Şimdi Ara

A3 Sedan (177. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.342
Cevap
59
Favori
265.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Birden fazla nedeni olabilir hocam. Havalar soğudu, motor ve ic mekan yeterli sıcaklıkta olmazsa start stop devreye girmez örneğin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam, Ankara'da oturuyorum. havalar etkili olmuş olabilir dediğiniz gibi.

Bir sorum daha olacak. Araç içi kamera konusunda ne düşünüyorsunuz? gerekli olduğunu düşünmeye başladım. Yalnız arabanın her yerinde kablo görmek de hoş olmuyor. Zaten çakmaklık girişine navigasyon bağlı şu an. Araç içi kamera ve montajı(kamerayı biz alsak serviste kabloyu saklayarak sigorta kutusuna falan bağlarlar mı ) konusunda bilgi alabilirsem çok sevinirim.
  • safakan1987 S kullanıcısına yanıt
    Ben de bir süredir bu konuyu takip ediyorum hocam ;

https://forum.donanimhaber.com/aksiyon-kamerasi-xiaomi-yi-incelemesi-kullanici-kulubu-620-kisiyiz-gearbest--104353429#104353429

Kamera almadım ama şarj sorunu pili nedeniyle pek olmayan bir aksiyon kamerasi da iş görebilir. Bunun haricinde sigortaya müdehale etmenizi tavsiye etmem. Sadece gerekli elektriği dikiz aynasından alanlar var. Dikiz aynasının arkasından kablo bağlıyorlar ama araçlarımız yeni. Ben düşünmezdim böyle bir işlemi. En iyi tercih aksiyon kamerasi gibi duruyor.

• Araç içi kamera en çok istediğim donanım şu anda. Ancak elektriği araçdan alma işi sıkıntılı. O kamerayı orada sürekli nasıl tutuyorlar anlamıyorum. Benim kapalı otoparkda navigasyon cihazım çalınmıştı. Bir sürü sıkıntı. Şu anda ben de kendi pilleri ile çalışan aksiyon kameralarını takipdeyim. Bunları söküp takmak ta daha rahat gibi. Ancak onların da pilleri yeterli değil gibi, en azından benim istediğim gibi değil diyelim.
  • M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    kaliteli aksiyon kameraları çok pahalı. Diğerlerinde de batarya sorun çıkaracaktır uzun vadede. Siz hangi aksiyon kameraları ile ilgileniyorsunuz peki?
  • Doritoch kullanıcısına yanıt
    Elektriği araçtan almakta ne gibi sıkıntılar olabilir?https://forum.donanimhaber.com/m_114564689/tm.htm linkindeki üründen memnun kalmışlar sanırım. Ama ürünün pili yok. ya çakmaklıktan ya da araçtan elektrik alması lazım. Çakmaklığa navigasyonu taktım. onun kablosu bile göze batıyor. Çakmaklığı çoklasam bu sefer de konsol kablo dolacak. kendinden pilli aksiyon kamerası olarak hangi ürünlere bakıyorsunuz?
    çamaklık çoklamak gerekirse tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safakan1987 -- 27 Kasım 2016; 19:27:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Ben de bir süredir bu konuyu takip ediyorum hocam ;

https://forum.donanimhaber.com/aksiyon-kamerasi-xiaomi-yi-incelemesi-kullanici-kulubu-620-kisiyiz-gearbest--104353429#104353429

Kamera almadım ama şarj sorunu pili nedeniyle pek olmayan bir aksiyon kamerasi da iş görebilir. Bunun haricinde sigortaya müdehale etmenizi tavsiye etmem. Sadece gerekli elektriği dikiz aynasından alanlar var. Dikiz aynasının arkasından kablo bağlıyorlar ama araçlarımız yeni. Ben düşünmezdim böyle bir işlemi. En iyi tercih aksiyon kamerasi gibi duruyor.

Ben xiaomi yi yeşil olanı önceki aracımda da kullandım su altı havuz vs kullanırım çok başarılı istersen tlf ekranından WiFi oluşturup takip edilebiliyor yedek 2 batarya daha aldım tavsiye ederim çok net çekimler yapıyor.

• Merhaba arkadaşlar,

http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_392248.html linkindeki ürünü aldım. OlguErhan isimli kullanıcının yorumları faydalı oldu. Kendisi indirim kodu da paylaşmış. kupon olarak "degr" girince fiyat 72 usd oluyor. Kargo ücretsiz.
    http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_142025.html linkindeki ürünü de arka kamera için aldım. Onda da "a118" koduyla fiyat 44 usd oluyor. Toplamda 116 usd ön ve arka kamera için çok iyi fiyat bence.

Şimdi tek sorun bu kameraların kablolarını gizleyerek bir şekilde montajını yapmak veya yaptırmak. Çakmaklık kullanacaksam bile çakmaklık çoklayıcı gerekecek.

Sonradan takilan kameralarda harici ekran kullanmak zorunda miyiz yoksa aracin ekranina goruntuyu almak mumkun mu ?

• Zeir Z kullanıcısına yanıt
    yok hocam bu kameralar olası bir kaza vb. durumda görüntü almak adına araç çalışırken sd karta kayıt yapıyor. Sonrasında bu kayıtları isterseniz bilgisayardan izliyorsunuz. SD kart doldukça eskiyi silip, üzerine kayda devam ediyor bildiğim kadarıyla. Araçtaki ekrana görüntü alma gibi bir durumu yok. Zaten baya küçükler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: safakan1987

Merhaba arkadaşlar,

http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_392248.html linkindeki ürünü aldım. OlguErhan isimli kullanıcının yorumları faydalı oldu. Kendisi indirim kodu da paylaşmış. kupon olarak "degr" girince fiyat 72 usd oluyor. Kargo ücretsiz.
    http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_142025.html linkindeki ürünü de arka kamera için aldım. Onda da "a118" koduyla fiyat 44 usd oluyor. Toplamda 116 usd ön ve arka kamera için çok iyi fiyat bence.

