Şimdi Ara

8.Sınıfım Ve Bir Hedefim Yok,Sınav Sistemini De Çözemedim (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
1.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ortaokullu

İlk sınavlara 2 hafta falan kaldı yardım eli uzatacak hiç kimse yok mu Sınavda da matematikte ne yapacağımı bilmiyorum zaten. Şimdi bu 2 hafta sonra olacak sınav merkezi olmadığı için %30'luk puanın içinde mi?

sen gene iyisin. 40 ın üstüne çıkacağımı sanmıyorum sınavlarda. kardeş dünyada bana öyle bir amaç verki 700 tl alıcağım zamanla 5000tl alıcağım zamanın farkını anlayayım. sıkıldım artık. farklı birşeyler yapmak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eduardo Elric

quote:

İlk sınavlara 2 hafta falan kaldı yardım eli uzatacak hiç kimse yok mu Sınavda da matematikte ne yapacağımı bilmiyorum zaten. Şimdi bu 2 hafta sonra olacak sınav merkezi olmadığı için %30'luk puanın içinde mi?

sen gene iyisin. 40 ın üstüne çıkacağımı sanmıyorum sınavlarda. kardeş dünyada bana öyle bir amaç verki 700 tl alıcağım zamanla 5000tl alıcağım zamanın farkını anlayayım. sıkıldım artık. farklı birşeyler yapmak istiyorum

İmza-mesaj uyumu diye buna derim %30'luk yazılılarımıza bir hafta kaldı,bense hala uyumaktan başka bir şey bilmiyorum. Ailemle ciddi problemlerim (baskı,aşağılama vb.) var. İnternet şifresini de değiştirdiler. Gizlice şifreyi aldım ablamın bilgisayarından dünden beri giriyorum. Matematikten şu ana kadarki konularımızı zerre anlamadım. Bugün hayatımda ilk kez disipline gittim. İki kez ciddi,bir kez ufak çaplı "tartışma değil,fiziksel şiddet içeren" kavga ettim (biri dersin ortasında olmak üzere). Birisi sekiz senelik çok yakın bir arkadaşım hem de. Bazı arkadaşlarım bana düşman oldu. Boyum yaşıma göre kısa,bıyıklarım çıktı. Burnumun üzerinde domates gibi sivilceler var. Bayram tatilini çok kötü değerlendirdim,sadece uyudum ve uyudum... Kısacası hayatım berbat. Bazen bu hayata neden geldiğimi düşünüyorum,çok sıkıldım çook

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Eduardo Elric

quote:

İmza-mesaj uyumu diye buna derim %30'luk yazılılarımıza bir hafta kaldı,bense hala uyumaktan başka bir şey bilmiyorum. Ailemle ciddi problemlerim (baskı,aşağılama vb.) var. İnternet şifresini de değiştirdiler. Gizlice şifreyi aldım ablamın bilgisayarından dünden beri giriyorum. Matematikten şu ana kadarki konularımızı zerre anlamadım. Bugün hayatımda ilk kez disipline gittim. İki kez ciddi,bir kez ufak çaplı "tartışma değil,fiziksel şiddet içeren" kavga ettim (biri dersin ortasında olmak üzere). Birisi sekiz senelik çok yakın bir arkadaşım hem de. Bazı arkadaşlarım bana düşman oldu. Boyum yaşıma göre kısa,bıyıklarım çıktı. Burnumun üzerinde domates gibi sivilceler var. Bayram tatilini çok kötü değerlendirdim,sadece uyudum ve uyudum... Kısacası hayatım berbat. Bazen bu hayata neden geldiğimi düşünüyorum,çok sıkıldım çook

bıyık iyiymiş. iyisin gene diyeyim. dedem gibi sakallarım fırlamaya başladı. 80 kiloyum bide

• allah kolaylık versin size şimdi girsem anadolu lisesi kazanamazdım herhalde bizim zamanımızda kolaydı 2006 da girmiştim bide bizim zamanımızda anadolu lisesinin bi forsu vardı bi kaç anadolu lisesi vardı yaşadığım yerde şimdi hepsi anadolu lisesi olmuş herşeyi bok ettiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzeydakotalıdavid -- 23 Ekim 2013; 20:21:28 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Alman Sempatizanı

Tatmin etmek mi ? en iyi 2. Anadolu öğretmen lisesinde okuyorum Türkiye 'de çoğu fen lisesindende puanı yüksek. ortaokullu olduğun belli oluyor.Ayrıca %94 yerleştirme başarısı var. Sen ne diyorsun ?

Umarım bunun yüzünden ban almam ama çok kibirlisin. Blok sistemi gerçekten de çok yararlı.

Arkadasim adam dogru soyluyor diye neden kibirli ilan ediyorsun baska arkadaslard onun gibi dusunuyor onlar lafin yok...

Block me baby

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ilk sınavınız yaklaşıyor adam gibi çalış sonra düşünürsün mesleğini
  • 8. sınıfta neyin kafasındasın? ben lise sonda vermiştim kararımı
  • MüminKardeş

Blokluyorum "baby"!

Gktupc

Evet konuyu bu şekilde açarak saçmaladım ama benim burada istediğim yardım biraz genel. Yani hedef derken sadece meslek değil; lise,üniversite,üniversite sonrasını da kastettim.

Haftaya öğretmenlerimizin yapacağı %30'a etki eden sınavlarımız varmış galiba bu arada. Hiç çalışmadan gireceğim matematiğe falan
  • quote:

MüminKardeş

Blokluyorum "baby"!

