Şimdi Ara

800 TL sistem tavsiyesi ya da sistemde değişiklik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba bir konu hakkında bilgilerinizi almak istiyorum.Şuan ki bilgisayarımın özellikleri
    cpu ; Quad Q9550
    Harddisk ; 2 tb Seagete Harddisk+2 tane 1 tb Samsung Harddisk+750 gb Samsung Harddisk
    Ekran Kartı ; Atı Redeon Hd4850
    Ekran Kartı ; Gigabyte ep43-s3l
    Kasa ; Cooler Master Rc690
    Psu ; Thermaltake 600 lük
    Ram ; 1 gb ddr2
    Şimdi benim sorun şu ki 2 gb ram varken sanıyorum anakartın slotlarından biri arızalı ve 1 gb ram'e düştüm ve pc ciddi şekilde performans kaybetti ve bende pc de bazı değişiklikler yapmayı düşünüyorum. Bu anakarttan umudu kestim ve yeni bir anakart üzerine sistemi kurmayı düşünüyorum ama bendeki diğer malzemelerle kurabileceğim ortalama 8 gb ddr3 destekli anakart var mı?( en son pc yenilediğimde bu buna uymaz diye diye tüm pc yi değiştirmiştir.Şimdi ki durumu bilmiyorum.)Eğer yoksa yeni pc kurmayı düşünüyorum sizin yardımlarınızla.Bu pcden hiçbir parça kullanılamaz mı?Ortalama 800 tl ye burdaki parçaları kullanarak pc kurmayı düşünüyorum.Örneğin Ekran kartını kullanabilirsem parayı işlemci ya da ssd vermeyi düşünüyorum ya da ram'a gibi.Pc yi kurduğumda ekran kartı önemliydi oyun oynuyordum ama şuanda oyun önemli değil hatta yılda 3-5 pes anca o yüzden ekran kartı çokda önemli değil eğer bu ekran kartı kullanılamazsa önereceğiniz sistemin ekran kartı önemli değil.Şimdiden yardımcı olan olamayan herkes teşekkürler.
    Not: İşlemci ile ekran kartını kullanabileceğim sistem tercihimdir ikisinden de memnundum.

• sistemin o kadar kötü değil. yenilemek istiyorsan bilemem ama illa ki değişiklikler yapabilirsin. anakart+ram alabilirsin. ben olsam öyle yapardım yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asterisk*

sistemin o kadar kötü değil. yenilemek istiyorsan bilemem ama illa ki değişiklikler yapabilirsin. anakart+ram alabilirsin. ben olsam öyle yapardım yani.
    İkinci el anakart ve ram(istesenizde sıfır alamazsınız)(775 pin ve ddr3 olursa iyi olur) ve yeterli gelmiyorsa Ati 5850-5870-6850 Nviada Gtx 560 ti civarı ekran kartı alıp idare edebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hun Göktürk Uygur

İkinci el anakart ve ram(istesenizde sıfır alamazsınız)(775 pin ve ddr3 olursa iyi olur) ve yeterli gelmiyorsa Ati 5850-5870-6850 Nviada Gtx 560 ti civarı ekran kartı alıp idare edebilirsiniz

Alıntıları Göster
    Öyle sadece bir tane anakart biliyorum. p5g41t-m lx.Buna işlemcini de takarsın 8gb ram de takarsın.Ama bulabilirmisin onu bilmiyorum.Oyun falan filan oynamıyorsan ve işlemcinden sisteminden memnunsan boşa para harcama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

Öyle sadece bir tane anakart biliyorum. p5g41t-m lx.Buna işlemcini de takarsın 8gb ram de takarsın.Ama bulabilirmisin onu bilmiyorum.Oyun falan filan oynamıyorsan ve işlemcinden sisteminden memnunsan boşa para harcama

