Şimdi Ara

8800 gtx yerine geçici kart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ekran kartım berbat. boşta 70 c falan, oyun oynamak hak getire. bilgisayarım zaten eski görüldüğü gibi ekran kartı 8800 gtx. neyse, ikinci üçüncü el olabilir ve 50-60 lirayı geçmemek şartıyla sistemimle uyumlu (q6600 işlemci, 2 gb ram, gigabyte p35-dsr mı neydi:) hangi kartı alabilirim, sonuçta bu karttan kötü olmasın ama ne bileyim 2009'da falan çıkmış bir kart çokça işimi görür.

• 50-60 liraya 8800 GTX'den iyi bir kart bulabileceğini sanmıyorum dostum. 8800 GT bile 2.elde 100 lira civarında satılıyor. Kartın sıcaklığından şikayetçiysen fanını değiştirmelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 6 Temmuz 2011; 23:15:58 >
  • @Fatz Hocam nasıl olur? Bu kart 5 yıllık bir kart, 2006'da çıkmış. Şu anda bakıyorum 250-300 liraya adam gibi güncel kartlar var. İşlemcilerde örneğin aldığım zaman $500 olan şey bugün satılmıyor bile. Piyasa bu kadar mı yavaş ilerliyor? (özellik bakımından aşmış gerçi)
  • 8800 gtx günümüzün çoğu kartından özellik açısından olmasa da performans açısından iyidir. 50-60 liraya bundan daha iyi bir ekran kartı bulamazsın.
  • hocam ama aldığım ilk günden beri ciddi bir performans sorunu var. sürekli ısınıyor ve oyunu geçtim grafik işlemcisini yoran hiçbir şeyde 15 dakikadan fazla dayanamıyor yeniden başlatıyor bilgisayarı. sinir oldum onun yüzünden diğer parçalar da daha çok ısınıyor fanının sesi falan delirtti yani
  • Arkadaşlarında dediği gibi elinizdeki karttan daha iyisini 50-60 liraya alamassınız. Isı sorunu var diyorsanız ucuz yöntemler denemek lazım. Böyle eski karta gidipte soğutucu alınmaz ekstradan. Ama 12-14 cm fan alıp üstüne misina ile sabitlerseniz ısılar düşecektir.

Ayrıca kasa içi hava sirkülasyonunu düzenlerseniz bunun da faydası olur. Önde ve yanda içeri üfleyen, arkada mutlaka ısınan havayı dışarı atan olmak üzere toplam 3 adet fan olmalı ve kablo karmaşası en aza indirgenmeli.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.