Şimdi Ara

980ti Overclock Sorunu (Oyunda bazı görüntülerin kaybolup gelmesi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere gtx980 ti üst düzey OC performansıyla dikkat çeken kartların arasında yer almaktaydı. OC li Firma modellerinin bile bir çoğu 1070 ile aynı fps değerlerini veriyor. Ben küçük dokunuşlarla 1070'in üzerinde performans alıyorum. Ancak internette gtx1080 ile hemen hemen aynı değerlere ulaşabilen çok fazla video görüyorum 980ti ile ilgili.

Ancak ben OC yapmaya çalıştığımda base clock 100'ü geçirttiğimde mem clock'da 220'yi geçirttiğimde oyundaki bazı nesnelerde kaybolmalar meydana geliyor. Mesela witcher 3 de karakterin saçları yok olup geliyor göz kırpma şeklinde. Böyle bir sıkıntım var. İnternette voltaj değerlerini yükseltmeden base 160 mem 350+ üstü yapıyor pek çok kişi. Onun dışında gayet memnunum performansından BF V ultra 1080p 90-120 fps alıyorum ancak 144 hz monitör olduğu için birazdık daha fps alabilirsem daha iyi olacak. Anlayan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

• Memory clock değerini yükselttiğimde bende de noktlanma oluyordu hatta outlast 2 de görüntü gidip geliyodu siyah ekran geliyodu en iyisi sorunsuz maksimum çıkılabilecek değerde bırakmak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anladım dostum ama bilgisayarın diğer bileşenleride çok iyi aslında

Asus Maximus Gene VIII anakart
    3888 Mhz Vengeance RAM 8X2 16 GB
    i7 6600k OC işlemci 4.7 GHZ

Kart ise MSI Gaming GTX 980 ti 6GB modeli.. İnternettekiler yapıyor da ben neden yapamıyorum ona kafayı taktım ben. Benden farklı birşeylerde yapmıyorlar. Çoğunun sistem daha kötü
  • Ekran kartinda bileşen kararliligi birbirinin aynisi olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.