Şimdi Ara

92/3 1.Deniz Er Eğitim Alay K.lğı Hatay / İskenderun (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
2
Favori
23.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FatihKOC

quote:

Orijinalden alıntı: DavidCoulthard

Arkadaşlar deniz kuvvetleri ile sahil güvenlik arasında bir fark varmıdır?

335. dönem sahil güvenlik idim. SG isen yaşadın dostum. 2 yıl geçti aradan eğer değişmediyse 20 bölük içerisinde tek klimalı bölük sahil güvenliğinki idi (20.bölük). Hatayın şu anki sıcağı eğer güney illerinde tatil dışı hiç gitmediysen hayatın boyunca unutamayacağın bir sıcakla karşılaşacaksın. 24 günde 14 kilo vermiştim. Gittiğim ilk gün 104 idim 90 ile geri döndüm. Dağıtım yerlerin de avantajlı olacak. İstanbul, izmir, antalya, samsun, trabzon, ankara ve hataydan başka yere dağıtmayacaklar... En dandiği ankara ve hatay diye duydum. Hayırlı teskereler dostum.

Son olarak tüm denizcilere söylüyorum, eğlenmenize bakın. Asker olmayacaksınız askercilik oynayacaksınız

Bilgiler için teşekkür ederim adaşım Denizi seven biri olarak SG çıktı şanslıyım sanırım. Kütük Trabzon, ikamet İstanbul bunlar çıkmaz sanırım. Ankara da olmazsa iyi olur

@Deathlike, Bilgiler için çok teşekkürler.

Burada giriş kontrolü nasıl arkadaşlar? çeşitli kremler ve traş makinası gibi şeyleri sokabilirmiyiz? Birde dolapları kilitlemeye izin veriliyormu?

• benim kütük de ikametgah da trabzondu istanbula çıkmıştım. Bizim trabzonluların zaten yarısı denizci oluyor :))

Kardeş ilk girişte bavulunu adan z ye arıyolar. Elektronik malumun yasak. El koyuyolar ve acemilik bitince geri alıyosun. Bi de ilaç da koyamıyosun. Ona da el koyuyolar mecburi kullanman gereken ilaç dahi olsa... Onları her akşam talim öğretmenleri(19-20 yaşındaki uzun dönemler) günlük olarak veriyolar...
  • 341 kısa donem denizci abiniz den size nasihat hic birsey goturmeyin diyene aldanmayın evet orada herşey var ama sıra bulabilirsen yeşil iç çamaşırı alacaksiniz bol bol goturun kullan at misali olacak yıkmaya vakit yok kantinde sıra çok siraga sıkıntısı çekeceksiniz kart sıkıntısı kesin çekeceksiniz bol bol telefon kartı götürün ayakkabinizin altina kesinlikle tabanlik alin bu sicakta resmn kavrulacak birde bir numara buyuk alin zaten şişecek ayaklariniz su toplayacak yürüyemez hale gelmeyin sorusu olan özelden sorabilir torunlarim
  • Benimde İskenderun.

Dedeler eksik olmayın

Arkadaşlar ben son anda pazar gününe bilet buldum sabah uçakla. Eğer ayarlayabilirsek son gün hatayda buluşup iskenderun'a beraber geçeriz. İstanbuldan gidiyorum bu arada yeşilköyde hava alanındada buluşabiliriz

İnternetten bulamadığım bileti telefonla aldım bu arada haberiniz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttrapper

341 kısa donem denizci abiniz den size nasihat hic birsey goturmeyin diyene aldanmayın evet orada herşey var ama sıra bulabilirsen yeşil iç çamaşırı alacaksiniz bol bol goturun kullan at misali olacak yıkmaya vakit yok kantinde sıra çok siraga sıkıntısı çekeceksiniz kart sıkıntısı kesin çekeceksiniz bol bol telefon kartı götürün ayakkabinizin altina kesinlikle tabanlik alin bu sicakta resmn kavrulacak birde bir numara buyuk alin zaten şişecek ayaklariniz su toplayacak yürüyemez hale gelmeyin sorusu olan özelden sorabilir torunlarim

dedem zahmet olmazla ufak bi liste halinde yazabilirmisin
  • Herkese selam bahriyeli torunlarım Şimdi uzun uzadıya hazır vaktim varken herşeyi yazıcam tekrar tekrar sormazsınız güzel güzel okuyun..

