Şimdi Ara

800 TL'ye Aldığım Kasa/Yaptığım Yükseltmeler/Oyun Performansı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu konuyu hem bilgilendirme hem de sistem toplayacaklara bir yardım niteliğinde olması açışından açtım. Her donanımın 0'ının ya da pahalısının alınmasına gerek olmadığının,düşük-orta bütçelerle de bir şeyler yapılabildiğini göstermek istedim

Öncelikle kasayı Haziran 2017'de forumdan bir arkadaştan satın aldım 800 tlye. İlk aldığım şekli;
    Anakart: Msi h81-p33
    İşlemci: i3 4160 @3.6Ghz
    Ram: Kingston HyperX Savage 8GB 1600MHz
    Ekran Kartı: Msi Twin Frozr 750Ti 2GB
    SSD: 120GB Sandisk Ultra2
    PSU: 450W

Bu haliyle CS:GO için yeterli bir sistemdi. CS'yi bırakıp Pubg'ye başlayınca mecbur düşük ayarlarda oynuyordum. Sistemi upgrade etmeye karar verdim. Pubg tam sürüme geçtikten sonra çok düşük-düşük karışık ayarlarda 45-50 fpsleri görüyordum.

150TL'ye forumdan HyperX Savage 8GB 1600Mhz ram alarak,rami 16 GB yaptım.
    325 TL'ye ekran kartını forumdan bir arkadaşa satıp 810 liraya 0 Asus 1050Ti Expedition OC versiyonu aldım. Burada neden 2.el almadın diyen arkadaşlar olacaktır,2.elde sağ olsun satıcılar 0'ı 800 olan karta 750 TL fiyat çektiği için 0 almak daha mantıklı geldi 3 GB 1060 almayı düşündüm ama 3 GB'ın 1060'ı frenlediğini düşündüğüm için tercihim 1050Ti oldu.

Yaptığım bu yükseltmelerden sonra, Pubg'de yüksek-orta karışık ayarlarda +65 fps(araba ile mavi yerken en düşük 55,oyun geneli +65), CS:GO full+full ayarlarda sabit 75 fps aldım. Bu değerler bu fiyat aralığında oldukça iyi değerler bana göre. Oyunların hepsi SSD'ye yüklü ve oyunlar açılmadan asus tweak programından kart modunu OC moda alıyorum.

Sizinde fikrinizi almak istedim.Forumdan bir çok arkadaşla muhabbetimiz oldu bu süreçte. Özellikle @asko56 hocam sağ olsun güzel muhabbeti ve fikirleriyle sistem ortağım oldu diyebilirim
    Şimdi sırada işlemciyi yükseltmeyi düşünüyorum,her şeyin bir zamanı var tabi,şu an benim için yeterli bir sistem oldu. 4690-4770-4790 uygun fiyata bulursam yine kendi işlemcimi sat üstüne para ekle yöntemi ile alacağım.

Bu piyasa pahalılığında çok para harcamadan da bir şeyler yapılabilir,yeter ki sabırlı ve takipçi olun,2.el piyasasını da güzel inceleyin. Güzel fiyata güzel ürünler düşebiliyor. Mouse,klavye bunlara her gün elimiz değiyor 2.el almak istemeyebilirsiniz ama ram,işlemci vs öyle değil. Kasaya takıldıktan sonra bir daha ne zaman açarsanız o zaman görüyorsunuz. Temiz kullanılmış ürünleri değerlendirerek f/p kasalar ortaya çıkabilirsiniz.

Darboğaz olayına gelecek olursak %4-5 lik bir darboğaz oluyor,fakat bunu hissetmeniz mümkün değil. Ancak özel olarak incelerseniz farkına varıyorsunuz.

Son olarak harcanan para ve sistemin son halini yazarak yorumlarınızı bekliyorum

800+150+810-325 = 1435TL..

1435TL'lik sistemin son hali :

800 TL'ye Aldığım Kasa/Yaptığım Yükseltmeler/Oyun Performansı

• Gerçekten yani uyugun fiyata güzel bir pc alanilicegimizin kanıtı çünkü ddr4 ramler ateş pahası iken böyle bir sistem gayet güzel oldu tekrardan hayırlı olsun diyelim belki düşük bütçeli kardeşlerimize bi ısık olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla çok güzel, güle güle kullanın.

• Sawyer258 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam
  • Güzel güncellemişsin. Bir de 4790 buldun mu işlem tamam. 4790/4790k'ya ddr3 diye çekimser bakanlar var ama taş gibi işlemcilerdir.
  • Nasıl 800'e aldın o sistemi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler hocam. En kötü bakıcam 47790 bulamazsam 4690k'ya falan yöneleceğim. 2.ele zor düşüyor ama zaman geçerse illa ki bulunur. İşlemciyi de halledince bi 2-3 sene daha kurtarır bizi bu sistem
  • Hocam ben çok uyguna aldım. 6 ay önce piyasa bu kadar yüksek değildi ama o kasada 800 tl değildi,1100 civarı ediyordu normal piyasada. Son 6 ayda piyasa inanılmaz arttı maalesef. Kasa 2-3 ay yattı zaten pek bir şey yapmıyordum,laptop üzerinden devam ediyordum. Son zamanlarda Pubg'ye başlayınca kasayı güncelleme kararı verip güncelledim. Şu an için çok yeterli kasa. 0'dan bu kasayla denk bir şey toplamaya kalksak 2500'ün altı kurtarmaz minumum. Ondan acele etmeden yavaş yavaş uygun parçaları toplayıp sistem kurmak en iyisi
  • Bu arada güncel 4690 4770 vs satan varsa ulaşabilir
  • Konuyu takip edeyim, bende sistemimi güncellemeyi düşünüyorum, sizden sık sık fikir ve kullanıcı yorumlarınız için bilgi isteyebilirim, hayırlı olsun bu arada

• Teşekkürler hocam,elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
  • Ryzen 1600 (810 TL 2 ay önce vatandan alındı)

Gskill 2x8GB (16GB) 3000mhz (540 TL 5 ay önce amazondan)

Asus B350 Prime plus (320 TL 5 ay önce amazondan)

Palit GTX1060 6GB Jetstream (1100 TL 3 ay önce amazondan)

ACER XF240H 24'' 144Hz 1ms Freesync (770 TL geçen sene amazon warehouse'dan)

Şu yakın zamanda 3500 e aldığım parçalar şuan 5200 TL civarı tutuyor
  • Çok iyi fiyatlar hocam. Şu an 6 gb 1060'ın 2.eli bile 1200'den yok. Monitör,ekran kartı,ram i efsane fiyattan almışsınız.Diğerleri de çok uygun. Güle güle kullanın
  • Sistem toplayacak arkadaşlara yardım maksadıyla güncel..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.