Şimdi Ara

ABD İRAN'I VURABİLİR Mİ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
1.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hee doğru diyorsun .. hava sıcak bugün kardeş
  • quote:

Orijinalinden alıntı: EuroAsia!

quote:

Orijinalinden alıntı: JOHN_COOPER

İRAN AMERİKA'YA İKİ FÜZE SALLAR BİTİRİR ONLARIN İŞLERİNİ AMERİKA'DA Bİ HALT YAPAMAZ.UNUTMAYIN Kİ ORASI İRAN.ADAMLARDA KAÇ KAT CESARET VAR,O GÜVENLE ADAMLAR İSTEDİĞİNİ YAPARLAR.2 NÜKLEER FÜZE SALLASIN,BAKIN AMERİKA'DAN SES,SOLUK ÇIKIYOR MU?

ya nereye sallıyor? menzili abd ye kadar mı sence ? hayır Türkiyenin batısına kadar! hem abd o füzeleri teknoloji ile geri döndürüp iranın tepesinde patlatır. iran 1 yollar abd mühümmatı üstüne boşartır direk! sen ne diyorsun ya ? Allah'ın şalvarlıları işte. keleşle savaş devri 1939-1945 te kaldı. abd de uydu güdümlü füzeler ile iranın istediği noktasını uçurur? ya iran ???

anca şalvarlarını toplayıp kaçmasını bilir . .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EuroAsia! -- 13 Ağustos 2005, 15:55:45 >

• quote:

quote:

Orijinalinden alıntı: JOHN_COOPER

İRAN AMERİKA'YA İKİ FÜZE SALLAR BİTİRİR ONLARIN İŞLERİNİ AMERİKA'DA Bİ HALT YAPAMAZ.UNUTMAYIN Kİ ORASI İRAN.ADAMLARDA KAÇ KAT CESARET VAR,O GÜVENLE ADAMLAR İSTEDİĞİNİ YAPARLAR.2 NÜKLEER FÜZE SALLASIN,BAKIN AMERİKA'DAN SES,SOLUK ÇIKIYOR MU?

ya nereye sallıyor? menzili abd ye kadar mı sence ? hayır Türkiyenin batısına kadar mı ? hem abd o füzeleri teknoloji ile geri döndürüp iranın tepesinde patlatır. i ran 1 yollar abd mühümmatı üstüne boşartır direk! sen ne diyorsun ya ? Allah'ın şalvarlıları işte. keleşle savaş devri 191939-1945 te kaldı. abd de uydu güdümlü füzeler ile iranın istediği noktasını uçurur? ya iran ???

anca şalvarlarını toplayıp kaçmasını bilir . .

• quote:

Orijinalinden alıntı: aglamak

İrana saldıramaz ama belki öğrencileri falan kullanarak, içerden karıştırmaya çalışacaktır...abd irana saldırırsa israilde karışacaktır. israil karışınca suriye sıranın kendisine de geleceğini biliyor. suriye de destek verecektir irana...iran şii olduğundan ıraktaki şiilerde hareketlenecektir. velhasılı kelam bu bölge Türkiye yi de içine alacak şekilde bir güzel karışacaktır....abd bunu göze alamaz...onu sadece israil ve ermenistan destekler...sıkar abd saldıramaz diye düşünüyorum...

+1
    işte zaten o yüzden israil hariri yi öldürttü . lüblandan suriye askerlerini cektirtti..

eğer abd irana saldırırsa Türkiye istesede istemesede savaşın içine girer.*-
    -

iran ı sakın kücük görmeyin . 75 milyon nufuslu bağımsız bir ülke.
    uzun menzinli füzeleri var . ukrayna ve kuzey koreden alınma .ancak başlıkları yok. nükleer başlık yapabilrise . abd ye yapıştırabilir.
    abd kolay kolay irana saldıramaz.. sadece şimdi yaptığı gibi havlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zargana -- 13 Ağustos 2005, 16:02:41 >

• vay be forumda da ne çok strateji oyunu oynanıyor...
  • BİRAZ YÜREK İSTER BİR BOK YAPAMAZ İRAN IRAK A BENZEMEZ İRANLA IRAKIN HARFLERİNİN 4 DE AYNI YA SANIYORLARKİ KOSULLARI ORTAMI AYNI DİMİ ARKADASLAR
  • vurmasın peder orda

gerci oda amerikalılara benzior bişi olmas vursa bile..
  • quote:

ya nereye sallıyor? menzili abd ye kadar mı sence ? hayır Türkiyenin batısına kadar! hem abd o füzeleri teknoloji ile geri döndürüp iranın tepesinde patlatır. iran 1 yollar abd mühümmatı üstüne boşartır direk! sen ne diyorsun ya ? Allah'ın şalvarlıları işte. keleşle savaş devri 1939-1945 te kaldı. abd de uydu güdümlü füzeler ile iranın istediği noktasını uçurur? ya iran ???

anca şalvarlarını toplayıp kaçmasını bilir .

