Şimdi Ara

980 PRO okuma yazma oranı çok düşük

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar hazır bir sistem aldım içerisinde 980 Pro var 10700k işlemci ve Z490 E Gaming anakart var ssd okuma yazma hızını test ettiğimde 2 gb'ı göremedim 1300-1800 arası değerler veriyor, kaldı ki 980 pro 7 gb'a kadar okuma 5 gb'a kadar yazma hızı sunuyor acaba tam olarak neden böyle bir durumla karşılaştım yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler

• Kullandığınız işlemci ve anakart PCIe 4.0 SSD desteklemiyor. Bu yüzden bahsettiğiniz okuma ve yazma hızlarına ulaşamazsınız.

• Armag3d0N A kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam ben de sonradan farkettim :)

• CcOsmanLı kullanıcısına yanıt

11700k z590 üzerinde 980 pro kullanıyorum 7000 5000 vermiyor öncelikle 6700 4900 mu ne veriyor belki intelde böyle.bu değerleri test programında vermesi demek aleti taktın 7 5 verecek anlamına gelmez sata3'ten dosya atsan 400 500 mb gelir iki tane 980 pro olacak sistemde o da imkansız bir tane pcie4.0 slot var.bende 3 m2 slot var ikinci slottaki disk de 4.0 ama 3.0 çalışıyor çünkü port 3.0.anakart çipsetin pcie hat sayısı olayı izin vermiyor demek ki.3 m2 6 sata portu koymuşlar 5 6 satayı kullanabilmek için ya 2. ya 3. m2'yi iptal ediyorsun yani ryzen x570 gibi doldur babam olayı yok intelde.sende 5600x b450 yok muydu neden değiştirdin ki hiç gerek yoktu.güzel ayarlı hızlı bir ram veremezsen pek verim alamazsın oyunlarda o sistemle.z490'ların da bazı üst modelleri pcie4.0 çalıştırıyor ama işlemci zinhar 11. seri olacak.ben bi faydasını göremedim 980 pronun çok da kafaya takma yani.

• Hocam ben de 5600x ve B550 XE Gaming wifi var bu arada sıvı soğutma işini de hallettim :) (B450'yi değiştirdim asus geri ödeme kampanyası varken aldım b450 parasına geldi   ) hazır bi sistem aldım intel sistem o şekilde elime geçti, kasadan sökmeye üşendiğim için değiştirmedim nasip olursa hafta sonu amd sistemi montajlayacam kasaya :) Sadece okuma yazma hızını çok düşük görünce şaşırmıştım da o nedenle bi sorayım dedim :) Bu arada 32 gb 3600 Mhz CL18 ram var 4x8GB ve 2x8GB 4133 mhz cl19 ram var sizce hangisini kullanmalıyım amd sistemde? Ekran kartı da 3060 ama şuan oyun oynamadığım için mining yapıyor kart o nedenle nasip olursa 6800XT düşünüyorum SMA da kullanmak için sizce nasıl fikir işe yarar mı yoksa boşa masraf mı?

3600 cl16 yapmalısın ama zen3 4 slot dolu sevmiyor diyorum ben bilmiyorum benim tecrübem.sma dediğin resize bar mı?ben 3080'de açtım bir işe yaramıyor.

• SMA=Smart Acces Memory hocam amd 5 serisi anakart 6 serisi işlemci ve 6 serisi ekran kartı bir araya gelince aktif oluyor ya ondan bahsediyorum ramlar için de bi ayar çekmeye çalışırım inşAllah sorunsuz hallolur

aynı şeyden bahsediyoruz nvidia'ya da verildi o olay ismi sma değil.ekran kartı daha çok fps alacak güya ama eksi etki bile ediyor ben baya denedim.biosta sma diye ayar yok resize bar ismi advanced pcie altında.

• Doğrudur hocam ben pek takip edemiyorum teknolojik gelişmeleri :) Bir kaç videoyu izledim onlarda performans veriyordu da sonrasını bilmiyorum artık. O zaman 4133 mhz 16 gb ram 3600 4 slottan iyi mi dediniz?

• 3 tane 980 pro 1 tb vardı. Okuma yazma hızları genelde 7000/5000 rakamindan biraz fazla idi. Bir tanesini çok yoğun şekilde kullandık ve yaklaşık 500 TB ömrü bittiği hâlde 6700 hızlarında idi hala.

Asus x570 e gaming ve 5900x ile kullandım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mpolat35 kullanıcısına yanıt

Ben de B550 XE-Gaming Wifi ve R5 5600x ile kullanacağım muhtemelen durum düzelecektir diye ümit ediyorum :)

• Anakartınız gen 4 desteği yoksa o hızı alamazsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lawministration -- 8 Ocak 2022; 10:14:47 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 980 serileri kırpılmış versiyonlar.970 serileri daha kalitelidir

• Son mesajınızda b 550 çipset e geçince o anakartta 4.0 desteği olduğu için görmeyi istediğiniz değerler 980 pro ile vaad edilene yaklaşacaktır. Z 490 3.0 olduğu için alınan değerler tabi doğal olarak tatmin etmemiş. Fakat 3.0 da olsa 3300- 3000 gibi değerler olmalıydı o m2 ile, yine de bu kadar düşük olmamalıydı. Çünkü işlemci ile çipset düşük bir çipset değil. B 550 de 4.0 la daha makul değerler olacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.