Şimdi Ara

800 - 1000 $ Arası Kamera tavsiyesi (ABD'den)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Amerikadan bir arkadaşım gelecek,istediğin birşey varsa getirebilirim dedi,bende bu aralar kamera almayı düşünüyordum,benim için bulunmaz bir fırsat oldu zira ülkemiz sınırları içerisinde malumunuz vergi yükünden dolayı neredeyse iki katı para veriyoruz..
    Şimdi asıl mevzumuza gelirsek,bütçemi maksimum 1000$ a kadar zorlayabilirim..
    Bu konuda profesyonel değilim,çok fazla özellik falan bilmem.. Aile videoları çekeceğim yani anı koleksiyonu için kullanacağım.. Benim için önemli olan görüntü kalitesi güzel olsun,kullanımı kolay olsun birde bilgisayara kolay veri aktarılsın.. Kriterlerim bunlar.. Siz değerli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.. Hakkında fazla birşey bilmediğim bu teknoloji ile ilgili bana fikir verirseniz sevinirim.. Şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mayazb -- 8 Eylül 2008; 1:24:53 >

• Ben bastan kucuklugune ve hafifligine tav olup Panasonic SD9 aldim. Oda ici video ve fotograf cekim kaliteleri vasat oldugu icin iade ettim. Simdi Canon HG10 kullaniyorum, harika makine tavsiye olunur. Fiyati; 634 dolar.

http://www.amazon.com/Canon-Definition-Camcorder-Optical-Stabilizer/dp/B000U8HBRW/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=electronics&qid=1220843802&sr=8-1
  • Teşekkürler bilalarabacı..
    Biraz anlatsaydın makineyi güzel olurdu
    Birde Sony HDR-SR10 tavsiye edildi,bu kamera nasıldır sizce?
    Bir arkadaşta üzerine biraz daha kat hdr-sr11 al dedi.. Fark 250 ytl kadar,bu farka değer mi sizce?
  • Sony in video cekimide kaliteli Canon gibi, belkide daha iyidir. Ama benim Sony markasi ile yasadigim tatsizliklar nedeniyle Sony almamaya karar verdim bir daha. Belkide size onerilen SR10-11 yada SR12e gibi modeller HG10 den ustundur kalite olarak ama ben Sony ismine sogudum bir kere, onun icin o modeller hakkinda birsey diyemeyecegim.

Ben Amerika da ikamet ediyorum ve amazon dan aldim CAnon HG10. Makine geldi, ayarlardan dil bolumune girdim bir de ne goreyim Turkce secenegi var, cok sevindim. Canon derim baska birsey demem bundan sonra.
  • Peki önerdiğiniz kamerada görüntüleri pc'ye aktarmada ve direk izleme gibi olanaklar nasıl? Kolay mı uğraştırıcı mı? İzleyebilmemiz için formatında değişiklik yapmaya gerek kalıyor mu? Bu gibi pratik noktalar belirleyecek aslında alacağım cihazı..
  • HG10 daki tek garibime giden husus, fotograf cekim yapip keydetmek icin SD karta ihtiyac duymasi, sabit diskine sadece videolari kaydetmesi ve beraberinde SD kartin gelmemesi, benim SD kartim vardi onun icin dert olmadi.

Veri aktariminda birsey yok, USB kablosunun yanisira guc kablosunu takiyorsunuz, isletim sistemi (Vista kullaniyorum) otomatik taniyor, verinizi aktariyorsunuz.

Izlemek icin ise, zati tum videolar icin gecerli; (videonun bicimini degistirmeden) sistemde Nero 8 (Show Time), Ulead Video Studio gibi programlar ve K-lite codec denilen kodcozusu yazilimlara hep ihtiyac duyuyoruz.
  • Burada tam 135 kullanici yorumu var

http://www.amazon.com/review/product/B000U8HBRW/ref=pd_bbs_sr_1_cm_cr_acr_txt?_encoding=UTF8&showViewpoints=1

83 tanesi 5 uzerinden 5 vermis
    36 tanesi 5 uzerinden 4 vermis
  • Teşekkürler bilgiler için..
    Peki pil ömrü ne kadar,gece çekimi nasıl?
    Kullandığınız için size soruyorum. Birde abd'den geleceği için burada bir görüntü uyuşmazlığı olur mu acaba ( ntsc,pal olayları,fazla anlamıyorum ama)..
    Şimdi amazondaki yorumlarıda okuyacağım belki ordanda alırım bu cevapları ama siz yinede kullanım performansınızı bi özetlerseniz iyi olur..
    Şimdiden teşekkürler..
  • Pil omru falza gitmedigine dair bir yerde bir kullanici yorumu okumustum, sanirsam burada yani donanimhaber deydi ama emin degilim.
    Pil omrunu test edecek kadar 4-5 saat gibi cekimlerim olmadi, olacaginida sanmiyorum, olsa bile elektrigin olmadigi yer mi var gucu baglayip kayda oyle devam ederim.

Oda ici ampul isigi kuvveti ile aydinlatilan ortamlarda bile kalite guzel, ayrica zifiri karanlikta bile cekim yapilabilir devamli acik tutulabilien bir fenere sahip.