Gktupc

Evet konuyu bu şekilde açarak saçmaladım ama benim burada istediğim yardım biraz genel. Yani hedef derken sadece meslek değil; lise,üniversite,üniversite sonrasını da kastettim.

Haftaya öğretmenlerimizin yapacağı %30'a etki eden sınavlarımız varmış galiba bu arada. Hiç çalışmadan gireceğim matematiğe falan

Sonrası basit mutlu olmaya bak canın ne istiyorsa onu yap canın hiç bir şey istemiyorsa biraz akışına bırak yada itele çözülür

• En iyisi yurtdisi :) Kanada'ya gel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokmeeen.979797

En iyisi yurtdisi :) Kanada'ya gel

Biraz milliyetçi bir insanım. Her ne kadar Türkiye yaşanılacak gibi bir yer olmasa da; ben Türk'üm ve ülkemi daha da yukarılara çıkarmak benim görevim. Sadece yaşadığım ili değiştirmek istiyorum. Bir meslek bulduğum ve evlendiğim zaman Ege veya Akdeniz kıyılarında bir ile taşınmayı düşünüyorum. İstanbul'a karınca gibi Doğu'dan ve İç Anadolu'dan yerli göçmen (başka illerdeki insanları kastettim göçmen olarak) geliyor. Çarpık kentleşme,trafik sorunu,insanların kültürel düzeyi vb... Gerçi 8.sınıfta ne taşınması şimdi düşünmem gereken bunlar değil,birisi "otur lan yerine eşek sıpası nereye gidiyon bu yaşta" diyecek

Benim sizden istediğim; Coğrafya,Tarih derslerini çok seven ve başarılı olan,Türkçe'si iyi olan,Matematik'i sevmeyen-Matematik'de bir temeli olmayan ancak zorlarsa anlayabilen,Fen'in sadece Biyoloji,Genetik vb. kısımlarını seven bir öğrenci kendini ilerde nasıl bir meslekte görebilir? Hangi meslekleri yapabilir? Hangi meslekleri sevebilir? Hangi liseler uygundur?

...

Bu arada ne çok yazmışım be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C Sandoz -- 24 Ekim 2013; 17:32:14 >

• zekalıym ama amele olmak istiyorum desene suna :)
  • quote:

@Alman Sempatizanı

Senin not ortalamaları sanırsam 99.99 falandı ki böyle konuşuyorsun. Yaşın da yorumuna bakılırsa benden birkaç yaş büyük ya da küçük.

@Alter Mann

Sayısalı zaten düşünmüyorum. Daha çok TM ile sözel arasında kaldım. Sevdiğim dersler liseye göre söyleyecek olursam; Coğrafya ve Tarih.

@Çaylanan Adam

Fen lisesini kesinlikle istemiyorum. Benim sevdiğim her şeye zıt bir lise türü. Puanlarının kaç olduğu önemli değil.

@Anmey

Sosyal bilimler lisesini ilk kez duyuyorum hocam nasıl bir lise türü biraz anlatabilir misiniz? Ve de puanları kaçla kaç arasında gidip geliyor?

sosyal bilimler tm yada ts ağırlıklı öğrencilerin olduğu hazırlık sınıfının olduğu (yani 4+1) ve bu alanda daha çok başarı gösterebileceğin lise türü hem yabancı dilde öğrenmiş olursun

• quote:

quote:

Biraz milliyetçi bir insanım. Her ne kadar Türkiye yaşanılacak gibi bir yer olmasa da; ben Türk'üm ve ülkemi daha da yukarılara çıkarmak benim görevim. Sadece yaşadığım ili değiştirmek istiyorum. Bir meslek bulduğum ve evlendiğim zaman Ege veya Akdeniz kıyılarında bir ile taşınmayı düşünüyorum. İstanbul'a karınca gibi Doğu'dan ve İç Anadolu'dan yerli göçmen (başka illerdeki insanları kastettim göçmen olarak) geliyor. Çarpık kentleşme,trafik sorunu,insanların kültürel düzeyi vb... Gerçi 8.sınıfta ne taşınması şimdi düşünmem gereken bunlar değil,birisi "otur lan yerine eşek sıpası nereye gidiyon bu yaşta" diyecek

Benim sizden istediğim; Coğrafya,Tarih derslerini çok seven ve başarılı olan,Türkçe'si iyi olan,Matematik'i sevmeyen-Matematik'de bir temeli olmayan ancak zorlarsa anlayabilen,Fen'in sadece Biyoloji,Genetik vb. kısımlarını seven bir öğrenci kendini ilerde nasıl bir meslekte görebilir? Hangi meslekleri yapabilir? Hangi meslekleri sevebilir? Hangi liseler uygundur?

...

Senin tercihin bir sey diyemem.
    Ib programi uygulayan ozel liselere gidebilirsin

• quote:

quote:

quote:

...

Senin tercihin bir sey diyemem.
    Ib programi uygulayan ozel liselere gidebilirsin

Özel lise beni biraz aşar fiyat konusunda. Bana 445-475 puan arası İstanbul'da güzel bir lise önerecek abi var mı?

• Nasıl sonuçlandı neredesin şuan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Osuramayan Kaplumbağa

Nasıl sonuçlandı neredesin şuan ?

Sınavdan 409 aldım, Kemal Hasoğlu A.L'deyim. Boşuna stres yapmışım.

Dersler berbat ama çok takmıyorum.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.