Şimdi Ara

800-1500 tl arası kasa tavsiyesi yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

geçenlerde Dell 2240L monitör aldım da, elimde eski bir kasa var bu kasayı artık yenilemenin zamanı geldi. Hazır az da birikmişim varken bir kasa toplıyım diyorum.
    Şuanda bilgisayarımda sadece DOTA 1 oynanıyor, genelde BF2 ya da DOTA 2, LOL, Wow, diablo 3 knight online tarzı oyunlar oynarım. Hadi biraz da fifa, pes falan.
    Sizce ne tür bir kasa toplamalıyım, ve önerileriniz nelerdir?

Bütçem 1500 TL'ye kadar çıkabilir ancak çok da gerekli değilse minimumda tutmak daha işime gelir. Özellikle her üründe arada çok büyük farklar yok ve fiyat olarak iyi bir fark varsa alt seçeneği tercih ederim.

(mümkünse kasa ve led ışık olayında ayrıca şıklığı azcık değerlendirebilirim)

• Apu sistem öneririm benim toplamak istediğim bir sistem

DVD ile SSD eklemedim kullanıcakmısın bilemem.
  • ben bunu topladım 1460 tl tuttu istersen diğer arkadaşlar düşürebilir biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şimşekyıldırımcanakanten -- 25 Ağustos 2014; 1:55:38 >
  • Çok gereksiz bir kasa harcaması mevcut, kasadan kısar 4gb ram eklerim oraya. Rami de gskill ripjaws yaparım hem.

@JisriDuQuantum

Benim toplayacağım sistemde 1500lerde dolaşacaktır. Amd mi istiyorsun intel mi?
  • JisriDuQuantum J kullanıcısına yanıt

Bu fiyata bundan iyisi toplanamaz, intel olarakta performans artışı sağlayamazsın. :)
  • Apu sistemde bütün olay ramdir ramden kısacaksan apu almicaksın

Kasa fiyat performans ürünü dilerse değiştirebilir

1500 TL bütceye intel sistem toplanmaz AMD toplamanı öneririm
  • Bu sistwm isine yarar...https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=96208866&p=1#96208866

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen gün bir arkadaşa su sistemi yapmıştım gayet uygun ve dediğin oyunları sorunsuz oynatır hatta güncel oyunları medium ayarlarda high ayarlarda rahatlıkla oynarsın
     800-1500 tl arası kasa tavsiyesi yardım 800-1500 tl arası kasa tavsiyesi yardım

• İlginiz için çok çok teşekkür ederim, benim de aşağı yukarı toplamış olduğum kasa, ekran kartı hariç Graves or Feed'in topladığı kasanın aynısıydı, ekran kartı sapphire HD 7850 oluyordu sadece, yalnız HDD elimde aynısı olduğu için fiyatta değişen bir şey olmuyor.

Açıkçası ben de pek intelden yana değilim, nedendir bilmiyorum ama kullandığım AMD kasalarda hep daha az sorunla karşılaştım :)

asr98, fiyat gerçekten makul geldi ama sanırım fark büyük derecede oluyor...

Ekran kartını bir süre palit hd4650 512mb 128 bit kullansam sorun yaratmaz değil mi? Diğer malzemeleri satın alıyım diyorum indirimli gününde, bir süre sonra da ekran kartını hallederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: JisriDuQuantum

İlginiz için çok çok teşekkür ederim, benim de aşağı yukarı toplamış olduğum kasa, ekran kartı hariç Graves or Feed'in topladığı kasanın aynısıydı, ekran kartı sapphire HD 7850 oluyordu sadece, yalnız HDD elimde aynısı olduğu için fiyatta değişen bir şey olmuyor.

Açıkçası ben de pek intelden yana değilim, nedendir bilmiyorum ama kullandığım AMD kasalarda hep daha az sorunla karşılaştım :)

asr98, fiyat gerçekten makul geldi ama sanırım fark büyük derecede oluyor...

Ekran kartını bir süre palit hd4650 512mb 128 bit kullansam sorun yaratmaz değil mi? Diğer malzemeleri satın alıyım diyorum indirimli gününde, bir süre sonra da ekran kartını hallederim...

