Şimdi Ara

93. Oscar Ödülleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 8
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 27
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat 30 dakika
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Shattered Glass (27 mesaj) Tommy Shelby (3 mesaj) mevsimsizim (3 mesaj) Weisanstein (2 mesaj) Dark Saga (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7 mesaj) Mobil (28 mesaj) (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
  • 93.Oscar ödülleri adayları tam liste



    EN İYİ FİLM

    The Father

    Judas and the Black Messiah

    Mank

    Minari

    Nomadland

    Promising Young Woman

    Sound of Metal

    The Trial of the Chicago 7



    EN İYİ YÖNETMEN

    Thomas Vinterberg - Another Round

    David Fincher - Mank

    Lee Isaac Chung - Minari

    Chloé Zhao - Nomadland

    Emerald Fennell - Promising Young Woman



    EN İYİ KADIN OYUNCU

    Carey Mulligan - Promising Young Woman

    Andra Day - The United States vs. Billie Holiday

    Viola Davis - Ma Rainey's Black Bottom

    Frances McDormand - Nomadland

    Vanessa Kirby - Pieces of a Woman



     

    EN İYİ ERKEK OYUNCU

    Riz Ahmed - Sound of Metal

    Chadwick Boseman - Ma Rainey's Black Bottom

    Anthony Hopkins - The Father

    Gary Oldman - Mank

    Steven Yeun - Minari



    EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

    Youn Yuh-jung - Minari

    Amanda Seyfried - Mank

    Maria Bakalova - Borat Subsequent Moviefilm

    Glenn Close - Hillbilly Elegy

    Olivia Colman - The Father



    EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

    Daniel Kaluuya - Judas and the Black Messiah

    Leslie Odom Jr. - One Night in Miami

    Sacha Baron Cohen - The Trial of the Chicago 7

    Lakeith Stanfield - Judas and the Black Messiah

    Paul Raci - Sound of Metal



    EN İYİ MÜZİK

    Da 5 Blood

    Mank

    Minari

    News of the World

    Soul



    EN İYİ UYARLAMA SENARYO

    Chloé Zhao - Nomadland

    Kemp Powers - One Night in Miami

    Florian Zeller ve Christopher Hampton - The Father

    Sacha Baron Cohen ve yazar ekibi - Borat Subsequent Moviefilm

    Ramin Bahrani - The White Tiger



    EN İYİ ORİJİNAL SENARYO

    Judas and the Black Messiah

    Minari

    Promising Young Woman

    Sound of Metal

    The Trial of Chicago 7



    EN İYİ KISA FİLM

    Feeling Through

    The Letter Room

    The Present

    Two Distant Strangers

    White Eye



    EN İYİ BELGESEL

    Collective

    Time

    Crip Camp

    The Mole Agent

    My Octopus Teacher



    EN İYİ ULUSLARARASI FİLM

    Another Round (Danimarka)

    Better Days (Hong Kong)

    Quo Vadis, Aida? (Bosna Hersek)

    Collective (Romanya)

    The Man Who Sold His Skin (Tunus)



    EN İYİ PRODÜKSİYON

    The Father

    Ma Rainey's Black Bottom

    Mank

    News of the World

    Tenet



    EN İYİ KURGU

    The Father

    Nomadland

    Promising Young Woman

    Sound of Metal

    The Trial of the Chicago 7



    EN İYİ SİNEMATOGRAFİ

    Judas and the Black Messiah

    Mank

    News of the World

    Nomadland

    Trial of the Chicago 7



    EN İYİ SAÇ VE MAKYAJ TASARIMI

    Ma Rainey's Black Bottom

    Hillbilly Elegy

    Emma

    Mank

    Pinocchio



    EN İYİ ANİMASYON FİLM

    Soul

    Wolfwalkers

    Over the Moon

    A Shaund of the Sheep Movie

    Onward




    < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shattered Glass -- 25 Nisan 2021; 20:41:7 >



    0
    |
    |




  • Tören bu sene çeşitli ülkeler de ve stüdyolar da yayınlanacak. Türkiye de ödül töreni TRT 2 de canlı yayınlanacak.


    Mehmet açar ve Alin taşçıyan olacak yekta kopan bu sene yok. Baska bir platform da onunda yayın yapacağını okumuştum.


    Bu sene fazla film yok aday filmler oldukça vasat pandemi nedeniyle sinema sektörü de kısır bir film sezonu geçirdi.


    Tören bitene kadar bu sayfadan yorumları atabilirsiniz.

