Şimdi Ara

9. Sınıfta kötü olursam eğitim hayatım biter mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
3.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben 8’e kadar hep takdir aldım. Bu sene 466,50 puan aldım ve bir anadolu lisesine gidiyorum. 9. Sınıfa yeni başladım.

Okul saat 6 da başlıyor 13 de bitiyor

( Aslında bu yasak yani 7 den erken başlayamaz ama geçici bir şey, yeni okulumuzun bitmesine 1 ay kaldı, 1 ay sonra saat 7 de başlayacak okul. )

Neyse. Ben 6 da kalkamıyorumdum. Okulun ilk 2-3 haftası matematikte, fizikte, kimyada çok uyudum. Haliyle anlamadım. Uyumadığım zamanlarda da başını kaçırdığım için anlamadım.

Bugün kimya sınavım vardı. Tahminen 50-60 alacağım. Her sene takdir gören ailem teşekkürü zor görecek. Çünkü fizik kimya 2 saat bir şekilde hallederim ama matematik 6 saat. Yani 60 alsam beni çok geriye çekecek. 60 bile alamayacağımı biliyorum

Ben şimdi ne yapacağım? Herkes temellerin olmayınca üniversite sınavında biteceksin diyor. Nasıl bir çözüm bulabilirim?

Youtube dan video izliyorum 15 dakika sonra sıkılıyorum ertesi gün sınavım olduğunu bile bile başka şeyler yapmaya başlıyorum. Bana göre aslında zekiyim ama 9 çok ağır geldi. Ya en basitinden boşluk doldurmada kelimeleri vermiyorlar. Sınav heyecanıyla biliyorsam da egzantrik isimleri unutuyorum...

Çok çalışacağım diyorum ama olmuyor. Diyorum hiçbir derdin yok eve ekmek getirmiyorsun karın yok çocuğun yok tek şey ders. Şimdi git ve adam akıllı çalış ve yüksek not al.
    Ama çalışmay gelince olmuyor. Ya telefonla uğraşıyorum ya bilgisayarla.
    İkisi de olmazsa uykum geliyor uyuyorum bütün günüm öyle gidiyor... Ortaokul ne güzeldi be lise çok zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kral_Jumong -- 1 Kasım 2017; 13:45:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sakın salma derslerini, sınavdan kötü not alsan bir şey olmaz ama anlamadan geçersen ileride sıkıntı yaşarsın.

zaten erken çıkıyormuşsun okuldan kendini derse odakla şimdiden dersleri çalışmaya başla anlamadığın / dinlemediğin yerleri dinle test çöz kavramadan geçme. yoksa benim gibi pişman olursun
  • dostum çoğu kişi senin gibi,ben de dahil şu an 10. sınıfım. herkes 100 alacak sen 60 alacaksın diye bir şey yok, bende de olmuştu o, ben ilk mat yazılısından 33 mü ne almıştım, takmadım, konuya kendimi verdim, düzenli falan çalışmadım, biraz test çözdüm video izledim sıktım kendimi 70 almayı başardım, lisede notların düşük gelecektir çok garipseme, dersleri daha ciddiye al ortaokul gibi az çalışma ile olmuyor, sabah akşam ders çalışıp kendini de yıpratma
  • sakın salma derslerini, sınavdan kötü not alsan bir şey olmaz ama anlamadan geçersen ileride sıkıntı yaşarsın.

zaten erken çıkıyormuşsun okuldan kendini derse odakla şimdiden dersleri çalışmaya başla anlamadığın / dinlemediğin yerleri dinle test çöz kavramadan geçme. yoksa benim gibi pişman olursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle almış olduğun 466 puan iyi bir puan değil. demek ki çalışkan bir öğrenci değilsin.

bahane sabah uyanamama vs vs çözebilirsin. çözmezsen kendi ayağına sıkmış olursun.

9.sınıfa çalışırsan herkesten 5 adım önde olursun, ama çalışmazsan her şey bitti demek değil, ilerleyen zamanlarda çok daha fazla çalışman lazım.

o telefonu ve bilgisyarı icat edenleri allah ıslah etsin.
  • gandalfthepurple G kullanıcısına yanıt
    Ben hiçbir zaman çalışkan bir öğrenci olmadım. Teog da çalışacaktım. Ama yıl sonu notlarım çok iyi değil. 2 sinden de full çeksem 480 alacaktım. 466 aldım.

Mesela yıl sonu notun 98 diyelim teog dan 1 puan düşüyordu. benim 6. sınıfta 83 olunca sadece teog dan 6. sınıf 8,5 puan düşürdü. Sınıfta teog'u benden daha berbat olan kişi özelde hep 100 verildiği için 2 teog da 10 tane matematik yanlışı var benle aynı okulda.

Amin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim ben de 452 aldım,bu sene geçtim liseye. Dersleri fazla takmıyorum hatta bazı dersleri dinlemiyorum bile zaten 2 lise değiştirdim şimdiki gittiğim liseden de memnun olduğum söylenemez ama gidiyorum bir şekilde. Hiç kimseyle de arkadaşlık kuramadım aslında herkesle iyi geçinirim ama ergen ergen kişiler yüzünden yalnız takılıyorum. Doktor olmak istiyorum ama sağolsun meb anamı ağlattı. 2-3 puanla istediğim okullar olmadı... Ulan ben teog senesi sabah akşam çalıştım ama meb ne yaptı 2+2 sordu sınavda. 6,7 ortalamam 82 filandı. Şimdi gittiğim lisede iq seviyesi -lerde olan insanlar var. Kısacası kardeşim ah,vah dememek için çalış,ortalamanı yüksek tut. Ben ortaokulda hep yattım,adam teogda 20-30 yanlış çıkarıyor 450 alıyor ben toplam 17 yanlış yapmama rağmen 452yi anca alıyorum. Sinirlenmemek elde değil öyle olunca da

• 6 saatlik ingilizce dersinden 41 almışım ://
  • Bende gecen sene senin gibiydim istegim okula 1 puanla gidemedim sonra okula alışamadim ders de çalısmadim doğru duzgün sonuç bir yılım bosa gitti sende kendini topla birakma zor diye sonra pisman oluyorsun

• şuanda mezunum. 3 senem anlattığın gibi geçti son sene biraz çalıştım istediğim bölüm gelmedi mesela tekrar hazırlanıyorum. not bazlı bakma hedeflerine göre değişir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.