Bence alma bu sistemi sadece kasa için o para verilmez 2500 tl lik sistemlerdeki kasa bile belki o değil hiç f/ps sistemi olmaz intelle hiç sorun yasamazsiniz g3258 pentium olduğuna bakmayın amd nin fx4300 e rakip hatta fx4300 den her konu da daha iyi diyebilirim bence benim yazdığım sistem fiyat performans olarak çok daha iyi isterseniz 1500 E daha iyi bir sistem yazabilirim kasa si biraz daha iyi ve daha performanslı

• Al sana 1500 E en iyi sistem lerden biri bütün oyunları Ultrada oynatır nerdeyse 1080p de işlemciye oc gerekmez bu kart için işlemcisi stok fani yeter her türlü istersen islemciyi i3 4150 yap anakarti h81m plus yap 40-50 tl kara gecersiniz yada i3 4150 nin yanına Msi z97 anakart köy 20-30 tl bu sistemden pahalı olur ama yeni gelecek intel islemcilerini destekler
     800-1500 tl arası kasa tavsiyesi yardım 800-1500 tl arası kasa tavsiyesi yardım

• Asr98 A kullanıcısına yanıt
    Elimde şuanda pentium D925 3.0 ghz işlemci, palit hd4650 512 mb 128 bit ekran kartı, 4gb ram, anakart ASUS P5KPL SE, kasa 350 W, ram 4GB,

Aslında kasa çok da fena olmamasına karşın dota 2 oynarken çok kasıyor ve lol oyununu sadece yüklediğim gün açıyor mesela, Bi ara kasayı ve ekran kartını değiştirsem yeterli olur mu diye düşünüyordum ama...

Senin sistem de buna göre çok üst düzey sayılır mı bilemedim, yani gerçekten bilmediğimden yazdım özelliklerini :D
  • quote:

Arkadaşlar merhaba,

geçenlerde Dell 2240L monitör aldım da, elimde eski bir kasa var bu kasayı artık yenilemenin zamanı geldi. Hazır az da birikmişim varken bir kasa toplıyım diyorum.
    Şuanda bilgisayarımda sadece DOTA 1 oynanıyor, genelde BF2 ya da DOTA 2, LOL, Wow, diablo 3 knight online tarzı oyunlar oynarım. Hadi biraz da fifa, pes falan.
    Sizce ne tür bir kasa toplamalıyım, ve önerileriniz nelerdir?

Bütçem 1500 TL'ye kadar çıkabilir ancak çok da gerekli değilse minimumda tutmak daha işime gelir. Özellikle her üründe arada çok büyük farklar yok ve fiyat olarak iyi bir fark varsa alt seçeneği tercih ederim.

(mümkünse kasa ve led ışık olayında ayrıca şıklığı azcık değerlendirebilirim)

http://forum.donanimhaber.com/m_96156507/tm.htm inceleyebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ababtemas1

Apu sistem öneririm benim toplamak istediğim bir sistem

DVD ile SSD eklemedim kullanıcakmısın bilemem.

Bu zamanda apu çöpten başka birşey değil. O fiyata fx6300 ve r7 260x alınır. Bu sistemi tokat manyağı yapar oyunlarda.

• quote:

Elimde şuanda pentium D925 3.0 ghz işlemci, palit hd4650 512 mb 128 bit ekran kartı, 4gb ram, anakart ASUS P5KPL SE, kasa 350 W, ram 4GB,

Aslında kasa çok da fena olmamasına karşın dota 2 oynarken çok kasıyor ve lol oyununu sadece yüklediğim gün açıyor mesela, Bi ara kasayı ve ekran kartını değiştirsem yeterli olur mu diye düşünüyordum ama...