Şimdi şunu diyimki askerlikte acemilik için düşebileceğiniz en iyi yerlerden birine hemde denizci olarak düştünüz.Öncelikle gözünüz aydın..

Şimdi bu birliğinize katılırken öncelikle söleyim ki sakın geç girmeyin.10 tane amfiden geçeceksiniz her birinde bir işlem var.Birinde kayıt birinde muayne birinde aşı birinde ayakkabı vs...o yüzden ne çok erken ne çok geç ve mutlaka yemek yiyip girin.Saat 1-3 arası idealdir.Saat 4'ten sonra gelenler gece 1-2 ye kadar işini bitiremez aç yatar sabah 5'te de kalkarlar şaftınız kayar yani

Ayakkabı giyeceğiz demeyin 1 numara büyük alın.Ayakkabı ne su geçirir ne hava ayaklarınız ve kendiniz garanti pişiksiniz.Pudra sokmuyorlardı sanırım yine sokmazlar toz pudra yerine başka pudra alın.Kantinler var ihtiyacınız olan herşey bardaktan terliğe kadar bulunur tel kartı vs...Size hemen bir kart verecekler ona para yükleyeceksiniz ve harcamalarınızı oradan yapacaksınız.Koladan dondurmaya gazeteye ne isterseniz bulursunuz sıkıntı yok.Telefon hem birliğin açık alanlarında hem yemekhane bahçesinde hem koğuşlarınızın her katında hemde koğuşunuzda var sıkıntı yok..

Yemekleri çok güzeldir on numara yemek çıkar.Sucuklu yumurtadan böreğe dönerine kadar aklınıza ne gelirse yedirirler.Çok fazla asker yemeği çıkmaz.3 çeşit yemek çıkar yanında meyve suyu meyve yoğurt çukulata vs boyuna yedirirler..

Gün gün her bölükten belli sayıda adam sırayla göreve gider.Aşevine düşene allah yardım etsin..kamara diyen oldumu atlayın korkmayın her yerden iyidir..

Bol bol beton üstünde oturacaksınız.4'lü saydırırlar sabah akşam say say deli olursunuz.Sayarlar oturturlar.sayarlar oturturlar.Yeter uygun adım yürüyelim diye yalvarırsınız..Bir kaç gün sonra uygun adım yürüme sonrada silah tutma ve ardından atış yaparsınız.bunun dışında koşu barfix atlama zıplama hiçbiriniz yapmayacaksınız denizcilerin eğitimi budur..Askeri az işi fazladır o yüzden bol bol yapılması gereken işleri yaparsınız..

İlk günler 3-4 gün banyo yok.Hava sabah 6'da 35 derece bütün gün yapış yapış nem garanti...Aşıdan dolayı banyo yasak..Ya wc'ler kullanın ya benim gibi itfaiye hortumu.İlk 2-3 günden sonra onları beklemeyin sabah kalkın hamama gidin 5'te işinizi görün.Harika hamamı vardır..

Sonraki günler topluca konteynır ve bölüğün dışındaki amfilerin oralarda banyolar mevcuttur devamlı götürürler banyoya...Atlet don elde gezdirmeyi sevler o yüzden mutlaka file alın onlarda verecek ama bir tane alın.banyo için 15 dk yürürsünüz yapar gelirsiniz sonra bir daha yürür leş gibi olursunuz

Aşevi yemekhane (kamara) giysi dağıtılan depolara görev verirler birde temizlik taburuna gidersiniz bunlar dışında hiçbirşey yok.Acemilere kütüphane internet yasak.İlk bikaç gün dağılmanıza izin vermezler sonra bol bol gezersiniz.memetçik parkı vardır orada kolanızı tostunuzu alır sigaranızı içersiniz.

İlk günler resim çekimi video çekimi ciğer filmi diye götürürler sizi bölük bölük.İşin orası sıkıcı güneşin altında beklersiniz.Ama sessiz olmayın komutanım sigara içelim komutanım güneşte kaldık vs diyin susmayın korkmayın iyi davranırlar merak etmeyin ama tabi arada sütü bozuklarda oluyor.Onlardan da korkmayın.Acemisiniz hiç bir bağlayıcı hükmünüz yok tartışmayın bölük komutanına takım çavuşuna varsa astek onlara durumları bildirin olmadı bölük komutanınıza söyleyin.Size çok iyi davranırlar sorunlarınızı çözmeye yardımcı olurlar..

