Şimdi Ara

91\2 Mayıs 2011'de Askere gidecekler / YERLER BELLİ OLDU - Ana konu (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.327
Cevap
0
Favori
133.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bitti bitti 420 işte bişey kalmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: LsR

#BabyIcey

Şaka bir yana uzun bir süre ama sayılı gün gerçekten çok çabuk geçer. 40 Gün düşülmesi de gayet iyi. Darısı bizlerin başına..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BabyIcey

quote:

#BabyIcey

Şaka bir yana uzun bir süre ama sayılı gün gerçekten çok çabuk geçer. 40 Gün düşülmesi de gayet iyi. Darısı bizlerin başına..

İnşallah..
    Başladık gerisi gelir umarım.. Darısı sizlerin başına.. Allah herkese kolaylık versin..

• arkadaşlar ben 2 yıl myo bitirdim daha sonra askerliğimi 2 yıl tecil ettirdim ancak tecilimin bir yılı bittiğinde bacaklarımda yaşadığım ciddi durumdan ötürü her iki dizimden de ameliyat oldum her ikisininde diz kapaklarının altı tamamen kesilerek düzeltilip platin vida ve plaklar sayesinde tutturuldu...şuan ameliyat olalı 1 yıl oldu ve ayağa kalktım ancak sol bacağım iyileşmedi aksıyorum ve 100 metre yürüyünce ağrılarım başlıyor...baston kullanmak zorunda kalıyorum...tecil sürem bitti bu yıl ve celp dönemim de mayıs aöf hazırlıktayım tecil hakkım yok ancak mayısın sonunda sınav var ve büyük ihtimal geçeceğimi düşünüyorum..ne yapmam gerekiyor lütfen bana cevap yazın bu konuda uzman olan kişilerde bu sitede var onlarında cevabını bekliyorum saygılarımla....bu arada platinler plaklar ve vidalar hala duruyor ve ameliyat olduğum doktor en az 5 yıl daha durması gerektiğini söylüyor...
  • dejavu40019

Şubenizi arayıp görüştünüz mü ? Ne cevap vereceklerini merak ediyorumda..
  • quote:

quote:

quote:

#BabyIcey

İnşallah..
    Başladık gerisi gelir umarım.. Darısı sizlerin başına.. Allah herkese kolaylık versin..

Askere giden çoğu kişi gün gün sayar mı? Bu şekilde zor gelir, 419 - 418 - 418 gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

quote:

quote:

quote:

#BabyIcey

İnşallah..

Askere giden çoğu kişi gün gün sayar mı? Bu şekilde zor gelir, 419 - 418 - 418 gibi

Sayar ama ben saymadım.. Acemilikte saysan ne olacak ki 1 ay sonra evdesin asıl iş usta birliği.. Ama ben yinede saymıyacam 1 kere denedim psikolojik oluyo sonra

• quote:

quote:

Sayar ama ben saymadım.. Acemilikte saysan ne olacak ki 1 ay sonra evdesin asıl iş usta birliği.. Ama ben yinede saymıyacam 1 kere denedim psikolojik oluyo sonra

Gün saymaktansa askerliğin biteceği ayı düşünmek daha doğru olur gibi.. mayıs 2012'de bitecek demek gibi.. Acemilikten sonra illa eve gitmek zorundamıyız yani zorunlu izne mi yolluyorlar.. Dağıtım izni olan şeyi zorunlu mu kullandırıyorlar.

• quote:

quote:

quote:

Gün saymaktansa askerliğin biteceği ayı düşünmek daha doğru olur gibi.. mayıs 2012'de bitecek demek gibi.. Acemilikten sonra illa eve gitmek zorundamıyız yani zorunlu izne mi yolluyorlar.. Dağıtım izni olan şeyi zorunlu mu kullandırıyorlar.

1-2 hafta öncesinden dağıtım kağıtları imzalatıyorlar.
    İzini nerde geçireceğin adres isim vs. Eğer kullanmak istemiyorsan orda bi komutana bildir.. Zorunlu değil o 7 günü kullanmak..
    Ama bence kullan ilaç gibi geliyo valla.. Bide geri dönmesi var ama

• quote:

quote:

1-2 hafta öncesinden dağıtım kağıtları imzalatıyorlar.
    İzini nerde geçireceğin adres isim vs. Eğer kullanmak istemiyorsan orda bi komutana bildir.. Zorunlu değil o 7 günü kullanmak..
    Ama bence kullan ilaç gibi geliyo valla.. Bide geri dönmesi var ama

Benimde askerliğe az kaldı, belki zor olacak vs. ama ben psikolojik olarak zorlanacağımı düşünmüyorum. Belki gitmediğimden o ortamı yaşamadığımdan böyle düşünüyorum ama memlekete dönüp vakit geçireceğim izinler kullanmayı şuan (askere gitmeden) düşünmüyorum. 1-2 ay askerlik yapıp izin yapıp sonra askerliğe devam etmek daha zor olur gibi.

