FM1/FM2/AM2/AM2+/AM3/AM3+/AM4 İşlemci Soğutucusu (AE-CC-VERKHO2)45,24 TL + KDV
    Kasa
    1 x ★ AeroCool Cruisestar Advance Mid Tower Pencereli 3 Adet Fan Takılı USB 3.0 Kasa (AE-CSA)130,07 TL + KDV
    Güç Kaynağı
    1 x ★ Aerocool 800W 80+ Bronze KCAS Serisi Yarı Modüler Güç Kaynağı (AE-KCAS800)354,38 TL + KDV
    Optik Sürücü
    1 x Asus SDRW-08D2S-U USB Slim External DVD-RW (Siyah)130,74 TL + KDV

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 800W ne yaptın, bir de işlemci soğutucusuna gerek yok. Ryzen stok soğutucu ile geliyor. Şöyle bir sisteme yönelebilirsin:

http://prntscr.com/hx63bd
  • Sağolasın kardeşim inceliyiyeceğim

• Michael Townley kullanıcısına yanıt
    Abi işlemci amd ryzen 1500x 'in cigaherzi daha yüksek ve ucuz neden 1600 seçtin ?

• arkarian68 A kullanıcısına yanıt
    GHz önemli değil, 1600 ile gelen stok soğutucu ile overclock edilirse 1500X performansına fark atar. 1600'ün 6 Çekirdek 12 Thread iken 1500X'in 4 Çekirdek 8 Thread.
  • Anladım sağolasın

• Michael Townley kullanıcısına yanıt
    Abi bu arada birkaç sorum olacak.

İntel işlemci kullanılır mı ?

Ana karta hangi wifi takılmalı?

SSD önerir misin?

• arkarian68 A kullanıcısına yanıt
    SSD alabiliyorsan al, SU800 Adata fiyat performans serisi. Alacaksan onlardan al, İntel işlemci kullanırsın da patchlerden sonra %30'luk bir performans düşüşü yaşandı. AMD yönelmeni öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkarian68

Abi bu arada birkaç sorum olacak.

İntel işlemci kullanılır mı ?

Ana karta hangi wifi takılmalı?

SSD önerir misin?

Bu bütçeyle Intel'e bulaşma AMD en iyisi. SSD olarakta çok pahalı bir şey alma bence. Sandisk'in ucuz SSD'leri var. Ayrıca hard diski WD Green değil de WD Blue alman daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakBanyoTerliği -- 7 Ocak 2018; 18:33:37 >
  • zaten kardeşimizin yaşı ufak oc vs den anlamıyordur alıp oyun oynicak ryzen önermenin mantıgı nedir oc yapılmıcaksa ryzen eziyetten başka bişi degil i5 8400 bir sistem alınabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 7 Ocak 2018; 18:58:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

zaten kardeşimizin yaşı ufak oc vs den anlamıyordur alıp oyun oynicak ryzen önermenin mantıgı nedir oc yapılmıcaksa ryzen eziyetten başka bişi degil i5 8400 bir sistem alınabilir

Aynen bu şekilde de olabilir.

• asko56 kullanıcısına yanıt
    Kardeş ben overclock biliyorum sadece fiyatlardan ve amd den anlamadığım için açtım konuyu ayriyeten hala anakart için wifi soruma cevap alamadım

• Ayrıca 14 yaşındayım ama donanım/yazılım bilgimde 0 değil yani 9 aydır araştırıyorum

Küçük müçük donanım bilgisi yok demeyin ayıp oluyor.

• neyin ayıbı evlat bide ne iş ben genel olarak konuştum sen orda yazdınmı ben oc vs biliyorum ryzende olur vs ben oluru söyledim herkes oc bilicek diye bişi yok

yasin kücük oldugunu söyledim senden büyük biri gelmiş öneri yapıyor sen yanliş davranıyorsun oyun oynicaksan intel iyi iş görür oc yaparsanda ryzende yaparsın senin kararın
  • Eyvallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arkarian68 -- 7 Ocak 2018; 20:24:36 >
  • İntel işlemciye dön bence. Onun haricinde ssd mutlak eklemelisin sisteme.
  • Tercihlerin fiyatlarına göre fena değil, ama yerinde olsam Asrock yerine MSI'ın B350M PRO-VD PLUS AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz (O.C.) USB 3.1 Anakart modelini tercih ederdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkarian68

Kardeş ben overclock biliyorum sadece fiyatlardan ve amd den anlamadığım için açtım konuyu ayriyeten hala anakart için wifi soruma cevap alamadım

Wifi adaptör olarak TP-Link ten şaşma.

Zyxel e sakın bulaşma

5 senedir TP-Link in bu modelini kullanıyorum hala cayır cayır hiçbir sorun yok.

https://www.webdenal.com/tp-link-tl-wn822n_376223.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.