Şimdi Ara

A4 1.8TFSI Yağ Yakımına Çözüm ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
4.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, otomobil genel bölümünde açmıştım ama cevap alamadım o yüzden audi bölümünde sizlere soruyorum;

1-2012 öncesi a4 benzinlilerdeki bu sorunun net bir çözümü var mı ?
    2-2012 sonrası sorunun çözüldüğü belirtiliyor; 2012 olup makyajsız olanlarda sorun devam ediyor mu ? Motor makyajla mı güncellendi, makyajsız 2012lerde de güncel mi ?

• Başlığı geç gördüm ama yine de faydası olur belki.
    1- Sorunun net çözümü piston ve segman değişimidir. bu da yaklaşık 7000-8000 TL civarı tutar. 10-60 yağ kullanarak bu sorunu çözdüğünü söyleyenler de var. Ben denemedim.
    2- 2012 ve sonrasında sanırım daha az bu sorunla karşılaşılıyor. Ama TFSI motorların yağ eksiltme sorunu kronik yani 1.8 lere özel bi durum değil. Ha bu 1.4 lerde daha azdır, 1.8 lerde daha fazladır ama her ikisi de illaki eksiltir. Benim 2009 model 1.8 TFSI vardı ama 3.5 yılda bir kere bile yağ eksik uyarısı vermedi. Tabi bakımlarına yaklaşınca yağ eksiltmiş oluyodu o da 0.5lt falan. bu da normal zaten. eğer 2000-3000km de bir 1 lt eksiltiyorsa sorun burda.

Bu yağ eksiltmeye çözüm olarak motorda bi kapakçık mı ne değiştiriyorlardı sorun yine çözülmezse piston ve segman değişimi yapıyorlardı. Eğer araç alacaksanız yetkili servise gösterin yağ eksiltme sorunu var mı yok mu diye. Sanırım anlıyorlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.