Amerikanın psilikojik savastan kazançlarına ornek olarak seni gosteriyom . İşte amerikanın istediği bu Amerikanin bu dunyanın tanrısı gibi gorulmesi ve basarılı olmaya baslamıslar .

quote:

iran için 3. dünya savaşı çıkmaz. bence iran tarih olur, bir terorist ülkeden dahah kurtulmuş oluruk. irandaki savaş vietnamdan farkız olmaz! ırak taki gibide pasif geçmez. abd sessiz soykırıma gider gördüğüne sıkar. basını bile öldürse gümbürtüye kaynadı der olure biter. ne basın yaklaşabilir nede UN !!!

iste bir Amekian Psikolijik Savası gazisi daha . Sana burdan sınır BAN yolluyorum. iran terrorist dimi
    aferin hep bole dusun

• iran ırak gibi peşmergelerden oluşan ordusu yok. sıkar biraz. nükleer silah araştırması yapıyolarsa altyapıları sağlamdır.
    abd cami duvarına işemeyi göze alamaz....
  • Ne Turkiye Ne Rusya Ne de suriye Bu sekilde bir Operasyonu Onaylamaz Gerekirse Karsi Cikar... ABD ye yemez.. yane

Olasi Bir Sicak catismada 3. dunya savasi basladi demektir Bundan Amerika Cin Rusya Iran Ve Turkiyeyi Bile Karsisinda Gorebilir...

Ummadik Tas Bas yarar Bunu unutmamak lazim...
  • Rusya'nın İran'a destek verdiği göz önünde tutulursa böyle bir şeye bence abd cesaret edemez.Kaldı ki Rusya da Türkiye ile ilişkilerine sağlamlaştırma peşinde.(Putin son geldiğinde sıcak tavırları gözlerden kaçmamıştr sanırım.)Eğer olur da İran'a saldırırlarsa bence etrafımızı saran abd tehlikesine karşı pek sessiz kalmayız.Bu duruma İngiltere,Fransa ve bunlar gibi kan emicilerin de gireceğini düşünecek olursak evet ortalık bir hayli karışır...(Rus yanlısı olduğum falan zannedilmez umarım.Geçmişimi biliyorum ve hepsinin neler çevirdiğinin farkındayım.Sadece kendi fikirlerimi yazdım.)
  • quote:

Orijinalinden alıntı: feverfire

Rusya'nın İran'a destek verdiği göz önünde tutulursa böyle bir şeye bence abd cesaret edemez.Kaldı ki Rusya da Türkiye ile ilişkilerine sağlamlaştırma peşinde.(Putin son geldiğinde sıcak tavırları gözlerden kaçmamıştr sanırım.)Eğer olur da İran'a saldırırlarsa bence etrafımızı saran abd tehlikesine karşı pek sessiz kalmayız.Bu duruma İngiltere,Fransa ve bunlar gibi kan emicilerin de gireceğini düşünecek olursak evet ortalık bir hayli karışır...(Rus yanlısı olduğum falan zannedilmez umarım.Geçmişimi biliyorum ve hepsinin neler çevirdiğinin farkındayım.Sadece kendi fikirlerimi yazdım.)

hadi be ordan sende rus yardakçısı! rus bizim baş düşmanımız. 2. dünya savaşındada almanlar ile ruslar arasında savaş olmayacağına dair antlaşma vardı. naziler mühümmatı yıgdı rus sınırına ama rus hala anltlasmaya güveniyor. bilanço 20 milyon rus telef oldu'

• quote:

quote:

Orijinalinden alıntı: feverfire

Rusya'nın İran'a destek verdiği göz önünde tutulursa böyle bir şeye bence abd cesaret edemez.Kaldı ki Rusya da Türkiye ile ilişkilerine sağlamlaştırma peşinde.(Putin son geldiğinde sıcak tavırları gözlerden kaçmamıştr sanırım.)Eğer olur da İran'a saldırırlarsa bence etrafımızı saran abd tehlikesine karşı pek sessiz kalmayız.Bu duruma İngiltere,Fransa ve bunlar gibi kan emicilerin de gireceğini düşünecek olursak evet ortalık bir hayli karışır...(Rus yanlısı olduğum falan zannedilmez umarım.Geçmişimi biliyorum ve hepsinin neler çevirdiğinin farkındayım.Sadece kendi fikirlerimi yazdım.)

hadi be ordan sende rus yardakçısı! rus bizim baş düşmanımız. 2. dünya savaşındada almanlar ile ruslar arasında savaş olmayacağına dair antlaşma vardı. naziler mühümmatı yıgdı rus sınırına ama rus hala anltlasmaya güveniyor. bilanço 20 milyon rus telef oldu'

Seviyeyi dusunmeden birsey tartisiyoruz Rus bizim Dusmanimiz fln degil On yargiyla yaklasmayin Tecrubelerinizle yaklasin Su anda en iyi ittifak kurabilecegimiz Ulke Rusya Amerika Kendi soyu gibi(Ing Fra) kan emicilik yapiyor Eger Bir Dur cikarsa Emin olun Bir suru Ulke Amerikaya ve israil e tekme atmak icin siraya girer...