Birliğin içerisinde hastahane var.Genelde gözlüğü kırılana dahi bir iğne çakar yollarlar ama çok faydeli bir iğnedir herşeye iyi gelir..Onun dışında her türlü ilaç tedavi yardımcı olurlar ilaçlar 2 gün sonra gelir..Gözlük şu bu tüm ihtiyaçlarınızı kaliteli olarak karşılarlar pişik isilik garanti bol bol revir istersiniz her gün sorarlar revire çıkacak var mı diye..Kantinler kalabalık aralar az.Genelde bir kişi toplu alışveriş yapar öyle iyi olur.Yanınızda bol bol 1 tl götürün makineleri kullanın su vs..Banyo katlarda yok traş vs için lavabolar çoktur ama genelde bir aynada 2-3 kişi olur ama çok sürmez...Wc'ler modern klasik ama modernler genelde kapalı tutulur..

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Çok iyi yere düştünüz ve çok güzel keyifli bir acemiliğiniz olacak..

Buradan büyük çoğunluğunuz gölcük donanma
    Çanakkale boğaz
    İstanbul boğaz

geriye kalanlarsa

Bazı arkadaşlar gemi'ye görevli (somaliye giden yardım gemisindede vardı bir arkadaşımız bölükten )
    bazılarınız sahil güvenlik
    bazılarınızda izmir fethiye muğla vs gibi yerlere gideceksiniz...

Aklıma gelenler bunlar..ha iskenderunun en pis yeri yemin töreni provalarıdır.Bazen bu sıcakta günde en az bir en fazla 3 prova yaptırırlar onun dışında sıkıntı yok.bol bol beton üstünde oturmaya kalça kemikleriniz ağrıddan kırılana kadar oturmaya hazırlanın..

Başka soracağı sorusu olan varsa konuşuruz buradan..

• quote:

Orijinalden alıntı: yabaninciri

quote:

341 kısa donem denizci abiniz den size nasihat hic birsey goturmeyin diyene aldanmayın evet orada herşey var ama sıra bulabilirsen yeşil iç çamaşırı alacaksiniz bol bol goturun kullan at misali olacak yıkmaya vakit yok kantinde sıra çok siraga sıkıntısı çekeceksiniz kart sıkıntısı kesin çekeceksiniz bol bol telefon kartı götürün ayakkabinizin altina kesinlikle tabanlik alin bu sicakta resmn kavrulacak birde bir numara buyuk alin zaten şişecek ayaklariniz su toplayacak yürüyemez hale gelmeyin sorusu olan özelden sorabilir torunlarim

sadece haki yeşil haki iç çamaşırı traş takımı en çok kullanacaginiz şeyler ayakkabı için tabanlik sicagi bir nebze kesecektir kolonya geceleri sicaktan rahatlamak için iyi geliyor güneş kremi isterseniz goturun ben goturmuştum kollarima enseme yüzüme sürdüm çok rahat ettim igne iplik seti diş macununa gerek yok
    orda verecekler eşofman takımı da veriyorlar genelde &90 dar geliyor büyük almaya çalişin şort goturun gece yatarken eşofman giyilmiyor sıcaktan

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FatihKOC

quote:

Arkadaşlar deniz kuvvetleri ile sahil güvenlik arasında bir fark varmıdır?

335. dönem sahil güvenlik idim. SG isen yaşadın dostum. 2 yıl geçti aradan eğer değişmediyse 20 bölük içerisinde tek klimalı bölük sahil güvenliğinki idi (20.bölük). Hatayın şu anki sıcağı eğer güney illerinde tatil dışı hiç gitmediysen hayatın boyunca unutamayacağın bir sıcakla karşılaşacaksın. 24 günde 14 kilo vermiştim. Gittiğim ilk gün 104 idim 90 ile geri döndüm. Dağıtım yerlerin de avantajlı olacak. İstanbul, izmir, antalya, samsun, trabzon, ankara ve hataydan başka yere dağıtmayacaklar... En dandiği ankara ve hatay diye duydum. Hayırlı teskereler dostum.

