Şimdi Ara

8700 k işlemci icin üst seviye anakart bakıyorum.ne almaliyim? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Siannis

quote:

Orijinalden alıntı: Rakanoth

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rakanoth

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-z370-godlike-gaming-intel-z370-soket-1151-ddr4-4133mhz-o-c-anakart.html Belki de şu anda 1151-v2 anakartlar içinde en iyisi bu.

Ancak yine de yarı fiyatına ASUS ROG z370 APEX veya http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-z370-aorus-gaming-5-intel-z370-soket-1151-v-2-ddr4-4133mhz-anakart.html almak daha mantıklı geliyor.

Çünkü aradaki fiyat farkına değecek kadar ekstra bir şey yok.

Nasıl yok. Kafadan atma. VRMler daha iyi. Bilmeden konuşmamak lazım.

Diyorsunuz ki voltaj düzenleyici modül birazcık daha kaliteli diye 1400 TL fazladan verilir...

1400 TL'ye en iyisinden 16gb, hatta ucuzundan 32gb ram alınır.
    Profesyonel seviyede klavye-mouse alınır.
    En iyi kulaklık alınır.
    Monitör olsa 144Hz monitör alınır, hali hazırda 144Hz monitörünüz varsa G-SYNC olanı alınır.
    İndirim bulursanız 1 TB SSD alınır, yoksa en kalitelisinden 480-500-512 GB SSD alınır.

Daha da bir sürü şey bulunur bu listeye eklenecek...

Bu parçaların her biri sadece VRM'i biraz daha iyi olan bir anakart tercih etmekten daha çok fayda sağlar bilgisayara. Özellikle de oyun amaçlıysa o bilgisayar... Bu yüzden değmez... Sadece elektrik akımını dağıtırken %2-3 performans farkı veriyor. Geri kalan fiyat farkına da tasarım ve board üstü ışıklarına alıyor. Ama tabii ki şu gerçeği değiştirmez. %2 ile de olsa diğerlerinden üstün.

Ama diyorsanız ben yukarıdaki her parçayı aldım bir tek derdim anakart. Buyurun alın zaten. Ben de yazmışım ilk cümlenin sonuna MSI Godlike için şu an en iyisi diye... Üstelik çok da şık görünüyor.

Ben bildiğimden konuştum ama siz ilk cümlemin sonunu okumadan cevap yazmışsınız bana...

1400 TL fazladan verecek adam o dediklerine de para verebilir. Saçmalamayalım.

Siz cidden okumuyor ya da okuduğunuzu anlamıyorsunuz...

Bence tane tane, bir daha, anlayarak, sindirerek sondan bir üstteki satırı okuyun. Hatta o mesajdaki o satırı buraya da kopyalayayım.

"Ama diyorsanız ben yukarıdaki her parçayı aldım bir tek derdim anakart. Buyurun alın zaten. Ben de yazmışım ilk cümlenin sonuna MSI Godlike için şu an en iyisi diye... Üstelik çok da şık görünüyor."

Bir de kalkıp farklı bir şey söylemiş gibi, saçmalamayalım, yapmayalım, etmeyelim...

Bir şey hakkında bilirkişi gibi davranmak için komik duruma düşüyorsunuz. İlk kez bana cevap yazdığınız mesajda da aynı tavrı sergileyip yine cevabınızı aldınız.

O kırmızı ve kalın fontla yazdığım cümleyi yazıyorsan "1400 TL'ye xxx yyy zzz" alınır gibi cümleler kurmamalısın. Çelişki yaratıyor.

• Konuyu baştan aşağı okudum korkunç ötesi mesajlar var. Şurada maksimum 1 yıl daha ayakta duracak olan ve en fazla 6/12 8700K destekleyen anakartlara 2000-2500 TL ler havada uçuşuyor akıl alır gibi değil.

Z370 lerin hepsiyle 8700K yı 5ghz rahat rahat gördürürsün. 2500 liralık anakartın artısı ne burada? 4000mhz üstü ram desteklemesi, daha iyi ses kartı, bilmem ne killer ethernet ve RGB zımbırtısı. Abicim bunların hangisi bilgisayara daha iyi performans sağlıyor? yani 2500 liralık anakartta 8700K nın performansını artıran hangi özellik onu bir açıklayın hele?

En ucuz Z370 i alıp 5ghz yap bir de en pahalı Z370 i alıp 5ghz yap bak bakalım skorlarına arada %1 dahi fark varsa ben hiç bir şey bilmiyorum
  • Asus Rog Maximus X Code ne zaman çıkacak , Asus Türkiye resmî sayfasında duyurulmuş fakat satış yapan yer bulamadım yardımcı olacak biri varsa sevinirim sistemin bütün bileşenleri aldım sadece anakart kaldı Code bekliyorum almam lazım en kısa zamanda ...

İşlemci : intel 8700k

RAM : G Skıll Trident Z 32 gb 3200 MHz Cl14

Ssd : Samsung 960 pro 1 tb

Kasa : Nzxt Noctis 450 Rog

İşlemci soğutucu : Nzxt Kraken x62

Power : Seasonic Prime 850w Titanium

Ekran Kartı : Asus Strix 1080ti OC

Monitör : Acer Predator Hb271hk 4K monitör

Klavye : Corsair k70 lux rgb

Mouse : Corsair glaive rgb

Anakart : Asus Rog Maximus X Code ??????

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8700 k işlemci icin üst seviye anakart bakıyorum.ne almaliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.