• quote:

Ruslar'ın ne olduğunu biliyorum.Tarihimi de biliyorum diyorum.Sen hala laf sokma peşindesin...Bir de şunu unutma:Devletler arası dostluk yoktur.Devletler arası müttefiklik vardır.Müttefikler de devletlerin çıkarlarına göre belirlenir.Ayrıca benim ruslar iyidir,güçlüdür,hededir,hödödür gibi laflarla onları yücelttiğimi gördün mü de bana yardakçı diyorsun?Şu at gözlüklerini çıkar da olaylara adam gibi bak biraz...
  • valla arkadaşlar verilen cevapları okumadan yazıyorum (baya uzun yazılar var) bence sovyetler birliği dağılmasaydı abd ırakada giremezdi havasını alırdı ve şu an da dağılmış olamsına rağmen yinede irana giremez bence
  • quote:

Orijinalinden alıntı: aLLyC

Ne Turkiye Ne Rusya Ne de suriye Bu sekilde bir Operasyonu Onaylamaz Gerekirse Karsi Cikar... ABD ye yemez.. yane

Olasi Bir Sicak catismada 3. dunya savasi basladi demektir Bundan Amerika Cin Rusya Iran Ve Turkiyeyi Bile Karsisinda Gorebilir...

Ummadik Tas Bas yarar Bunu unutmamak lazim...

+++++++++1111111 kesinlikle aynen katılıyorum
  • quote:

quote:

iran için 3. dünya savaşı çıkmaz. bence iran tarih olur, bir terorist ülkeden dahah kurtulmuş oluruk. irandaki savaş vietnamdan farkız olmaz! ırak taki gibide pasif geçmez. abd sessiz soykırıma gider gördüğüne sıkar. basını bile öldürse gümbürtüye kaynadı der olure biter. ne basın yaklaşabilir nede UN !!!

kardes sen ne adamsın su dediklerine bak

• Şimdi gözüme çarpan bir haberi kopyalıyorum...Yorumları bekliyorum...

ABD’nin, İran’a karşı savaş planları yaptığı ve petrol tesisleri ile petrol yataklarının bulunduğu Kuzistan’ı bu ülkeden koparmaya hazırlandığı iddia edildi.

Çeşitli istihbarat kaynaklarına dayanılarak ortaya atılan bu iddialara göre, ABD, öncelikle, İran’ın nükleer faaliyetlerini sürdürdüğü tesisleri yoğun olarak bombalayacak.

ABD’nin askeri eylemi, İran rejimine muhalif olan Halkın Mücahitleri örgütü ve desteğiyle gerçekleştirilecek. Pentagon ‘özel operasyon’ birimleri, mollalara karşı olan rejim muhalifleriyle birlikte hareket edecek ve çeşitli tesisilere yönelik sabotaj eylemleri düzenlenecek. Alman Gizli Servisi BND’ye, CIA tarafından konuyla ilgili bilgi verildiği de öne sürüldü. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra İran’ın bir parçası haline gelen Kuzistan’da yaşayan nüfus Şii Araplar’dan oluşuyor. İddialara göre, harekattan sonra, ‘Ahvaz Demokratik Arap Cumhuriyeti’ ilan edilecek. ABD’nin, İran’da yaşayan Azeriler ve diğer azınlık grupların ayaklanması için de planlar yaptığı ileri sürülüyor.

aktifhaber

• ya abd sadece laf üretiyo,iran'a saldıramzlar!iran mezhep ayrılığın olmadığı,petrol zenginliyle kendine yetebilen ve 75 milyon nüfuslu ve güçlü bir orduya sahip ülke!ıraktaki gibi komutanları satıp alıp kaznamaz abd o savaşı!yakında iran'ın tehlikeli bir güç olacağında(ki öyle)korkuyo ama kendisi her haltı yiyo.hiçkimse abdye nükleer işler için heasp soramıyo,neden?çünkü işler onun kontrolünde!iran güçlensin istemiyo!rusya zaten yabancı sermayeye odaklanmış rezil durumda bi ülke şimdi,sadece ileri teknoloji şeyler üretiyo(uzay mekiği vs.)
    bence rusya fazla diş gösteremez ama yine de etkisini hissettirir.3.dünya savaşı da çıkmaz bence çünkü sivil toplum artık bayağı güçlü,propagandaya dayanamazlar!abd irana girerse kazanır ama astronomik rakamlı bi kayıp verir,bunu da abd halkı istemez!sonuçte bence bayağı füzeleşme olur.durum bu!

• kara ordusu girmeden bi savaş sonuçlanmaz ben bunu der bunu bilirim eğer amerikanın kara ordusu çok etkili olsaydı ırakta hala kayıpları(düzeltildi) olmazlardı. uzaktan vurma ile savaş kazanılmaz ve iranda dünyanın en kuvvetli kara ordularından biri var ayrıca nüklüer füzeleri de var ve halkı en azından ırak halkı gibi bi anda dönmeyecektir. iran a girmek amerikanın sonu olur benim kanımca. çünkü ordan çıkamayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaLaVeRa -- 14 Ağustos 2005, 2:25:11 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.