NTSC, PAL mevzuna iliskin olarak, televizyonum yok, bilgisayara aktarip, bilgisayarda duzenliyor, bilgisayarda izliyorum. Ote yandan yeni model LCD televizyonlarda NTSC, PAL sorunu olacagini sanmiyorum. Eski nesip tuplu televizyonlarda PAL NTSC mevzu sorun olabilir ama 640x480 cozunurluklu, PAL standartli, tuplu televizyonda HD video izlemek ne kadar yerinde bir karar tartisilir.
  • Arkadaşlar Canon HG20 nasıl sizce? Hg10 değilde bunu alsam diyorum..
    Kullanan var mı acaba aranızda?
  • HG10 ...on numara makine. Eminim HG20 de guzel olacak.
  • bir şey sormak istiyorum sony'nin sr210modeli ile sr75e modeli arasında zoom hızında bariz bir fark var. yani sr75e de zoom daha yavaş oluyor. bu iki makinayı örnek olsun diye verdim. bu hg10 modelinde durum nedir? deneme imkanım olmadığı için soruyorum yani zoomu hızlı mı oluyor başka modellere göre?
  • Zoom hizi, Degisken, Hiz 3, hiz 2 ve hiz 1 olmak uzere dort farkli sekilde isteginize gore kullanabiliyorsunuz. Ben "Degisken" kullaniyorum, tusa guclu/ani basarsaniz suratli yakinlasiyor veya uzaklasiyor yok hafif bir dokunus yaparsaniz agir agir yakinlasiyor veya uzaklasiyor.
  • hımm anladım . peki sizce Sony DCR-SR200 mi yoksa HG 10 mu? yani farkı nedir?
  • DCR-SR200 SD çeker HG10 HD READY çeker..biri elma diğeri armut ..sr11 hg10 sr12 HD READY camcoder olarak 1440x1080, 29,97 fps çeker... her üçünde de optik sabitleme vardır.. sr 10 da elekronik ..yani optik sabitleme önemli bir kriterdir.. açıkcası sr11 de hg10 da iyi kamera her ikisinide kullandım.. sr10 tavsiye etmem..hg20 yada sony HC9 içinde montaj işinden anlamıyan biri için çok zor gelecektir.. kayıtları video capture etmek şart. .ama sr11 ,sr12 ,hg10 15-16mbps çekerken hc9 ve hv20 de 1440x1080, 29,97 fps raw kayıt yapar kasete ama ilginç olanı şu encode ettiğinde avchd kayıtla mini sd kayıtı karşılaştırdığında mini sd nin daha iyi olduğu bilimsel olarak ispatlanmış durumda.. eskiden ben uğraştım bu kaset olaylarınla en son kafayı yedirdi .. yani minisd den daha net veri alırsın.. ama cidden zor iştir..pes ettirir adama.. kasetleri muhafaz etmen alzım..rutubet olmıycak...manyetik alan olmıycak..flan filan ..işi bilen hv20-hc9 dan şaşmamalı derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonica -- 10 Eylül 2008; 14:57:06 >

• hd ready derken? direkt aktarılıp üzerinde işlem yapılmamayı mı kastediyorsunuz?
  • şunu diyorum..
    HD READY çözünürlük 1440x1080 29,97 FPS
    FULL HD 1920X1080, 29,97 FPS

sr12, sr11, hg10 ASLINDA hd READY Camcoder dur..piyasada şu an için full hd yok malesef.. bunlar HD READY olarak çeker "1920x1080 e dönüştürüsen görüntü bozuluyor.. alta inmen alzım 1440x1080 maksimum yada 1280x720 gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonica -- 10 Eylül 2008; 14:58:40 >
  • karşılaştırmamı aynı fiyat aralığına denk gelen ürünler için yapınca istemeden elma ile armudu karşılaştırmış oldum demek ki :) o zaman canon hg 10 ile sony'nin daha pahalı modellerinden el edilen özellikleri daha ucuz olarak sunuyor diyebilir miyiz? yani anladığım kadarıyla
  • ben 550$ bir adet almıştım hg10 o zaman
    sr11 i de 900 $ a almıltım tabi bu japanyada iken ordaki fiatı..yani ben şunu demek istiyorum bu tür kameralara aklı olan 1000$ dan fala vermez..2 -3 gün sonra bıkarsın.atarsın bir kenara.. 4 gün sonrada şu olur keşke dersin..keşke şunu alsaydım.. yani çok iyi seçim yapmalı derim.. sana tavsiyem sr12 ucuza bulursan al.. 1000 yada 900 dolara.. yani 1 dolar fazla vereyimm mi diye sorarsan alma derim.. hg10 u da 600$ a buluyorsan al derim.. haa 601 dolara alayımmı dersen alma derim.. sony sr12 de şu fark var 5.1 ses kaydı.. hg10 2 kanal kayıt yapar.. çekim kalitesinde pek fark yok...sr11=sr12=hg10 yani hepside aynı
    sr11 sr12 arasında fark şu biri 60 gb hg10 40 gb
    sr12 sonra hg10 sıralama bu şekilde olmalı .
    hg10 da rüzgar filtresinin olmaması dez avantaj ama 24p cinama modu mevcut..buda sony de yok malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonica -- 10 Eylül 2008; 15:09:14 >
  • peki amerikadaki fiyatı 600-650$ 'a kadar olan bir makina önderisinde bulunur musunuz? çok soru sordum farkındayım ama.. :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.