Şimdi Ara

9 Parça seramik kaplama tencere tava seti 129 TL - TEKZEN- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
48.318
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • evet ben elde yıkıyorum. makinede hiç denemedim. aslında gerekte görmedim. çünkü gerçekten çokkolay temizleniyor, bulaşık bezini hafiften içinde dolaştırınca tertemiz oluyor. ovmaya vs hiiiiç gerek yok. teflondaki pütürlü yapı bunda yok.
  • fiyat gerçekten uygun. çünkü seramik tava ve tencereler epey bir pahalı. ben geçen sene almaya niyetlenmiştim küçücük bir tavaya 85 TL istemişlerdi. bu akşam almaya çalışıcam. sizinle de paylaşırım.
  • annem almıştı bu seti. dün kullanmış, pilav pişirmiş. çok güzelmiş. çok memnunmuş.
  • şimdi taaaaaa tekzene nasıl gidecem
  • ben gittim, kutuyu açtım, set tencere tavaları ve tekli satılanları inceledim.
    hiiiç beğenmedim.
    benim 28 cm lik 60 liraya aldığım tava ile arasında dağlar kadar fark var. bendekine dokunduğunuz zaman içindekine seramik diyebilirsiniz. amma bu tekzendeki aluminyum tavayı beyaz boyayla boyamışlar gibi. tavsiye etmiyorum. gidip yorulmayın.
    alacaksanız üstüne biraz daha verin kalitelisini ve tam ihtiyacınız olanını İNDİRİMDEYKEN alın
    içinde çoluğunuza çocuğunuza sevdiklerinize yiyecek pişirilecek.
    ürünü kağıt üzerinde ben görüp de burada gösterdim ama gidip görünce işin aslını gördüm size de haber vermek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi instructor12345 -- 11 Ocak 2011; 16:31:58 >
  • kullanıcı yorumu burda çok önemli..

kullanan veya bilenlerden bir ricam var..

yukarıda belirtilen ürün fiyat olarak güzel gibi ...

FAKAT............... Malum bu çin malı ise ki muhtemelen çin malıdır..

ne kadar güvenelim?????????

Şu an evde tava da tefal ve ve pişirme de çelik tencere seti var.

Biz evde artık bir değişim yapmak istiyoruz.

Birçok sitelere de bakmaya çalışıyorum.

Önerilenler;

Dökme demir tencere ve tavalar

sadece demir tencere ve tavalar

seramik kaplı alüminyum setler (yukarıdaki set gibi) ama burda alimünyum beni açıkçası ürkütüyor..

dökme demir ve içi seramik olan setler..

Bunlar benim bulduklarım...

Şimdi sesli düşünüyorum.

dökme tencere alsam markası ne olacak... kalınlığı, yoğunluğu ne olacak... zira her üretici aynı nitelikte muhtemelen döküm yapmaz. kalite kalite farkedecektir.

Bu tencerelerin ömrü nedir.. Yiyeceklerin lezzetini bozacakmı? Yiyecekler bu tencerelerde iken buzdolabında saklanabilecek mi? Yoksa yemek pişirip bir başka kap dahamı kirletilecek.. Bu kap o zaman neden imal edilmiş olmalı? Temizlikte tel kullanmayın deniyor.. Uzun süre dayanacak mı??

seramik desek , bu seramik ne tür ve ne kalınlıkta olacak, seramikler arasında kalite farkı varmıdır? bunlar kopup yerinden çıkma olasılığı nedir.. seramik neyle yapışmış ? kimyasal mı? seramik çatlasa tencereyi atacaz mı hemen?

seramik alümünyum üzerine ise ve çatlağı da biz görmezsek zehirlenmeyecez mi?

seramik dışı döküm ise bu sefer seramik çatlasa yemek pişirmeye devam mı yoksa bunu da mı atacaz?

Özetle kafamda belki yüzlerce soru var. Ve maalesef bu konuda yeterince kaynak bulamadım.

Ayrıca bu markalara da kafayı taktım.

rastgele bir marka mı yoksa bu işi gerçekten çok iyi yapan markalar hangileridir?

Yoksa biz eski sisteme devam edip çelik tencere ve tefale devammı edecez...???

• ben 3 gün önce hepsiburdadan 9 parça korkmaz çelik tencere siparişi verdim . bugün ürün geldi . ama nasıl geldi . böyle rezil bir paketleme olamaz.tencereler birbirine geçmiş.büyük tencere tamamen yamulmuş.arada hiç bir koruyucu köpük yok . yarın geri iade göndereceğim . işin aslı sağlık bakımından çelikten şaşmayın arkadaşlar . hele çin malı çoğu mallar çöp ve hurda artıklarından yapıldığını cümle alem biliyor artık . gıda işi riske ve ucuzluğa gelmez.
  • Aynı sitede Fıssler marka çelik tencere setlerinin fiyatları 600-700 liralarda.Bu setin fiyatı neden bu kadar düşük?
    Ben yıllar önce Emsan çelik tencere seti almıştım.Hala kullanıyoruz.Tek sıkıntı yapışmama özelliğinin olmayışı.Bu arada çok sayıda teflon tava aldık ve kısa sürede özelliğini kaybettiği için attık.
    Varsın yapışsın.Bence çelikten şaşmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: instructor12345

ben gittim, kutuyu açtım, set tencere tavaları ve tekli satılanları inceledim.
    hiiiç beğenmedim.
    benim 28 cm lik 60 liraya aldığım tava ile arasında dağlar kadar fark var. bendekine dokunduğunuz zaman içindekine seramik diyebilirsiniz. amma bu tekzendeki aluminyum tavayı beyaz boyayla boyamışlar gibi. tavsiye etmiyorum. gidip yorulmayın.
    alacaksanız üstüne biraz daha verin kalitelisini ve tam ihtiyacınız olanını İNDİRİMDEYKEN alın
    içinde çoluğunuza çocuğunuza sevdiklerinize yiyecek pişirilecek.
    ürünü kağıt üzerinde ben görüp de burada gösterdim ama gidip görünce işin aslını gördüm size de haber vermek istedim.

bilgilendirme için teşekkürler, hiç gitmeye değmez ozaman esseden aldığım seramik tava gerçekten sağlam çıktı, teflon ile arasında ağırlık farkı var teflona göre daha sağlam duruyor, sanırım biraz daha verip gene bildiğimizden şaşmamak lazım

• omeravalar : bu sorularinizin bazilarinin cevaplarini su sitedenhttp://www.evcini.com/2010/02/my-entry.html edinebilirsiniz ayrica altinda yazan yorumlari da okumanizi tavsiye ederim. bu hecha markali urun bir Türk firma tarafindan uretiliyor ve pek cok yemek blogunda su siralar goruyorum. yalniz sitesine girip baktim bence asiri pahali.ama evladiyelikmis.google dan hecha veya dokum tencere tava diye arama yapin cikanlari degerlendirin bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi instructor12345 -- 12 Ocak 2011; 16:52:59 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.