Şimdi Ara

Abbas güçlünün yazısı. Sınavın kalkmasından bahsediyor :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
7.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Milli Eğitim Bakanı Selçuk, ilk sinyalleri verdi. Lise ve üniversitelere girişte sistemi değişiyormuş! Daha üzerinden bir yıl bile geçmedi ama hiç şaşırmadık. Açıklandığı ilk gün, her iki sistemin kalıcı olmayacağı zaten belliydi!..
    Can çekişen sistem yüzünden yüzbinlerce kontenjan boş, bir o kadar öğrenci de ortada kaldı.

Sistemin mimarları ise üstün başarılıları nedeniyle olsa gerek milletvekili, rektör, büyükelçi oldu!

Ülkemiz gibi genç nüfusun çok olduğu ülkelerde bir sistem oturmak hiç kolay değil.
    Hele ki beğeni ve istekler çok hızlı değişiyorsa, yeni sistemlerin ayakta kalması çok zor.

İşte bu yüzden, ille de yeni bir sistem daha denenecekse, dayatmaların değil, aklın öne çıkması ve sistemin modüler olması gerekir.

Peki bu mümkün mü?

Bekleyip, hep birlikte göreceğiz.

Değişim şart ama öncekiler gibi olmamalı!..

Tüm tarafların ve uzmanların görüşü alınmadan ve kamuoyunda yeterince tartışılmadan getirilen sistemlerin hali ortada.

Konularla uzaktan yakından ilgisi olmayan 100 kişiyi bir günlüğüne toplayıp, hadi İstemi değiştirelim demekle ya da yıl ortasında emir demir keser diyerek sistem değişmez.
    Değişse de tatmin edici ve kalıcı olmaz.

MEB, YÖK ve ÖSYM'nin bunu anlaması için daha kaç yıl beklememiz gerekiyor.

Deneme - yanılma yöntemiyle öğrenme biçimi ilk çağlarda geçerliydi. Artık akıl çağında hatta yapay zeka çağındayken, hala deneme - yanılma yöntemine göre hareket etmemiz, önce aklımıza, sonra da öğrencilere hakarettir.

Umarız, bu kez en doğru sistem bulunacaktır. Çünkü buna hepimizin ihtiyacı var.
    Ülkemizin başına, hem içeride hem de dışarıda onca çorap örülmeye çalışırken, evdeki huzurun kaçmaması gerekir.

Türkiye, büyük ve güçlü bir ülke.
    Çözemeyeceği, üstesinden gelemeyeceği bir sorun düşünemiyorum.
    Eğitimde de yeni destanlar yazmamamız için hiç bir neden ve engel yok.
    Yeter ki, teşhisi doğru koyup, doğru tedaviyi doğru uygulayalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Robot34 -- 18 Eylül 2018; 13:11:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ulan o kadar mezuna kalıp ne hayaller kurdum pat diye son 10 yılın en saçma sistemini getirdiler ben yerleşince değişecek ha? Bizim hakkımız ne olacak o zaman? Sene ortasında pat diye yapmaya ne lüzum gördünüz? Az tartışsaydık etseydik bu sene koyulurdu yürürlüğe. Lysnin ne kötülüğü vardı?

• Degismesin ya daha biz TYT yi kullanıp ilk 100 deneyecektik

• denizyildizi345 D kullanıcısına yanıt
    Ygs lys sistemi süper zaten sadece lys mat elemeye yeter

• Mr. Robot34 kullanıcısına yanıt
    Ygs lys en iyi olanı zaten hiçbir eksiği yok ki gerçekten iyi düşünülmüş edilmiş sadede ygs deki türkçe matematik soru tipleri tyt ile değiştirilebilir onu da sene başından ikişer tane örnek test yayınlarsın biter gider. Lys matematiğin fiziğin mf4 ün gözünü seveyim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: HeavenlyBlue

Degismesin ya daha biz TYT yi kullanıp ilk 100 deneyecektik
    -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfsaneMan -- 18 Eylül 2018; 13:22:27 >
  • Tercih yapıp yerleştiyseniz tyt puanınızı kullanamıyorsunuz diye biliyorum.

• Allah daha büyük dert vermesin

• quote:

Orijinalden alıntı: HeavenlyBlue

Degismesin ya daha biz TYT yi kullanıp ilk 100 deneyecektik
    Yerleşen kullanamaz puanları,yerleştiysen kasma yani
  • Ziya selçuk nerde böyle bir şey dedi ? Ayrıca bu Abbas güçlü denen herif kızım bilmem kaç sıralamayla x üniversitesine giremedi böyle bir şey olamaz yanlışlık var falan diye twit atmıştı. Güya eğitimci ama bölümlere olan eğilimin etkisinden haberi yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yekase2084 kullanıcısına yanıt
    Mezun 2000liler ne yapacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Monster v1

Mezun 2000liler ne yapacak
    Yapacak bir şey yok
  • Bu abbas güçlü kim abi bu adamın bir şeyi bildiği falan yok. Tvlere çıktığında daha adam akıllı konuşamıyor bile.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tytye sosyal ve fenin geleceğini ilk söyleyen adam ertesi hafta da gelmişti güvenmek lazım

• Abbas Güçlü dikkat çekmeyi seven birisi , kendi düsüncelerini paylasmis merak etmeyin %99 degismez

• baris7777 B kullanıcısına yanıt
    Kaynak atabilir misiniz hocam daha önceden bir yerde yazılı olarak görmedim çünkü

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.