Şimdi Ara

&&& 92---98 EFSANE TOYOTA COROLLA KLUBÜ &&& (482. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.642
Cevap
53
Favori
1.198.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba. 96 model gece mavisi Corollam var. Aracımda güneş yanığından dolayı çirkin bir görüntü var.Malumunuz Adana'da güneş koyu renkli araçlara daha fazla zarar veriyor.Bende uzun süredir aracı boyatmayı düşünüyordum, fakat bugün dikkatsiz sürücünün birisi kenara geçip kendisine yol verirken arka tamponumun sol kısmına zarar verdi. Bu temastan ötürü boyatma işini daha erkene almaya karar verdim fakat ben beyaz renk, corollaya daha çok yakıştığı için beyaza boyatmak istiyorum. Bu iş bana boyacı, ruhsata işletmesi vs. ne kadara mal olur? Bu konu hakkında hiçbir bilgim yok. Yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim.
  • Abilerim, kardeşlerim, bir yılı aşkın zamandır 1998 1.3 xli sahibiyim. Keyifle biniyorum, iyi ki almışım dediğim çok anlar oldu. Ufak tefek arızalarım var, onları da yaptırıcam inşallah. Aranıza katılmaktan mutluluk duydum. Herkese güvenli sürüşler dilerim.

&&& 92---98 EFSANE TOYOTA COROLLA KLUBÜ &&&

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar bende taze şöför olarak ilk aracım gayet kullanışı rahat , 95 model 1.3 XE ilk sahibinden aldım aracı 20sene garajında saklamış 10 bin kilometre'deyken aldım şuan 14binde tüm parçaları orjinal teybin jelatinine kadar ben söktüm , Şöför yeni araba yeni :)

Birkaç resmini atayım :)

Daha pasta cila falan yaptırmadım yapınca tekrar resim atarım , Kliması olmaması tek dezavantajı kış gelsin diye bekliyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catchme257 -- 30 Ağustos 2018; 14:46:14 >

• Hayılı olsun kaça aldın ?
  • wayfarer2140 kullanıcısına yanıt
    37 kredi falanda çektim 40'a gelmiş oldu bana
  • 2001 corollanın benzin filtresi nerededir bilen var mı ?

• ali000 A kullanıcısına yanıt
    Bulundu

• 97 xei aracım ilk çalıştırmamda tiz bir ses yapıyor. Direksiyonu çevirince ses artıyor. Motor ısınınca problem yok. Neyden kaynaklanabilir.

• Anlaşılan bu forum bitik. Sorunu da çözdüm. Açıklayım belki birisi faydalanır. Direksiyon yağı epey azalmış.tamamladım ötmeyi kesti.

• kayipkita K kullanıcısına yanıt
    bu düğme bende de var bende aracı daha yeni aldım işe yaradıgını bulabılen olduysa sevinirim:)
  • 98 corolla 1.3 sahibiyim. Direksiyonun kuru olmasından başka bir şikayetim yok. Yumuşatmanın bir yolu var mı acaba?

Dün arabanın tirger kayışı koptu. Bir 500 km yıl yapmıştım geldim arabayı park ettim. Babam sabah çalıştırmış bir dakika sonra motor durmuş. Birkaç deneme yapmış çalışmamış. Ustayı çağırdık baktık kayış kopmuş. Kayış kopunca subablar vurmuş. Araba olduğu yerde hiç gitmeden kayış kopukken birkaç marş denemesinde subablar vurur mu arkadaşlar? Şimdi değişmesi gerekiyormuş.

• toyota candır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hay-bey -- 7 Şubat 2019; 21:28:30 >
  • Merhabalar 1993 GL otomatik karbüratörlü araç satın aldım.23.000 tl ödedim.

Bu araç ile ilgili söyleyecekleriniz var mıdır ya da tavsiye öneri vs vs

bir de 1992 ae92 manüel ile yukarda bahsettiğim 93 gl otomatik arasında kalsanız hangisini alırsınız?
  • Arkadaşlar 1.6 xei corolla nasıldır önerir misiniz? Yol tutuş sürüş zevkli performans anlamında nasıldır? Sorumsuzluğu hakkında biraz duyum aldım ama sürüş keyfi de veriyor mu? Kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

• taylan.0701 kullanıcısına yanıt
    Araç 114 BG 0-100 hızlanma 10sn ... yani çok hızlı ve seri bir araç sollamalarda hızlanmalarda,yokuşlarda hiç problem yok bastın mı gidiyor

Amma velakin araç 1000 kğ.. yol tutuşu çok iyi değil,yüksek hızlarda güven vermiyor,hızı hissettiriyor..özet..hızlı ama güvensiz
  • the kings kullanıcısına yanıt
    yol tutuşu gayet iyidir arkadan hiç bırakmaz önden ayırır frenleri zayıftır iyi lastik kullanmak gerekir.
  • artıları eksılerinden fazladır
    Hangi aracı kullanırsanız kullanın durabıleceğiniz kadar hız yapın.
  • Arkadaşlar toyota corolla 1.6 xei aracım conta yaktı hararet yaptı beyaz duman çıkıyordu egzozdan sonrasında ustaya götürdüm silindir contası subaplar yolluk değişimi yapılması gerektiğini söyledi. Hararet neden yaptığını bilmiyorum ama su eksiltme sonuunda olmuş galiba fan çalışıyor termostatta sorun yok. Neden hararet yapmış olabilir ve conta takımı 500 subap 400 yolluk 120 TL dedi yedek parçacı silindir kapak contası ve diğer subap markaları ne olmalı orjinal olan nedir fiyatlar pahalı gibi geldi bana önceden yaptıran arkadaşlar bilgi verebilir mi. İşçiliksiz sadece parça fiyatı bu işçilik ne kadar olmalı önceden yaptıran arkadaşlar varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taylan07011 -- 28 Kasım 2019; 14:41:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taylan07011

Arkadaşlar toyota corolla 1.6 xei aracım conta yaktı hararet yaptı beyaz duman çıkıyordu egzozdan sonrasında ustaya götürdüm silindir contası subaplar yolluk değişimi yapılması gerektiğini söyledi. Hararet neden yaptığını bilmiyorum ama su eksiltme sonuunda olmuş galiba fan çalışıyor termostatta sorun yok. Neden hararet yapmış olabilir ve conta takımı 500 subap 400 yolluk 120 TL dedi yedek parçacı silindir kapak contası ve diğer subap markaları ne olmalı orjinal olan nedir fiyatlar pahalı gibi geldi bana önceden yaptıran arkadaşlar bilgi verebilir mi. İşçiliksiz sadece parça fiyatı bu işçilik ne kadar olmalı önceden yaptıran arkadaşlar varsa
    Motor yağı antifiriz ve bujilerde değişecekmiş arkadaşlar ona göre işçilik ne kadar olmalı

• 96-97-98 klimali 120000 km alti satan varsa bana mesajla ulassin.

• 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.