Şimdi Ara

8800 Gtx Önemli sorun.Resimli.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sistemimde palit 8800 gtx var.2 gün önce durup dururken resimlerde göreceğiniz sorun oluştu.Driver kaldırdığımda windows açıyor.Driver yüklediğimde reset atıyor.değişik deriver lar denedim.yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum.yinede ne olduğunu anlayamadım.karta oc yapılmadı.alındığından beri default kullanıldı.ancak sorun oluştuktan 1 gün sonra problem düzeldi.driver yükledim normal açtı windowsu.bir oyuna girince yine aynı problem tekrarladı.hala da aynı.

Edit:Karta değişik bios lar uyguladım sonuç değişmedi.

ilk açılış ekranı

Windows açılış ekranı

Gpu-z akranı

Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi promet -- 6 Şubat 2010; 13:14:19 >

• bıosu bi sıfırla bakalım düzelecek mi pilide çıkar tekrar tak 5 dk sonra
  • Umarım garantisi vardır bu tür sorunları genelde arızalı kartlar gösteriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımhayaletı

bıosu bi sıfırla bakalım düzelecek mi pilide çıkar tekrar tak 5 dk sonra

Defalarca kez yapmıştım.şu anda ekran kartının biosu orjinal.board biosu son versiyon.

quote:

Orijinalden alıntı: zeki41

Umarım garantisi vardır bu tür sorunları genelde arızalı kartlar gösteriyor

Malesef garanti bitti.2004 yılında alındı kart.

İlginize teşekkürler.
  • quote:

istediğin kadar orginal olsun kardeş :) resetle ekran kartının kini ilk başta resetleme ilk önce bıos

Ekran kartı biosu nasıl resetleniyor anlamadım.
  • sorun devam ediyor arkadaşlar bir fikri olan yokmu *
  • Anakartınızın onboard özelliği varsa monitörü ona bağlayıp deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeWeLoNe -- 6 Şubat 2010; 17:19:43 >
  • quote:

Anakartınızın onboard özelliği varsa monitörü ona bağlayıp deneyin.

malesef yok.
  • Ekran kartını başka pc de deneme gibi şansınız var mı?Büyük ihtimal e.kartınız arızalı
  • quote:

Ekran kartını başka pc de deneme gibi şansınız var mı?Büyük ihtimal e.kartınız arızalı

yok ama bir bilgisayarcıya götürüp test ettireceğim.bencede ekran kartı arızalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: promet

quote:

Defalarca kez yapmıştım.şu anda ekran kartının biosu orjinal.board biosu son versiyon.

quote:

İlginize teşekkürler.

2004 yılında 8800gtx?, 7800gtx olmasın ekran kartınız? 2005 de 7800gtxler daha yeni çıkmıştı hani.Neyse sorun olarak orjinal bios ayarlarına dönebiliyorsanız bir deneyin, bazı anakartların PCI-exp slotları zamanla esniyor ve kart tam oturmuyor bir arkadaşımın başına gelmişti kartı dik tutmak için altına tahta çubuk koyuyorduk.

Sorununuz yazılımsal değil donanımsal, sebebi ise hiçbir driver kurmasan bile bios ekranında sağlıklı bir ekran kartı o çizgileri göstermez.Kart üzerinde bios oynamaları yaptıysanız(vMod, hardmod da olabilir) eski ayarlara geri dönün, hala değişmiyorsa kartın PCI-exp yuvasına tam oturup oturmadığına bakın, hala problem devam ediyor ise ekran kartının ramlerinin sıcaklığına bakın(heatsink koyun), hala sorun çözülmüyor ve garantisi bitmiş ise o kartı rafa kaldırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaea -- 6 Şubat 2010; 21:16:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 2n4...4Life

quote:

Orijinalden alıntı: promet

quote:

quote:

İlginize teşekkürler.

2004 yılında 8800gtx?, 7800gtx olmasın ekran kartınız? 2005 de 7800gtxler daha yeni çıkmıştı hani.Neyse sorun olarak orjinal bios ayarlarına dönebiliyorsanız bir deneyin, bazı anakartların PCI-exp slotları zamanla esniyor ve kart tam oturmuyor bir arkadaşımın başına gelmişti kartı dik tutmak için altına tahta çubuk koyuyorduk.

Sorununuz yazılımsal değil donanımsal, sebebi ise hiçbir driver kurmasan bile bios ekranında sağlıklı bir ekran kartı o çizgileri göstermez.Kart üzerinde bios oynamaları yaptıysanız(vMod, hardmod da olabilir) eski ayarlara geri dönün, hala değişmiyorsa kartın PCI-exp yuvasına tam oturup oturmadığına bakın, hala problem devam ediyor ise ekran kartının ramlerinin sıcaklığına bakın(heatsink koyun), hala sorun çözülmüyor ve garantisi bitmiş ise o kartı rafa kaldırın.

Öncelikle ilginize ve paylaştığınız bilgiler için teşekkürler.

Gözlerim yanlış görmüyorsa fatura tarihi 08.12.2004

Yazdıklarınızı göz önünde bulundurmuştum.Kartı,anakartın diğer pci ex yuvasındada denemiştim.Yine aynıydı.Karta hiç bir şekilde oc ve benzeri vmod gibi extrem uygulamalar yapılmadı.Alındığı tarihten bu yana default kullanıldı.Ancak son zamanlardaki elektriklerin çok sık kesilip gelmesini düşünürsek sanırım kartta ram sorunu var.yinede biosunda bir anormallik olduğunu düşünerek orjinal biosunu ve değişik marka 8800 gtx biosları karta uyguladım.bir düzelme olmadı.şu anda kart orjinal bios unda.ramlara headsink koyamıyorum çünkü orjinal soğutma bloğu var üzerinde.kartı boydan boya kaplıyor ramlarda dahil.Dediğiniz gibi sanırım kartın yeri raf olacak.

Yanlız anlamadığım konu şu.Nasıl oluyorda driver kurulu değilken windows açıyor.Oyunlar hariç normal kullanabiliyorum pc yi.ama driver kurduğumda windows açmıyor.eğer kart arızalıysa driver kurulmadan nasıl açıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.