Şimdi Ara

9600xt Problemi! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bende de Asus 9600xt var. Aynı şekilde çok uzun bir süredir her oyunda türlü hatalarla karşılaşıyordum, en sonunda BIOS'da AGP8x ve "Fast Write" şeçeneklerini kapattım, artık oyunlarda hiçbir hata olmuyor. Sorun bu 9600xt serisinin agp8x ile uyumsuz olmasından kaynaklanıyor. Yani sürücülerle bir alakası yok olayın, AGP8x i kapatıncada fazla bir performans kaybı farkedilmiyor. Sanırım silzerde böyle yapmışsınız. sonuş gayet olumlu...
  • ya sorun agp fast write'ı değiştirmekle 4x yapmakla çözülmedi. fanları temizledim iyice, açılışta eskisi gibi 40lı derecelerde başlıyor fakat 4-5 dakika içinde 50lerin üzerine çıkıyor. fan yerinde, sağlam ve temiz. son derece güzel dönüyor.
    illa ki yeni bir fan mı almam gerekecek ya da yeni bir fan aldığımda sorun çözülecek mi.
    ayrıca hangi fanı almam bu durumda uygun olur
  • Bendekide 40-45 arası başlıyor ve bu şekilde gidiyor.Oyundan çıkınca ise 55-58 arası seyrediyor.

Dün makine kendi kendini kaptıp durdu.Virus yedim zannetim olayı bugün çözdüm meğer geçenlerde ekran kartının termal macununu yenilemiştim takarken yerine tam oturmamış.Overdrive da sıcaklık 100 küsür derece gösteriyordu.Allahtan kartı yakmadan tekrar fanı düzgün şekilde takıp sıcaklığı 40 küsür derecelere indirdim.
  • Birde AGP4x'e getirmek yerine direk AGP8x'i disable konuma getirip denermisin.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.