Son olarak tüm denizcilere söylüyorum, eğlenmenize bakın. Asker olmayacaksınız askercilik oynayacaksınız

Bilgiler için teşekkür ederim adaşım Denizi seven biri olarak SG çıktı şanslıyım sanırım. Kütük Trabzon, ikamet İstanbul bunlar çıkmaz sanırım. Ankara da olmazsa iyi olur

@Deathlike, Bilgiler için çok teşekkürler.

Burada giriş kontrolü nasıl arkadaşlar? çeşitli kremler ve traş makinası gibi şeyleri sokabilirmiyiz? Birde dolapları kilitlemeye izin veriliyormu?

vay hemşeri çıktık hayırlı teskereler..Normal denizcilere göre arkadaşın dediği gibi sg'ler daha avanajlı ama genele vurursanız en iyi askerlik denizcilerinkidir.Allah topçu olanlara sabır versin diyorum topçu bataryaları sürgündür

Girişte bavullarınızı askerler arar.Genel olarak sağına soluna bakarlar kren şampuan hepsini ayırır şunnlara komutana göster derler.O komutanda tabiptir lüzumlu olanları alır diğerlerini verir.Mesela toz pudra sokmazlar..traş makinesi kullanan hiç görmedim hazırlığını ona göre yap..

Benim nişanlım cil bakım uzmanı olduğundan eşantiyon güneş kremi minik cilt sabunları ne varsa vermişti işine yarar diye...Hatta mentollü nefes açıcıya kadar.Tabib binbaşı bunlar ne lan dedi eşantiyoncumusun dedi gülerek dedim böyle böyle nişanlım tamam dedi hepsini çeri soktum sadece esrar eroin atıyorlar diye toz pudrayı aldı ama sıkıntı yok askeriyede kantinlerde var...

Dolaplar kitlenmiyor ama hepiniz kısa olacağınız için sıkıntı olamz merak etmeyin

• ayakkabı kilidi dolap kilidi almamıza gerek varmı
  • quote:

quote:

quote:

sadece haki yeşil haki iç çamaşırı traş takımı en çok kullanacaginiz şeyler ayakkabı için tabanlik sicagi bir nebze kesecektir kolonya geceleri sicaktan rahatlamak için iyi geliyor güneş kremi isterseniz goturun ben goturmuştum kollarima enseme yüzüme sürdüm çok rahat ettim igne iplik seti diş macununa gerek yok
    orda verecekler eşofman takımı da veriyorlar genelde &90 dar geliyor büyük almaya çalişin şort goturun gece yatarken eşofman giyilmiyor sıcaktan

Evet çok birşeye gerek yok.Eşortman spor ayakkabı banyo havlusu sakın götürmeyin hepsi var verecekler..

Gece zaten sıcaktan yatamayacaksınız ya şortla ya donla yatar herkes pijama takımı şu bu sakın götürmeyin..

2 adet günlük iş başı (b.k rengi leke tutmaz su geçirmez hava geçirmez)
    bir adet kaşe deniz kabanı
    diş macunu fırça traş kremi (köpük değil krem)
    spor ayakkabı
    banyo havlusu
    eşofman
    beyaz ve siyah iki takım denizci kıyafetiniz
    2 tane siyah spor kep
    1 tane denizci kepi
    beyaz gömlekleriniz vs olacak...

1 çanta ile girenler en az 3 çanta ile çıkar.

bu arada ilk gün terli terli kıyafetlerinizi çantaya koyup bölüğün dışındaki bavulluğa kaldırırlar.20 gün sonra giderken giymek için açtığınızda o elbiseler nemden çürümüş küflenmiş ve kokmuş olacak..Ya yanınıza yedek bişiler alın çıkarken giymek için 1 tişört sadece fazla değil yada iyi kurutun edin öyle koyun..

ben bir pantolon bir gömlek ve kemeri çürüyüp küf tuttuğu için bırakıp askeriyenin eşofman ve tişörtle çıkmıştım

