Şimdi Ara

90nm Brisbane ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=877
    Linkteki işlemci 4600+
    Özelliklerinde Brisbane çekirdek ve 90 nm olduğu yazıyor.
    Ben Brisbane 65nm diye biliyordum ama bilgili arkadaşlar aydınlatırsa memnun olurum.

• Brisbane çekirdek 65nm'dir benim bildiğim......Yalnış yaızlmış olabilir
  • brisbane ler 65nm
  • konuyu detaylandirmak gerekirse 4600+'in 89wattlik modelleri Windsor'dur ama daha sonra cikan Windsor cekirdekleri "EE" uzantisi alarak 65watt oldular...(ornek: Athlon X2 4600+EE)
    daha sonra dogal 65watt olan Brisbane cekirdekleri cikti.. Neden Brisbane icin dogal 65watt dedigimi sorarsaniz; Windsor'larin yapisi 89watt olup; bir takim ayarlamalar sonrasinda 65watt olarak calistirilabilmistir.. Brisbane 65watt olmak icin 65nm olarak yapildi..

uzerinde 65watt yazan EE versiyonlar da guzel islemcilerdir.. Windsor cekirdekleridir ve 90nm'dirler.. (EE= Energy Efficient) buyuk olasilikla Gigatek uzerinde 65watt yazisini gorunce Brisbane zannetmistir..

yada direkt imla hatasi...yanlis yazmislar...

Not: bir aydinlatma boyle yapilir..
  • bence sor mutlaka, hata yapabiliyorlar
  • Ellerindeki işlemciler tükenmiş, kutu üzerinden bilgi veremediler ama kutularının resme göre farklı olduğunu 4600+ yazısının mavi yazıldığını söylediler.
  • İşlemci elime ulaştı,
    ADO4600CZBOX
    Windsor 90nm F3 65W

O/C için büyük fark yaratırmı sizce ?
    65nm 65W mı? 90nm 65W mı ?

İade etmeye değermi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Falco.N

İşlemci elime ulaştı,
    ADO4600CZBOX
    Windsor 90nm F3 65W

O/C için büyük fark yaratırmı sizce ?
    65nm 65W mı? 90nm 65W mı ?

İade etmeye değermi ?

Anakarta bagli.. F2 F3 G1 G2 revizyon islemciler vardi.. Birsbane G1'lerden baslar.. senin aldigin F3 islemci.. butun kartlarda calisir.. yuksek voltaj ve frekanslarda sogutmak biraz zorlayabilir...

onun disinda 90nmlerde en son islemci oldugudur...yani F2 islemcilere gore daha az uretim ve programlama hatasi mevcut.. bir sonraki versiyon olan G1'lerde ise baska hatalar var.. cunku 65nm'nin ilk versiyonudur..

bilgisayar kullanma acisindan hic bir problem yasamayacaksin.... OC'li donanimlar normal hallerine gore farkli karakteristikler gosterebiliyorlar..
  • iade etmeye değeceğini sanmıyorum. forumda bir 4200+ kullanıcısı OC konusunda baya ilerlemişti... 90 nm ve 65 watt lık bir modeldi...
  • Brisbane 65 nm ve 65 w'dır.
  • Yanlış yazabiliyorlar. Amd'nin sitesinde bile ürün detayları kısmında yanlışlık var gördüğüm üzere. Şimdilik bir tane gördüm..
    brisbane ise 65nm'dir. Tersi de doğrudur. 65nm'se brisbane'dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temren -- 17 Mayıs 2008; 22:04:16 >
  • 90 nm olmasının güç tüketimi açısından farklılıgı olurmu 65 e göre? yani ikiside 65 watt ama

hiçmi farklılık olmaz tüketimde?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.