Şimdi Ara

8gb tekli ramin yanına aynı model 2x4 ikili ram

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar corsair 8gb dominator 3200mhz tekli rame sahibim. aynı model 2x4 gb ram şeklinde yanına eklesem bir sıkıntı çıkar mı diye sormak istedim. birebir aynı model fakat bende olan tekli öbürü ikili yani 3 slot takılmış olacak eğer alırsam.

• bir sorun olacağını sanmıyorum ama dual olarak çalıştıramazsınız diye biliyorum aynı model ramden bulamadığınız için mi böyle yapmayı düşündünüz ? tavsiyem birebir aynı ramden bulup takmanız hem bu sayede dual kullanırsınız hem de slotları daha verimli kullanabilirsiniz ileri upgradeler açısından
  • quote:

Orijinalden alıntı: hib.96

bir sorun olacağını sanmıyorum ama dual olarak çalıştıramazsınız diye biliyorum aynı model ramden bulamadığınız için mi böyle yapmayı düşündünüz ? tavsiyem birebir aynı ramden bulup takmanız hem bu sayede dual kullanırsınız hem de slotları daha verimli kullanabilirsiniz ileri upgradeler açısından
    evet aynı modelden bulamadım. şöyle olur mu aynı model değil ama aynı marka aynı frekans aynı timing değerleriyle çalışan bir tane ram bulsam o zaman bir sıkıntı olur mu?
  • BizimHerif kullanıcısına yanıt
    Ayni frekans ve timing de olmazsa zaten anakart degerleri esitliyor. Model farkli olursa dual çalışır mi bilmiyorum. Ayni timing ve frekans değerlerinde iki ram sorunsuz çalışır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hib.96 kullanıcısına yanıt
    tamam teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.