Şimdi tek sorun bu kameraların kablolarını gizleyerek bir şekilde montajını yapmak veya yaptırmak. Çakmaklık kullanacaksam bile çakmaklık çoklayıcı gerekecek.

Montaj hakkında olguerhan ın paylaşımı var yol gösterir size..

Ben hem aracın sağına soluna ellemek istemiyorum, hem de kablo parçalarının bir kısmı veya kameranın kendisi görülmesin istiyorum, yukarıda da söylediğim gibi, daha önce navigasyon cihazım kapalı otoparkda cam kırılarak çalındı. Benim iş yerim şehrin en tehlikeli muhitlerinin birinde. Portatif, sök tak bir sisteme ihtiyacım var. 2400 mAh pillerden ve baya iyi kayıt sürelerinden bahsediliyor ama biraz daha araştıracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doritoch -- 28 Kasım 2016; 8:14:15 >
  • Doritoch kullanıcısına yanıt
    bu kameralar da sök taka müsait. Tek sorun kablolama. O işi de düzgün yapan bir yer arayacağım. Bulamazsam kameraları satar sizin aradığınız gibi pilli kameralara bakarım hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safakan1987 -- 28 Kasım 2016; 8:49:20 >
  • Herkese selamlar,

Aylarca süren araç araştırmalarımdan sonra forumdaki arkadaşların yorumlarının da etkileri ile a3 sedanı (1.6 tdi design+prestij paket olarak) geçen salı günü satın aldım.
    Opsiyonladığım araç yerine şansıma opsiyonu bozulan aynı donanımda başka bir araç çıtkı boşa.Ben de onu aldım ,benim opsiyonladığım gelmeden 3 gün önce.
    Opsiyonladığım araç zaten ötv zammının olduğu gün indi limana.
    Dolayısı ile 3 gün ile ötv zammından yırttım.Yoksa %60 lık dilime denk geliyordum ve 13 bin tl kadar fiyat artışı olacaktı.

C.control da serviste bugün takılacak.Yarın aracı teslim alacağım gibi duruyor.

A3 sedan hakkında aydınlatıcı yorumlar yazan tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.
  • Hayırlı olsun. Hoş geldiniz. Aracınızın yeni hali 13 bin lira farklı mı olacakmış? Bayi mi söyledi sizin tahmininiz mi?
  • gyrmann kullanıcısına yanıt
    hocam aracınız hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız güle güle kullanın. Siz de son anda yırtanlardan olmuşsunuz :) Aracı hangi kurla almıştınız, sunroof var mıdır? Fiyat farkı da 13000'den daha fazla olabilir bu arada. BEnim hesaba göre 126 (eski kur 3.09)'dan 143'e(yeni kur 3.18) falan geliyor çünkü. Kur yükselirse daha da artabilir.
  • gyrmann kullanıcısına yanıt
    Siz kaça aldınız? Sunroof vardır sanırım. Cruise control var mı?
  • Bir uzun yol deneyimi daha yazayim, depoyu fulledikten sonra;

Kirmizi isik yandigi andaki degerler (kirmizi isik yandiginda kalan mesafe 100km gosteriyor)

4,9lt/100 km
    108km/h ort. hiz
    863.8km katedilen mesafe

Yakinlarda Opet bulamayinca sansimi zorlamayip ilk benzinlige girdim, orada da gosterge soyleydi;

4,9lt/100 km
    108km/h ort. hiz
    897.0 km katedilen mesafe
    65 km kalan mesafe

Bu sefer normalden biraz suratli gittim, normalde hiz sinirlarina uyarim... Aracin deposunun 50lt oldugunu da tekrar hatirlatayim... Mazotun litresini 4.32'den hesaplarsak; 216TL'ye 950Km civari yol yapti arac... Yaklasik 22.7 kurus...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keyn -- 28 Kasım 2016; 22:57:50 >
  • A3 dizel otomatik olarak gerçekten güzel değerler yakalayan bir araç rakipleri merco a ve bmw 1 serisi araçlara göre daha ferah ve rafine

• quote:

Orijinalden alıntı: keyn

Bir uzun yol deneyimi daha yazayim, depoyu fulledikten sonra;

Kirmizi isik yandigi andaki degerler (kirmizi isik yandiginda kalan mesafe 100km gosteriyor)

4,9lt/100 km
    108km/h ort. hiz
    863.8km katedilen mesafe

Yakinlarda Opet bulamayinca sansimi zorlamayip ilk benzinlige girdim, orada da gosterge soyleydi;

4,9lt/100 km
    108km/h ort. hiz
    897.0 km katedilen mesafe
    65 km kalan mesafe

Bu sefer normalden biraz suratli gittim, normalde hiz sinirlarina uyarim... Aracin deposunun 50lt oldugunu da tekrar hatirlatayim... Mazotun litresini 4.32'den hesaplarsak; 216TL'ye 950Km civari yol yapti arac... Yaklasik 22.7 kurus...

1.6 TDI abartmadan görülebilecek değerler tam olarak bu.
    Uzun yol 5 litre ile 900 KM,
    Şehiriçi yol 6 litre ile 700KM.

• 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.