  • 93 OSCAR ÖDÜLLERİ KAZANAN TAHMİNLERİM



    Best Picture

    Winner: Nomadland

    Alternate: The Trial of the Chicago 7


    Best Directing

    Winner: Chloe Zhao (Nomadland)

    Alternate: Lee Isaac Chung (Minari)


    Best Actor in a Leading Role

    Winner: Chadwick Boseman (Ma Rainey's Black Bottom)

    Alternate: Anthony Hopkins (The Father)


    Best Actress in a Leading Role

    Winner: Viola Davis (Ma Rainey's Black Bottom)

    Alternate: Carey Mulligan (Promising Young Woman)


    Best Actor in a Supporting Role

    Winner: Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)

    Alternate: Paul Raci (Sound of Metal)


    Best Actress in a Supporting Role

    Winner: Yuh-Jung Youn (Minari)

    Alternate: Glenn Close (Hillbilly Elegy)


    Original Screenplay

    Winner: Promising Young Woman

    Alternate: The Trial of the Chicago 7


    Adapted Screenplay

    Winner: Nomadland

    Alternate: The Father


    Best Animated Feature

    Winner: Soul

    Alternate: Wolfwalkers


    Best Foreign Language Film

    Winner: Another Round

    Alternate: Quo Vadis, Aida?


    Best Documentary Feature

    Winner: My Octopus Teacher

    Alternate: Crip Camp


    Best Documentary Short

    Winner: A Concerto Is a Conversation

    Alternate: A Love Song for Latasha


    Best Short Film (Animated)

    Winner: If Anything Happens I Love You

    Alternate: Burrow


    Best Short Film (Live Action)

    Winner: Two Distant Strangers

    Alternate: The Letter Room


    Best Original Score

    Winner: Soul

    Alternate: Mank


    Best Original Song

    Winner: Speak Now (One Night in Miami)

    Alternate: Husavik (Eurovision Song Contest)


    Best Film Editing

    Winner: The Trial of the Chicago 7

    Alternate: Sound of Metal


    Best Cinematography

    Winner: Mank

    Alternate: Nomadland


    Best Production Design

    Winner: Mank

    Alternate: News of the World


    Best Costume Design

    Winner: Ma Rainey's Black Bottom

    Alternate: Emma


    Best Makeup

    Winner: Ma Rainey's Black Bottom

    Alternate: Hillbilly Elegy


    Best Sound Mixing

    Winner: Sound of Metal

    Alternate: Soul


    Best Visual Effects

    Winner: Tenet

    Alternate: The Midnight Sky





  • Kaliteli bir yayın oluyor çünkü süslük çıkarılan kimse yok TRT'nin 90'lar Oscar yayınları var elimde özüne dönüş bu.

    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Herkesin evinde illaki vardır trt 2 ama tvsi olmayanlar için trt 2 kendi sitesinden izlenmiyor lisans hatası veriyor.


    https://www.canlitv.me/trt-2/2


    Bu linkten canlı izleyebilirsiniz direk.


    Mehmet acar ve alin tascıyan bu işin duayeni program güzel. Diğer taraftan yekta kopan youtube da ergenlerle program yapıyor. Yekta kopanda bu işin duayenidir ama bu sene ana programda kendisi yok.


    Tören acık hava da geciyor.


    Oscar tahmini yaparken yabancı popüler bir site sence tören kaç saat olacak diye soru sormuş gecen seneki tören 3 saat 34 dk sürmüş bu seneki tören 2 saat 50 dakika olur dedim.


    Yine sanki kırmızı hali oluyor gibi ama seyirci yok acaba ödüllerin sunum ve verilme anları nasıl olacak bakacağız.





  • Orjinal senaryo kazanan

    Promising young women

  • Uyarlama senaryo kazanan

    The father


    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi film - Nomadland alır bence
    En iyi erkek oyuncu - Hopkins reise vermezlerse kapatıp gitsinler akademiyi

    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi uluslararası film kazanan

    Another Round


    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi yardımcı erkek oyuncu kazanan

    Daniel kaluuya Judas and the Black Messiah


    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaluuya hak etmişti

    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi Saç ve makyaj kazanan

    Ma Rainey's Black Bottom


    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi kostüm kazanan

    Ma Rainey's Black Bottom


    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi yönetmen kazanan

    Chloé Zhao Nomadland


    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi ses kazanan

    Sound of Metal


    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi kısa film kazanan

    Two Distant Strangers


    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öfff sjw töreni olmuş tam

    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi kısa animasyon kazanan

    If Anything Happens I Love you


    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi animasyon kazanan

    Soul


    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi kısa belgesel kazanan

    Colette


    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.