Şimdi Ara

ABD İRAN'I VURABİLİR Mİ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
1.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalinden alıntı: CaLaVeRa

kara ordusu girmeden bi savaş sonuçlanmaz ben bunu der bunu bilirim eğer amerikanın kara ordusu çok etkili olsaydı ırakta hala şehit verior olmazlardı. uzaktan vurma ile savaş kazanılmaz ve iranda dünyanın en kuvvetli kara ordularından biri var ayrıca nüklüer füzeleri de var ve halkı en azından ırak halkı gibi bi anda dönmeyecektir. iran a girmek amerikanın sonu olur benim kanımca. çünkü ordan çıkamayacaktır.

Amerikanlar şehit değil leş veriyor...Şehitlik kavramı Müslümanlıkta vardır...Sadece bir düzeltme...
    Kara çıkarması konusunda da sana tamamen katılıyorum...
  • iran ayrıca dağlık,ırak gibi fazla düzlük ve çöl yok!... alırlar!
  • quote:

Orijinalinden alıntı: EuroAsia!

quote:

Orijinalinden alıntı: halilgulen

hiç bir savaş sadece bir ülke için çıkmaz...
    iran çok önemli bir ülke...
    rusya nın en büyük ittifaklarından...
    ona bir zarar gelmesi demek rusya nın zarar görmesi demek...
    rusya: biz nükleer programda iranı destekliyoruz diye açıklama yaptı...

quote:

quote:

ya vurursa ne olur...

bence 3. dünya savaşının tohumu olur...

iran için 3. dünya savaşı çıkmaz. bence iran tarih olur, bir terorist ülkeden dahah kurtulmuş oluruk. irandaki savaş vietnamdan farkız olmaz! ırak taki gibide pasif geçmez. abd sessiz soykırıma gider gördüğüne sıkar. basını bile öldürse gümbürtüye kaynadı der olure biter. ne basın yaklaşabilir nede UN !!!

farkındaysan geçenlerdede, iran derhal nükleer faliyetlerine son vermeli! diye açıklama yapmıştı. eğer amerikan , o ezik nesil rusları nazilerin elinden kurtarmış olmasaydı. şu an ne rus belasıyla nede amerikan belasıyla uğraşır olmayacaktık!

Vietnam da savaşı kaybden USA Hollywood sayesinde savaşı sanki kazanmış gibi küçük beyinlilere benimsetmişti. Sanırım bunlardan birisisin. Bence USA filmlerini bırakta biraz tarihi oku. (Yahudi Amerikalıların değilde gerçek tarihçilerin yazdığını)

II. Dünya savaşını Amerikalılar değil, Ruslar kazanmıştı. Rusların ilerleyişini durduramayan Naziler Berlin'in Ruslar tarafından işgalini önlemek için bütün güçlerini Doğu cephesine çekerek Batıdan gelen Amerikan ve İngiliz birliklerinin Almanya'yı işgal etmesine göz yummuşlardı.

Pokemon ları izlemeyi bırakta biraz gerçekleri anla artık. Zaten beni Amerikalılar değil senin gibi Amerikayı bir bok zanneden küçük beyinliler korkutur.

• + 9999999999 ...............

benim için köpek leşinden farkları yok , hatta daha aşşağıda

quote:

Orijinalinden alıntı: feverfire

quote:

Orijinalinden alıntı: CaLaVeRa

kara ordusu girmeden bi savaş sonuçlanmaz ben bunu der bunu bilirim eğer amerikanın kara ordusu çok etkili olsaydı ırakta hala şehit verior olmazlardı. uzaktan vurma ile savaş kazanılmaz ve iranda dünyanın en kuvvetli kara ordularından biri var ayrıca nüklüer füzeleri de var ve halkı en azından ırak halkı gibi bi anda dönmeyecektir. iran a girmek amerikanın sonu olur benim kanımca. çünkü ordan çıkamayacaktır.

Amerikanlar şehit değil leş veriyor...Şehitlik kavramı Müslümanlıkta vardır...Sadece bir düzeltme...
    Kara çıkarması konusunda da sana tamamen katılıyorum...