Belki askerde zorluklar yaşarım, yok getir götür, diğer erlerden bile emir alma, hijyen, nöbet vs.) ama sayılı gün bitecek diye düşünürüm, psikolojik oalrak zorlamaz diye düşünüyorum. Umarım düşündüğüm gibi olur. Belki fiziksel oalark zorlar.. Neyse gidince fazla zorlamaz umarım. (gideceğimiz yeri biliyoruz elbet kolay olmayacak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 3 Mayıs 2011; 1:05:54 >

• Ah şu denetlemeler ah kısa dönemlere müjde 1 denetleme hadi en bahtsızı 2 denetleme görecek uzun dönemlerede acı haber denetlemeleri saymayın uğraşmayın bir de komando bölüğünde denetlemeye girecekler için acılı üzerine extra acı sosu dökülmüş haber jandarmalar yanınızdan spor ayakkabıları eşofmanları ile koşarken siz siz nefes nefese ayağınızda postal elinizde silah, hücum yeleği her bir adımda omzunuza vuran kırbaç hele birde benim gibi kamuflajı daralttıysanız eyvah diyorum

Şakası bile güzel.Ne kadar çok zorluk çekerseniz kendinizle o kadar çok gurur duyacaksınız hepinizin yolu açık olsun
  • Gözümden dolayı Komanda olamaz raporu almıştım, kendimi biraz şanslı hissediyorum. Bakalım Diz kapağımdan dolayıda ne raporu verecekler..
  • Geçmiş olsun arkadaşım. Bende de komando olamaz raporu var. Ecz. teknisyeniyim bakalım nere gidicez hayırlısıyla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: taraftar59

Geçmiş olsun arkadaşım. Bende de komando olamaz raporu var. Ecz. teknisyeniyim bakalım nere gidicez hayırlısıyla...

Teşekkür ederim, Size de geçmiş olsun. Ben 1 ay önce Mayıs'ta gidecektim fakat geçirmiş olduğum kazadan ötürü diz kapağım kırıldı ve platin takıldı. Böyle'de askere alacaklarını sanmıyorum en azından platinlerin çıkmasını beklerler gibime geliyor..
  • quote:

quote:

Geçmiş olsun arkadaşım. Bende de komando olamaz raporu var. Ecz. teknisyeniyim bakalım nere gidicez hayırlısıyla...

Teşekkür ederim, Size de geçmiş olsun. Ben 1 ay önce Mayıs'ta gidecektim fakat geçirmiş olduğum kazadan ötürü diz kapağım kırıldı ve platin takıldı. Böyle'de askere alacaklarını sanmıyorum en azından platinlerin çıkmasını beklerler gibime geliyor..

Askeri sistemi çözmek, samanlıkta iğne aramaya benziyor arkadaşım. Ama emin ol en doğrusu olur ve nizam çok önemlidir askerde. İnce eleyip sık dokudukları için platinle seni askere göndermeyeceklerdir. Ve bence sen platinden sonra bile kolay bir görevde olursun. Hayırlı olan ne ise öyle olsun tabi.
    Ben mayıs gidicem büyük ihtimal aralıkta tecil bozdurmuştum. Şubat olmadığına, kütüğüm de mayıs kaldırdığına göre mayıs askerim.

Bir şey öğrenmek istiyorum. Asal'ın web sitesinde ''Şubat 2011 er celp döneminde askere alınacaklar hakkında duyuru'' varya işte onun yayım tarihini bilen var mı ? Yani şu tarihte yerler açıklanacak mesajını o tarihten ne kadar zaman önce sitede duyuru olarak yayınlıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taraftar59 -- 30 Mart 2011; 21:17:43 >

• quote:

quote:

quote:

Askeri sistemi çözmek, samanlıkta iğne aramaya benziyor arkadaşım. Ama emin ol en doğrusu olur ve nizam çok önemlidir askerde. İnce eleyip sık dokudukları için platinle seni askere göndermeyeceklerdir. Ve bence sen platinden sonra bile kolay bir görevde olursun. Hayırlı olan ne ise öyle olsun tabi.
    Ben mayıs gidicem büyük ihtimal aralıkta tecil bozdurmuştum. Şubat olmadığına, kütüğüm de mayıs kaldırdığına göre mayıs askerim.

Bir şey öğrenmek istiyorum. Asal'ın web sitesinde ''Şubat 2011 er celp döneminde askere alınacaklar hakkında duyuru'' varya işte onun yayım tarihini bilen var mı ? Yani şu tarihte yerler açıklanacak mesajını o tarihten ne kadar zaman önce sitede duyuru olarak yayınlıyorlar.

Haklısınız dediklerinize aynen katılıyorum. Zaten bacağımda açı kaybı olacağından eğitimler ve spor bacağımı zorlayacaktır. Tabi yine de herşeye hazırlıklı olmak gerekir. Hepimiz için hayırlısı ne ise o olsun

• evet arkadaşlar benim mayısta askere gitmem kesinleşti ankarada asalda tanıdıgı olanlar sorabilir gidip gitmeyeceğini
  • platinle askere almama gibi bir durum olmadığını biliyorum arkadaşlar platinin çıkmasını beklemiyorlarmış...benim iki bacağımdada 10 ar cm plak platin ve vidalar var ne olacak bilmiyorum kendi doktorum bu halde gidemezsin dedi ancak askeriyenin işi belli olmuyormuş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejavu40019

platinle askere almama gibi bir durum olmadığını biliyorum arkadaşlar platinin çıkmasını beklemiyorlarmış...benim iki bacağımdada 10 ar cm plak platin ve vidalar var ne olacak bilmiyorum kendi doktorum bu halde gidemezsin dedi ancak askeriyenin işi belli olmuyormuş..

Eğer çıkmasını beklemiyorlarsa daha Fizik tedavim olacağı için beni 3. Tertiple alabilirler..
  • umarım benide öyle alırlar...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.