Şimdi Ara

ABD, yüksek hızlı geniş bant internet için rekor miktarda para harcayacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
2.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • keşke türkiyedende böyle bir atılım beklesek kötü olmazdı. Çünkü buna ülke olarak çok ihtiyacımız var.

• bi zahmet yapsınlar adamlar sosyal ağları kazandıran ülke

insta,face,twitter hepsini adamlar buldu kodladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demir1357 -- 29 Haziran 2023; 23:41:48 >
  • Ulan Musk kullanıcısına yanıt

Orjinal haberde

"The real question is, what speeds will be provided in the new deal? The official announcement doesn't mention any specifics though we assume it will be 100 MB down and 20 MB up, per the FCC's proposed standard for high-speed broadband. 1 GB would be nice, though that's probably not on the cards."

Deniyor. Yani devlet hız konusunda bilgi vermemiş. Fakat FCC standartlarına göre yüksek hız 100/20 olarak adlandırıyormuş. 1GB olsa ne güzel olurdu deniyor.

Yani bunlar 800 MegaBİT / 8 BİT = 100 MegaBYTE hız olmayabilir.

• Yeşilmişik kullanıcısına yanıt
    Hmm o zaman kaynak da MB (megabyte) ile Mb (megabit) birimlerini karıştırmış olabilir. Bizim çeviriyi yapan editör de fark etmemiş.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • abd şöyle dursun bizim her mahallemiz fiber döşeniyor .

• Ulan Musk kullanıcısına yanıt

Yok editörün çevirisi de doğru. Onun yaptığı çeviride 100/20 FCC standardı ile tahmin edilen bir rakam olduğu tam olarak anlaşılmıyor. Yoksa çeviri kusursuz. MB ile Mb farkı orjinal yazıda da net değil. Ancak 1GB ifadesi ile bunu Mb tahmin edebiliyoruz. Editör 1GB kısmını yazıya eklememiş çünkü derginin beklentisi gibi olduğundan gözardı edilebilir gerçekten.

Kısaca editörde sorun yok.

• Yeşilmişik kullanıcısına yanıt
    Çeviri orijinaline sadık yapılmış olabilir. Ona sözüm yok hocam. DH'nin çeviri haber konusundaki kuralları biraz belirsiz muhtemelen.
    Bizim kaynaktaki o 1GB kısmını fark ettikten sonra yaptığımız çıkarımı editör de yapıp, küçük bir internet araması ile değerin 100Mbps/20Mbps olduğunu bulup habere düzelterek yazabilirdi.
    Ama eğer DH tarafında müdahaleye izin verilmiyorsa ve orijinal içeriğe sadık kalınması gerekiyorsa, çeviri eksiksiz yapılmalı. O 1GB kısmı da eklenseydi söylenmek isteneni çeviride de doğru anlayabilirdik.

• Abd kanatlanıp uçacak bizse bir gün bizde uçacağız söylemiyle hayal kurmaya devam edeceğiz.

• Daha 5g gelmedi bize. Yatırım yok denecek kadar az. Hiç bir çalışma görmüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüksek hızlı internet medeniyettir. ABD'de hala daha VDSL bile olmayan yerleri düşününce doğru karar olabilir.

ABD, yüksek hızlı geniş bant internet için rekor miktarda para harcayacak
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    Bu değerler nereye ait, Singapur mu? Ben Türkiye'de yaşıyorum ve değerler bu şekilde. Ve bu eklediğim değerlere Temmuzdan itibaren 500 lira verecez. Salak bu Amerika. Vatandaşı yolmak varken ne diye masraf ediyor. Bizimkilerden ders alsın biraz. Bir kuruşa beş köfte satmaya çalışıyor. Düzeni bozmaya gerek yok. Bizimkiler gibi 100 kuruşa yarım köfte satsın bak nasıl mutlu oluyor.
    Düzelecez inşallah be 😊

ABD, yüksek hızlı geniş bant internet için rekor miktarda para harcayacak

• lektonstar kullanıcısına yanıt

Ben Türknet Gigafiber kullanıyorum. Her ne kadar eleştirsem de Türkiye'de gerçek anlamda tek girişim yapan onlar.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.