• +1

yeryüzünde hala bir piyade tüfeği ile adam öldürülebiliyorsa , birkaç KG patlayıcı bir tankı havaya uçurabiliyorsa İran hemen kaybeder yada ufak lokma demek çok yanlış

iran tıpkı güneydoğu gibi dağlık , biz PKK yı bitiremedik , dağların arasında askere rastlamadan adam hakkariden tunceliye kadar yol alıyor ,ABD nin bizim kadar tecrübesi de yok ,

ABD karadan giremez , İran' a belki 3-5 hafta bombalar ama ondan sonra iran napar bilemiyorum ......

quote:

Orijinalinden alıntı: akaras

quote:

quote:

quote:

quote:

ya vurursa ne olur...

iran için 3. dünya savaşı çıkmaz. bence iran tarih olur, bir terorist ülkeden dahah kurtulmuş oluruk. irandaki savaş vietnamdan farkız olmaz! ırak taki gibide pasif geçmez. abd sessiz soykırıma gider gördüğüne sıkar. basını bile öldürse gümbürtüye kaynadı der olure biter. ne basın yaklaşabilir nede UN !!!

farkındaysan geçenlerdede, iran derhal nükleer faliyetlerine son vermeli! diye açıklama yapmıştı. eğer amerikan , o ezik nesil rusları nazilerin elinden kurtarmış olmasaydı. şu an ne rus belasıyla nede amerikan belasıyla uğraşır olmayacaktık!

Vietnam da savaşı kaybden USA Hollywood sayesinde savaşı sanki kazanmış gibi küçük beyinlilere benimsetmişti. Sanırım bunlardan birisisin. Bence USA filmlerini bırakta biraz tarihi oku. (Yahudi Amerikalıların değilde gerçek tarihçilerin yazdığını)

II. Dünya savaşını Amerikalılar değil, Ruslar kazanmıştı. Rusların ilerleyişini durduramayan Naziler Berlin'in Ruslar tarafından işgalini önlemek için bütün güçlerini Doğu cephesine çekerek Batıdan gelen Amerikan ve İngiliz birliklerinin Almanya'yı işgal etmesine göz yummuşlardı.

Pokemon ları izlemeyi bırakta biraz gerçekleri anla artık. Zaten beni Amerikalılar değil senin gibi Amerikayı bir bok zanneden küçük beyinliler korkutur.

• iran irak degil ...satilmi$ diktatorleri yok..anasini bile..s*ker iran.. abd nin mudalesini ortadoguda turkiyede istemez boyle bir savasi..bush fazla zipliyor...
  • Vursa ne olur vurmasa ne olur.Bugun ne yapıyoruz kendi adımıza ve de başkalarının adına bence bunun sorusunu cevaplamak gerekir.
  • akaras nicki kardeşimizin ufak çapta bi anlama sorunu var galibi.küçük beyinli kendisi olmasın.ben nah alırlar demek istedim!
    "..." ne güne duruyo orda!
  • Bence güzel vakit geçirmek varken tartışma ortamı oluşturmanız ikinizin vaktini harcaması açısından hoş olmaz..Haydi barışın bakalım..
  • quote:

Orijinalinden alıntı: LeGenD_Of_GLORY

akaras nicki kardeşimizin ufak çapta bi anlama sorunu var galibi.küçük beyinli kendisi olmasın.ben nah alırlar demek istedim!

yanlış anladın. mesajın seninle bir alakası yok. Sadece senden sonraya denk geldi. İyice bakarsan EuroAsia! a (küçük beyinli olan arkadaş) itafen yazıldığını görürdün.

• Şimdi söylentiler dolaşıyor.Vay efendim ABD İrana saldırır,bence biraz sıkar ABD nin şimdiden ekonomik olarak çok zor durum da vede ırakta bir kaosa sürükleniyor.Şimdiden işi zor.Kaldıki ABD ırak'a saldırdıgında ırakın hiçbir kuvveti bulunmuyordu hepsini körfez savaşında kaybetmişti.O zamandan beri silah amborgasındaydı.Ama şimdi hedef degişti hedefte güçlü bir ülke var İRAN 1500 km lik el şahap füzeleri var ve bu füzelere başlık takabiliyor.Askeri güçüde çabası,corafi koşullar bakımından ırak gibi çöl arazi degil.Sonderece daglık ve sarp bölgelerden oluşuyor.Yani ABD nin beceriksiiz askerleriyle İRAN nı yenmesi mucize bence....
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ya vurursa ne olur...

tarihi çarpıtma ezik herif! rusya yı ele geçiren naziler , (ki 1,800.000 nazi askerine karşı koca rusya) rusya amerikadan yardım istemedi ama amerika biliyorduki eğer yardım etmez ise rusyadan sonra top kendisine çevirlecekti. döt korkusundan normandya çıkartmasını başlattı. abd uçakları gece , ingiliz uçakları ise gündüz berlin semalarını bombalar ile dövüyordu fakat kalkan uçak bombaları attıktan sonra asla geri dönemiyordu. naziler tüm avrupa ve kafkaslara açmış olduğu savaşta yine çok iyi ilerlediler.ruslar abd den aldığı destek ve kış şartlarının zorlaşması ile nazileri berline kadar püskürttüler. ama alman askerinin sayısı belli. bayrak diktikleri ülkelerde bıraktıkları asker sayıları belli. sen hala pislik, lanet olası korkak rusları savunuyorsun! ASIL savaş kahramanı var ise onlarda NAZILERDIR!