• quote:

ayakkabı kilidi dolap kilidi almamıza gerek varmı

Hayır yok hiç birini alma.Duruma göre ustalıkta hem bot kilidi hemde dolap kilidi alırsın..Ama iskenderunda lazım olmayacak
  • 10 tane haki yeşili (koyu tişört)
    10 tane siyah renk çorap
    10 tane don
    10 tane atlet alın
    diş macunu diş fırçası
    traş köpüğü mach 3 jilet
    bir adet banyo terliği
    1 tane file alın banyoya giderken çok lazım
    şampuan lif
    yüz havlusu
    kantinlerde var ama ufak bir ayakkabı.boya ve fırçası
    kişisel krem vs yeterli traş kolanyası ve kullanıyorsanız kol altı veya deodorant başka hiçbirşey götürmenize gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zugasi_berepe -- 10 Ağustos 2012; 11:12:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

quote:

quote:

quote:

Evet çok birşeye gerek yok.Eşortman spor ayakkabı banyo havlusu sakın götürmeyin hepsi var verecekler..

Gece zaten sıcaktan yatamayacaksınız ya şortla ya donla yatar herkes pijama takımı şu bu sakın götürmeyin..

2 adet günlük iş başı (b.k rengi leke tutmaz su geçirmez hava geçirmez)
    bir adet kaşe deniz kabanı
    diş macunu fırça traş kremi (köpük değil krem)
    spor ayakkabı
    banyo havlusu
    eşofman
    beyaz ve siyah iki takım denizci kıyafetiniz
    2 tane siyah spor kep
    1 tane denizci kepi
    beyaz gömlekleriniz vs olacak...

1 çanta ile girenler en az 3 çanta ile çıkar.

bu arada ilk gün terli terli kıyafetlerinizi çantaya koyup bölüğün dışındaki bavulluğa kaldırırlar.20 gün sonra giderken giymek için açtığınızda o elbiseler nemden çürümüş küflenmiş ve kokmuş olacak..Ya yanınıza yedek bişiler alın çıkarken giymek için 1 tişört sadece fazla değil yada iyi kurutun edin öyle koyun..

ben bir pantolon bir gömlek ve kemeri çürüyüp küf tuttuğu için bırakıp askeriyenin eşofman ve tişörtle çıkmıştım

abi şimdi 3 çantayla çıkarsın demişsinde.peki o kadar malzemeyi koymak için bavul verceklermi bize.yoksa büyük bi bavullamı gidelim

• hayır sana orada en büyüklerinden hepsini alacak kadar bavul verecekler merak etme
  • KIRKAĞAÇ 6'NCI J.KOMD.EĞT.A.K.LIĞI/MANİSA
    KIRKAĞAÇ MANİSA KUVVETİ:JANDARMA GENEL KOMUTANLIGI
  • hayırlı olsun torunlar merak etmeyin iyi yere düştünüz sadece çok sıcak olacak bronzlaşcaksınız. ayaklarınız şişecek çok sıra bekliyceksiniz sayılmaktan illallah diyceksiniz. aşhane kamara çamaşırhane ikmal gibi görevler var ayrıca koğuş nöbeti tutarsınız normalde kantinlerde herşey var ama sıra gelmez. gelirse bol bol su ve çay kahve jetonu alın makinelerde su çay kahve var jetonla çalışan. ayağınızın sağlığına dikkat edin çok ayakta kalcaksınız. 1 numara büyük bot almayı unutmayın boşuna çok fazla şey götürmeyin 1 büyük çanta ile 1 küçük çanta verilcek. terlik tıraş takımı tırnak makası bol çorap bol iç çamaşırı götürün valizinize kilit koyun. ilk gün için havlu eşofman en azından alt lazım olabilir. sonrasında zaten verirler. nakit paralarınız karta yüklenir nakit kullanamazsınız kartla alışveriş yapılır usta birliğiniz izmir turan a düşerse beklerim benim daha şafak 41 ;)

• otobus biletimi aldim istanbul-iskenderun ulusoyla ayni otobuse denk glen varmi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelto3

otobus biletimi aldim istanbul-iskenderun ulusoyla ayni otobuse denk glen varmi?

bende ulusoyla gitmiştim torun yol boyunca adam stres yapıyor ama korkma iyi yerdesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizcikadir

quote:

Orijinalden alıntı: kelto3

otobus biletimi aldim istanbul-iskenderun ulusoyla ayni otobuse denk glen varmi?

bende ulusoyla gitmiştim torun yol boyunca adam stres yapıyor ama korkma iyi yerdesin.

eywallah bakalim hayirlisi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • istanbuldan arabayla iskenderun kaç saat bilen varmı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.