Senin sistem de buna göre çok üst düzey sayılır mı bilemedim, yani gerçekten bilmediğimden yazdım özelliklerini :D

Pentium d çok eski işlemci su anki pentium lar çık iyi i3 i5 lerle aynı mimariyi kullanıyorlar tek farkı i3 tr sanal çekirdek var onda yok sana yazdığım iki sistemde çok iyi fiyat performans sistemi 1000 tl ligi alırsan su anda bütün oyunları 1080p medium high arası oynarsın 1500 luk sistemi alırsan 1080p de bütün oyunları Ultrada oynarsın nerdeyse yani iki sistemde senin elindekinden kat ve kat daha iyi pentium yazıyor diye kötü sistem sanma elindeki den on kat daha iyi dir bu sistemler

• Enes teşekkür ederim bu da fikir açısından iyi olacaktır :)

ASR98 aslında bakarsan kış ayı geliyor ve işlerimiz oldukçta durgunlaşıyor bir taraftan açılmayıp dediğin gibi 1000 tl lik de uygun görünüyor gözüme, sadece ekran kartını hd7850 yapıyım diyorum hem ileriye dönük olur. HDD elimde olduğu için aynı fiyata denk geliyor zaten.

dediğin ekran kartı ile arası büyük farklar yok dersen o da olabilir aslında...
  • quote:

Enes teşekkür ederim bu da fikir açısından iyi olacaktır :)

ASR98 aslında bakarsan kış ayı geliyor ve işlerimiz oldukçta durgunlaşıyor bir taraftan açılmayıp dediğin gibi 1000 tl lik de uygun görünüyor gözüme, sadece ekran kartını hd7850 yapıyım diyorum hem ileriye dönük olur. HDD elimde olduğu için aynı fiyata denk geliyor zaten.

dediğin ekran kartı ile arası büyük farklar yok dersen o da olabilir aslında...

7850 alırsan çok fark yok sıfır 7850 r7 265 ten biraz daha pahalı r7 265 al onun yerine daha performans li ve daha ucuz ama bence r7 260x medium high arası idare eder her türlü r7 265 alırsan biraz oc yapabilirsin performans acisindan işlemcinin yetmesi için yapmasanda pek sorun olmaz fakat anakartın destekliyor oc u işlemcinin de carpansiz işlemci oc yapabilirsin yani ama oc yapmasanda olur pek bir performans farkı olmaz

• Asr98 A kullanıcısına yanıt
    o zaman her iki önerini de değerlendiriyim, sadece her ikisine de eklemeyi düşündüğüm kasa, sorun etmezse bunu eklemek istiyorum görüntü açısından.

http://www.vatanbilgisayar.com/rc-k350-600w-midt-atx-pencereli-siyah-kasa.html

1500'tl lik olursa r9 270 yerine 7850 ya da r7 265 de iş görmez mi, 100tl oynuyor keza çok büyük fark yok giib görünüyor özelliklerde.

bir de son olarak, vatandan bakıyorum genelde fiyatlara en makul orası satıyor, acaba fiyatlarda haftasonu düşüşü oluyor mu eskisi gibi yoksa genel fiyatlar bugünkü düzeyde mi, ona göre ayarlama yapayım :)

• quote:

o zaman her iki önerini de değerlendiriyim, sadece her ikisine de eklemeyi düşündüğüm kasa, sorun etmezse bunu eklemek istiyorum görüntü açısından.

http://www.vatanbilgisayar.com/rc-k350-600w-midt-atx-pencereli-siyah-kasa.html

1500'tl lik olursa r9 270 yerine 7850 ya da r7 265 de iş görmez mi, 100tl oynuyor keza çok büyük fark yok giib görünüyor özelliklerde.

bir de son olarak, vatandan bakıyorum genelde fiyatlara en makul orası satıyor, acaba fiyatlarda haftasonu düşüşü oluyor mu eskisi gibi yoksa genel fiyatlar bugünkü düzeyde mi, ona göre ayarlama yapayım :)

Kasayı istersen degistir ama ekran kartıyla fazla oynama bence r9 270 de iyi ekran kartı ama 270x alınır 1500 E o kart uzun süre götürür seni

• Adam gibi bir tane oneri gelmemis ne gerek var once masrafa ya!

Intel pentium g3258 islemci
    Gigabyte h81 s2pv anakart
    4gb gskill 1600mhz ram
    Diskin varmis almaya gerek yok
    Sapphire r7 260x
    Thermaltake versa ii 500w kasa
    Coolermaster sickleflow kirmizi ve yesil 12cm fan

Mis gibi herseyi oynarsn cokda masraf etmezsin...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.