• malesef doğru söylüyorsun...

quote:

Orijinalinden alıntı: savasay

EuroAsia! sizin gibiler için israil dururken iran terörist ülkedir tabi!
  • quote:

Orijinalinden alıntı: Azimkar

+1

yeryüzünde hala bir piyade tüfeği ile adam öldürülebiliyorsa , birkaç KG patlayıcı bir tankı havaya uçurabiliyorsa İran hemen kaybeder yada ufak lokma demek çok yanlış

iran tıpkı güneydoğu gibi dağlık , biz PKK yı bitiremedik , dağların arasında askere rastlamadan adam hakkariden tunceliye kadar yol alıyor ,ABD nin bizim kadar tecrübesi de yok ,

ABD karadan giremez , İran' a belki 3-5 hafta bombalar ama ondan sonra iran napar bilemiyorum ......

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ya vurursa ne olur...

ya sen geçende afkanistandan dönen askerlerimiz anısına yapılan törende generalimizin söylediklerini duymadın galiba? 3 gün manşet olmuştu bir sözü! pkk ya karşı kara kuvvetlerimiz sınırlı yetki ile yaklaşıyor ? full yetki olsa pkk nın soyuna ait bir zerre kalmaz. tamamen tarihten silinir. ama bizim askerimizde full yetki yok. savaş ortamı yaratmaya sağlıyor bu pislik pkk lar ama ülke olmadıklarından ve askerlerimizde sınırlı yetki olduğundan soyları kurutulamıyor ? anladı ?

• Tabi ki vurabilir, hiç kimseden korkusu yok adamların.
    Yalnız İran'ın vurulmasıyla birlikde İslam ülkeleri büyük yara alır.
    Ve hiç bir ağırlıkları kalmaz. Hiristiyan alemine Madara oluruz.
    İranın vurulmasına karşı çıkılmalı.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: LeGenD_Of_GLORY

akaras nicki kardeşimizin ufak çapta bi anlama sorunu var galibi.küçük beyinli kendisi olmasın.ben nah alırlar demek istedim!

aldırma kendi çapuında egleniyor. eziğin önce gidenidir kendiside ondan. reelde bir dostu bile yoktur. burada iki kişiyi birbirine düşürüp sana demedim ona dedim der ve aradan sıyrılır gider. ve bunuda bir marifet, kendi çapınca büyük bir neticeye sebep verdiğini sanar. bu arkadaşımız daha ilk seviyede kaybetmiş. sadece kendi fikrien sahip çıkan diğerlerine saygı duymayan, (ki kendisine saygısı yok) kendini tarih abidesi gören bir ezik kişilik. real life looser!

• quote:

Orijinalinden alıntı: VEDAT_06

Tabi ki vurabilir, hiç kimseden korkusu yok adamların.
    Yalnız İran'ın vurulmasıyla birlikde İslam ülkeleri büyük yara alır.
    Ve hiç bir ağırlıkları kalmaz. Hiristiyan alemine Madara oluruz.
    İranın vurulmasına karşı çıkılmalı.

ya irandan sana ne fayda var ki ? terorist yollamaktan başka?

Vedat +11111 oalrak sözlerinin her kelimesine katılıyorum.
  • hep bu yüzden geri kaldık zaten...

iranın bize ne faydası varmış... kimin faydası var arkadarş.... abd nin mi? ingilterenin mi? israilin mi?

iranın vurulması türkiye için büyük bit felaket olur...
  • quote:

hep bu yüzden geri kaldık zaten...

iranın bize ne faydası varmış... kimin faydası var arkadarş.... abd nin mi? ingilterenin mi? israilin mi?

iranın vurulması türkiye için büyük bit felaket olur...

HEMŞO HEMŞO! ne felaketi opalcak bizim için ? senin ekmeğini , suyunu iran mı yollayor yoksa ? ama memleketini kana bulayan bombalar emin ol ki o teroristlerden geliyor! ya iranlı mısın, anarşi misin, mülteci misin herneysen YETER BE! git irana madem o kadar partizanı isen , , ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EuroAsia! -- 14 Ağustos 2005, 12:14:24 >
  • partizanı falan değilim...

ama düşün bir kere abd orayıda işgal edip bir üst yaparsa seni etkilemez mi?

adamlar sarıyor etrafını sen hala "ne zararı olacak canım" diyorsun... ilginç...

ayrıca işin bir de duygusal yönü var... orada binlerce çoluk couk ölecek. kadınlara tecavüz edilecek... hem de onlar bizim dindaşlarımız... bunlar senin vicdanını titretmiyorsa zaten tatrışmamıza gerek yok...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.