Alıntıları Göster
    Genel olarak cevap verenler saolsun.Bende pc değiştirme taraftarı değilim fazla vaktim olmadığından arada sadece office net ve film(dizi) ağırlıklı kullanıyorum.Ama bu ram 1 gb a düşünce pc ciddi anlamda yavaşladı.Bu benim işimi görücek anakart ve ram nerden bulabilirim(bilgisayarcılarda olur mu) sizlerinde bahsettiği gibi sıfırı yok.( ram ' in olabilir )Ayrıca Hangi anakartları önerirsiniz.(ikinci elde olsa bulması kolay)Şuanki mevcut malzemelerle kurabileceğim pc de eski pc den sadece harddiskleri,psu ve kasayı mi kullanabilirim?Ekstra işlemci ve ekran kartından birini kullansam yenileyebilirim.

• quote:

hocam dediğiniz ürün işim görecek bir ürüne benziyor ama ikinci el bile nette arattım bulamadım. sadece şu linkte var ama bunuda sanki kaldırmayı unutmuşlar gibihttp://www.antifiyat.com/urundetay.php?Ref_Urun=5
  • cauchy33 C kullanıcısına yanıt
    2. elden 120 liraya falan combo anakart alabilirsin 4 gb ddr 3 ramlerde 60 lira civarı işlemcin zaten gayet iyi her türlü yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cauchy33

quote:

hocam dediğiniz ürün işim görecek bir ürüne benziyor ama ikinci el bile nette arattım bulamadım. sadece şu linkte var ama bunuda sanki kaldırmayı unutmuşlar gibihttp://www.antifiyat.com/urundetay.php?Ref_Urun=5

Sen bulamamısın galiba gittigidiyorda falan var gibi.Googleye combo 775 ddr3 yaz bazı kartlar msi in falan ama fiyatlar yuksek gibi harcarım dersen alabilirsin.İkinci el çogu riske girebiliyorsan tabi.

• quote:

quote:

quote:

Sen bulamamısın galiba gittigidiyorda falan var gibi.Googleye combo 775 ddr3 yaz bazı kartlar msi in falan ama fiyatlar yuksek gibi harcarım dersen alabilirsin.İkinci el çogu riske girebiliyorsan tabi.

Alıntıları Göster
    Gigabyte 970a ud3p
    Amd fx6300
    2x4gb kingston 1866mhz cl9 ram

Elindeki işlemciyi satsan 4850yi satsan artan paraylada r7 265 falan alırsın tamam işte :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

Gigabyte 970a ud3p
    Amd fx6300
    2x4gb kingston 1866mhz cl9 ram

Elindeki işlemciyi satsan 4850yi satsan artan paraylada r7 265 falan alırsın tamam işte :)

Alıntıları Göster
    bn bir arkadaş aracılığıyla sıfır olarak şu anakartları buldum.Bunlardan hangisi işimi görür.Bendeki tüm parçaları kullanabilirmiyim.
    ASROCK G41M-VS3 775PİN DDR3 1333MHZ PCI-E S+V+E+COM (max bellek 4gb yazıyor)(160tl)
    BIOSTAR G41D3+ 775P 1333MHZ DDR3-1333MHZ PCI-E S+V+E (max bellek 8gb yazıyor)(160tl)
    MSI G41M-P33 COMBO 775P 1333MHZ DDR2/DDR3-1333mhz(o.c) PCI-E S+V+E (max bellek 8gb yazıyor)(190 tl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cauchy33 -- 13 Eylül 2014; 13:31:04 >

• quote:

bn bir arkadaş aracılığıyla sıfır olarak şu anakartları buldum.Bunlardan hangisi işimi görür.Bendeki tüm parçaları kullanabilirmiyim.
    ASROCK G41M-VS3 775PİN DDR3 1333MHZ PCI-E S+V+E+COM (max bellek 4gb yazıyor)(160tl)
    BIOSTAR G41D3+ 775P 1333MHZ DDR3-1333MHZ PCI-E S+V+E (max bellek 8gb yazıyor)(160tl)
    MSI G41M-P33 COMBO 775P 1333MHZ DDR2/DDR3-1333mhz(o.c) PCI-E S+V+E (max bellek 8gb yazıyor)(190 tl)

Alıntıları Göster
    Kimseden cevap gelmedi
    BIOSTAR G41D3+ 775P 1333MHZ DDR3-1333MHZ PCI-E S+V+E
    anakartı alıcam inş parçalar uyar.

