Şimdi Ara

8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.112
Cevap
7
Favori
526.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EhrimeN

@dazed

Değerlere bakarsak 8Mbit almanız çok zor gibi gözüküyor. Bir ihtimal 4Mbit olabilir. Telekomun işine belli olmuyor, onuda bilmek lazım. Ama değerlere bakarsak konuşursak, 8Mbit olmaz.

sağ ol adananın merkezinde oturuyoruz alt yapı yok işte :)
  •  8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları

8 mpbsye kadar netlimitsiz tarifesine dün online geçtim modem reset attı ve değişiklik oldu.

İşten şimdi geldim ve yaptığım test sonucu bu

Modem gürültü değerlerim

Line Mode ADSL2+ Line State Show Time

Line Up Time Duration 00:01:00:00 System Up Time 00:01:00:49

Line Downstream Rate 2045 Line Upstream Rate 797

Latency Type Fast Line Coding Trellis On

Noise Margin 8.9 Line Attenuation 43.0

Output Power 12.2 Attainable Line Rate 2372
    Line Up Count 2 Status No Defect

Hiçbişey anlamadım bu işten

• quote:

Orijinalden alıntı: dazed

8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları

modemim AIR 5050 4 PORT ADSL2+ MODEM

Ulaşılabilir hız değerlerin iyi gözüküyor. Bu nedenle 8 mbite yakın bir değeri hatta 8 mbit alma ihtimalin bile var. Şu anda hızın 1022 downstream gözüküyor. 1024 olması için modülasyonunu G.dmt olarak değiştirmeni tavsiye ederim. 1-2 kbps hızda fark ediyor ama hız hızdır 8 mbit limitsiz tarifeye geçersen yine multimodu kullan. Kısaca net olarak alamazsın diyemeyiz. 1 ay denemende yarar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SNIPER82 -- 17 Aralık 2009; 22:34:27 >

• sağ ol
  • 1mbps sınırsız ile ortalama nekadar download hız alınır , yani hangi hız aralıkları düşük hangisi yüksek hangisi orta düzey gibi değer verilebilrmi acaba?
  • ben1mbit sınırsız kullanıyorum 108 - 114 KB arası indiriyor
  • arkdşlar netlimtisiz 8 mb ye geçmeyi düşünüyorum..şu an 1mb sınırsız kullanıyorum..eğer net limitsize geçersem çift faturamı gelicek??malum 2 sininde ücreti aynı ??

2inci sorum hız test sonucum aşağıdaki gibi??max ne kadar hız alabilirim acaba??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkopol -- 18 Aralık 2009; 14:41:43 >
  • Müşteri hizmetlerinden aldığım bilgiye göre ayın 30 unda limit değişikliği yapmak en az maliyet doğuruyormuş
  • Merhaba,
    Uzun zamandir 8 Mbit limitsiz abonesiyim(ayda 99 TL).Kısa bir zaman içinde ikamet ettiğim sitede fiber optik internet hizmeti başlayacağı için daha uygun bir ttnet tarifesine geçmeyi düşünüyorum en azından fiber internetin sorunsuz çalıştığına emin olana kadar.Kafama takılan ise NetLimitsiz 8 Mbit ile 8Limitsiz arasinda ne fark olduğu?Biri ayda 49TL diğeri ayda 99 TL.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psleda -- 18 Aralık 2009; 17:31:14 >
  • Az önce ttnet den aradılar Netlimitsiz kampanyasını tanıtmaya çalıştılar ama, kampanya hakkında bilgim olduğunu ve istediğim zaman online işlem merkezinden geçeceğimi söyledim. Kadın iyi akşamlar diyip telefonu kapattı
  • quote:

Orijinalden alıntı: psleda

Merhaba,
    Uzun zamandir 8 Mbit limitsiz abonesiyim(ayda 99 TL).Kısa bir zaman içinde ikamet ettiğim sitede fiber optik internet hizmeti başlayacağı için daha uygun bir ttnet tarifesine geçmeyi düşünüyorum en azından fiber internetin sorunsuz çalıştığına emin olana kadar.Kafama takılan ise NetLimitsiz 8 Mbit ile 8Limitsiz arasinda ne fark olduğu?Biri ayda 49TL diğeri ayda 99 TL.

Cevap basit :

Net Limitsiz --- > 15 GB kotaya kadar 8 Mbit 'e kadar baglantı hızı alırsınız.. Sonrasında hızınız 512 kb/sec e sabitlenir.

Sizin tarifenizde ise hız sabit 8 Mbittir, kota sınırlaması olmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtrafrozen -- 18 Aralık 2009; 17:56:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkopol

arkdşlar netlimtisiz 8 mb ye geçmeyi düşünüyorum..şu an 1mb sınırsız kullanıyorum..eğer net limitsize geçersem çift faturamı gelicek??malum 2 sininde ücreti aynı ??

2inci sorum hız test sonucum aşağıdaki gibi??max ne kadar hız alabilirim acaba??

Modeminizdeki Dowstream Hat Zayıflaması ne kadar? Downstream Line Attenuation olarakda geçebilir.

• quote:

Merhaba,

8Mbit Limitsizde, istediğiniz kadar indirebilirsiniz. Hızınızda düşme meydana gelmez.
    8Mbit NetLimitsiz'de kotanız 15GB'ı geçtiği zaman 512Kbit'e düşer.
  • quote:

quote:

Merhaba,

8Mbit Limitsizde, istediğiniz kadar indirebilirsiniz. Hızınızda düşme meydana gelmez.
    8Mbit NetLimitsiz'de kotanız 15GB'ı geçtiği zaman 512Kbit'e düşer.

Cevap için teşekkür ederim.

• quote:

quote:

arkdşlar netlimtisiz 8 mb ye geçmeyi düşünüyorum..şu an 1mb sınırsız kullanıyorum..eğer net limitsize geçersem çift faturamı gelicek??malum 2 sininde ücreti aynı ??

Modeminizdeki Dowstream Hat Zayıflaması ne kadar? Downstream Line Attenuation olarakda geçebilir.

bulamadım modem ara tyüzünde modemim robotics??

bu arada çift fatura olayı olurmu??çünkü sonuçta ücretleri aynı olan tarifeler??

• @turkopol

Burada gözükmesi lazım.

Çift faturadan kastınız nedir?
  • Attenuation (dB):
    41.5 20.7 .. böyle birşey var sanırım bu..
  • quote:

Attenuation (dB):
    41.5 20.7 .. böyle birşey var sanırım bu..

Değerleriniz kötü. 8Mbit alabileceğinizi sanmıyorum. Alsanızda tam performanslı kullanamazsınız, kopmalar olur vs.
  • 4-5 mb olsada farketmez ama kopma olur diyorsan kötü gerçekten
  • quote:

4-5 mb olsada farketmez ama kopma olur diyorsan kötü gerçekten

8Mbit'de kopmalar olur çok büyük ihtimal. Daha düşük hızlarda ne olur bilemiyorum. Bir ay deneyin, memnun kalmazsanız değiştirirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.