Şimdi Ara

A, B ve CLA Klas Geri Vites Kamerası Kalibrasyon

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
3
Favori
3.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Faydalı bir konu olacağını düşünüyorum :) ileride bir gün arkadan kaza yapan (Allah Korusun tabii) her W176, W246 ve W117 klas araç sahibinin buna ihtiyacı olacağını düşünüyorum. O yüzden paylaşma ihtiyacı duyuyorum. Bu yöntem aynı zamanda W204 , W166 vs gibi diğer kasa tipleri içinde gerekli. W212 nin kalibrasyonu farklı bir set ile yapılıyor resimlerini ve ölçülerini paylaşacağım ama ben yapım aşamasını detaylandırmayacam. Sadece ilk başta yazdığım diğer kasa tiplerinin şemasının yapılışını yazacağım. Benim kameramın çizgileri teyp değişikliğinden kaybolmuştu uğraşıyoruz aylardır işte

Tabii sadece kaza değil... W212 nin WIS dan alınmış prosedürüne bakarsanız hangi durumlarda kamera yönlendrime çizgileri kayboluyor yada tekrar kalibrasyon gerekiyor net görürsünüz.

Geri vites kamerası sökülen, değiştirilen , yazılım atılan her kullanıcı kamera çizgilerini tekrar aracının ekranında görmek istiyorsa bu işlemi yapmak zorunda, yetkili servisim bu kalibrasyon cihazının 4200 TL olduğunu ve ellerinde olmadığından bu işlemi yapamayacaklarını söylemiş bulundu. İşlem basit ama cihaz pahalı olduğundan yapamıyorlar. Bende WIS ve GOTIS üzerinden yapmış olduğum detaylı araştırma sonrası biraz orta okul Teknik-İş dersi kullanarak kendimizin de bu pahalı aleti kolaylık ile yapabilecek olduğumuzu fark ettim.

Detaylı yapım resimlerini buraya koyacağım, illaki ileride birilerine fayda sağlayacaktır. Aletin GOTIS den alınmış resmini ve WIS prosedürünü ekliyorum şimdilik. XENTRY ve kalibrasyon aletinin yapılış resimlerini tamamladıkça paylaşacağım.

Birde bu kadar kameralı araç gelmesine rağmen bu parçayı bir gün getireceklerdir diye düşünüyorum. Sonuçta buda bir gerçek.

İnşallah devam edeceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukru52 -- 2 Mart 2014; 1:25:05 >

• Şuan ki kameram bu şekilde bakalım hafta içi neler yapacaz Çizgilerim gelsin artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukru52 -- 2 Mart 2014; 1:28:51 >

• Bir kaç kare ile devam şablon hazır, biraz boya biraz süsleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukru52 -- 3 Mart 2014; 20:03:02 >

• Bugün kamera kalibrasyonu tamamlandı .

Toplam 5 dakikalık bir işlem . Gülsoy dan Erkan usta işin piri 5 dakika da şip şak yaptı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Helal olsun Abi gerçekten,eline sağlık. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eline sağlık abi gerçekten faydalı bir paylaşım. :)
  • sukru52 S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Bu motifden bizde yapmak istiyoruz fakat ölcüleri hakkinda bilgi verebilirmisiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.