• quote:

O ANAKART BENDE :D
  • quote:

Sıfır almayın,bu paralar verilmez hocam bu ürünlere.Sıfır olması da, kıyıda köşede kalmaktan satılmamasındandır.
  • şimşekyıldırımcanakanten kullanıcısına yanıt
    Adama sat işte lazımmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThbrK

quote:

Sıfır almayın,bu paralar verilmez hocam bu ürünlere.Sıfır olması da, kıyıda köşede kalmaktan satılmamasındandır.

hocam sıfır almazsam nerden bulucam tam işime yarıyacak anakartı.Bulsam bile kaç yıllık kart arıza verme ihtimali yüksek değil midir?Bendeki İşlemci ,ekran kartı Ve 2 gb ram'i satabilsem daha iyi ama zor gibi.Bu anakartla 4 gb ram beni 2-3 sene idare etsin yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: şimşekyıldırımcanakanten

quote:

O ANAKART BENDE :D

Alıntıları Göster
    BEN OLSAM O SİSTEME 800 TLYE İŞLEMCİ ANAKART VE RAM ALIRDIM üstünede ssd alırım
    8 gb 1600 mhz cl9 ram
    g3258 işlemci
    h81m p 1150 soket anakart
    yanınada 120gb kinston 120gb hyperix furry ssd
    eski parçalarıda satar artan parayla r7 260x alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şimşekyıldırımcanakanten -- 14 Eylül 2014; 23:18:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: şimşekyıldırımcanakanten

BEN OLSAM O SİSTEME 800 TLYE İŞLEMCİ ANAKART VE RAM ALIRDIM üstünede ssd alırım
    8 gb 1600 mhz cl9 ram
    g3258 işlemci
    h81m p 1150 soket anakart
    yanınada 120gb kinston 120gb hyperix furry ssd
    eski parçalarıda satar artan parayla r7 260x alırım

Alıntıları Göster
    valla benim anakart dandik ben anakartı satarsam sıfır bi anakart ve işlemci alırım

• quote:

quote:

quote:

hocam sıfır almazsam nerden bulucam tam işime yarıyacak anakartı.Bulsam bile kaç yıllık kart arıza verme ihtimali yüksek değil midir?Bendeki İşlemci ,ekran kartı Ve 2 gb ram'i satabilsem daha iyi ama zor gibi.Bu anakartla 4 gb ram beni 2-3 sene idare etsin yeter.

Elektronik şans işi.İkinci el alacağınız bir ürünü 10 yıl sorunsuz kullanabilirsiniz,sıfır aldığınız bir ürün 1 yılda bozulabilir Onboardsız bir anakart bulabilirsiniz alın en azından,bulamazsanız da

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-g41m-p33-combo-intel-g41-ddr2-_-ddr3-vga-anakart.html

Bunu alabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Hun Göktürk Uygur

quote:

quote:

quote:

Elektronik şans işi.İkinci el alacağınız bir ürünü 10 yıl sorunsuz kullanabilirsiniz,sıfır aldığınız bir ürün 1 yılda bozulabilir Onboardsız bir anakart bulabilirsiniz alın en azından,bulamazsanız da

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-g41m-p33-combo-intel-g41-ddr2-_-ddr3-vga-anakart.html

Bunu alabilirsiniz

Alıntıları Göster
    http://www.hepsiburada.com/liste/asrock-g41m-vs3-intel-g41-1333mhz-ddr3-lga775-matx-anakart/productDetails.aspx?productId=bd304527&categoryId=152

Bu da iyiymiş mesela

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.