Şimdi Ara

8. SINIF SBS SONUÇLARI | KİMLER KAÇ PUAN ALDI ? | ANA KONU (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
575
Cevap
1
Favori
44.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: r.quaresma7

quote:

Orijinalden alıntı: My StyLe_

quote:

Ben Atatürk Fen'de okuyorum merak ettiğiniz bir konu varsa yardımcı olabilirim.

Hocam kendi okulun hakkında avantajları,dezavantajları; varsa İstanbuldaki diğer okullar hakkında detaylı bilgi verirsen çok yardımcı olursun

Öncelikle ben 10. sınıfa geçtim bu sene. Okulumuz başarı ve eğitim kalitesi olarak Türkiye'nin sayılı okullarından biri ve ben de eğitim kalitesinden çok memnunum. Sadece öss'ye yönelik bir okul değiliz tübitak'ın proje ve olimpiyatlarında da birçok başarımız var. Üniversitede sayısal bir bölüm okumak isteyen biri için kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca bu sene 2 kişi yurtdışında çok kaliteli üniversitelere gittiler. Geçen seneki üniversite sınavında da İstanbul'da birinciydik yanılmıyorsam. Dezavantajlarına gelecek olursak. Erkek yurdu depreme dayanıksız olduğu için yatılı erkekler Haydarpaşa Lisesi'nin yurdunda kalıyorlar. Bu yaz erkek yurdunun onarımının yapılacağı söylenmişti ancak ne oldu bilmiyorum. Bir de okulun taşınma durumu var okulumuzun arazisi Marmara Üniversitesi'ne ait ve Marmara Üniversitesi araziyi istiyormuş. Ancak bu durum uzun süredir var ve hala okulumuzdayız yani ben taşınacağımıza pek ihtimal vermiyorum. Olur da taşınırsak Ataşehir'e taşınacağımıza dair söylentiler var.
    Galatasaray,İstanbul Erkek,Kabataş da çok kaliteli okullar tabii ki. Ancak Galatasaray bildiğim kadarıyla sayısal ağırlıklı bir okul değil. Bu okullarda hazırlık var ancak ben hazırlığı üniversitede okumanın daha iyi olacağı kanaatindeyim. Tabi ki bu benim fikrim kişiden kişiye değişebilir.

Eğer kafanıza takılan ve atladığım bir durum varsa sorabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim.Kardeşim de sayısal bir bölüm düşünüyor o yüzden aklımızdaki ilk 3 okul İEL,Kabataş ve Atatürk Fen.(olursa)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben Atatürk Fen'de okuyorum merak ettiğiniz bir konu varsa yardımcı olabilirim.

Hocam kendi okulun hakkında avantajları,dezavantajları; varsa İstanbuldaki diğer okullar hakkında detaylı bilgi verirsen çok yardımcı olursun

Öncelikle ben 10. sınıfa geçtim bu sene. Okulumuz başarı ve eğitim kalitesi olarak Türkiye'nin sayılı okullarından biri ve ben de eğitim kalitesinden çok memnunum. Sadece öss'ye yönelik bir okul değiliz tübitak'ın proje ve olimpiyatlarında da birçok başarımız var. Üniversitede sayısal bir bölüm okumak isteyen biri için kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca bu sene 2 kişi yurtdışında çok kaliteli üniversitelere gittiler. Geçen seneki üniversite sınavında da İstanbul'da birinciydik yanılmıyorsam. Dezavantajlarına gelecek olursak. Erkek yurdu depreme dayanıksız olduğu için yatılı erkekler Haydarpaşa Lisesi'nin yurdunda kalıyorlar. Bu yaz erkek yurdunun onarımının yapılacağı söylenmişti ancak ne oldu bilmiyorum. Bir de okulun taşınma durumu var okulumuzun arazisi Marmara Üniversitesi'ne ait ve Marmara Üniversitesi araziyi istiyormuş. Ancak bu durum uzun süredir var ve hala okulumuzdayız yani ben taşınacağımıza pek ihtimal vermiyorum. Olur da taşınırsak Ataşehir'e taşınacağımıza dair söylentiler var.
    Galatasaray,İstanbul Erkek,Kabataş da çok kaliteli okullar tabii ki. Ancak Galatasaray bildiğim kadarıyla sayısal ağırlıklı bir okul değil. Bu okullarda hazırlık var ancak ben hazırlığı üniversitede okumanın daha iyi olacağı kanaatindeyim. Tabi ki bu benim fikrim kişiden kişiye değişebilir.

Eğer kafanıza takılan ve atladığım bir durum varsa sorabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim.Kardeşim de sayısal bir bölüm düşünüyor o yüzden aklımızdaki ilk 3 okul İEL,Kabataş ve Atatürk Fen.(olursa)

Atatürk Fen ve Kabataş kesin olur.

• 7. sınıf sonuçları da açıklandı mı bilgisi olan var mı
  • Merhaba arkadaşlar, benim oyp 478. yüzdelik dilimim 1,12 istanbulda hangi okullara girebilirim? bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seufle -- 7 Temmuz 2011; 16:48:41 >
  • quote:

İnşallah olur.Aslında kardeşim Galatasaray'ı çok istiyordu ama hem puan tutmaz gibi hemde sözel ağırlıklı olduğu için diğerleri daha iyi gibi duruyor.Okulun yurdu hakkında da biraz daha detaylı bilgi verebilir misin okula uzak mı yakın mı ve kayıtlar falan nasıl oluyor?İl dışından gelenlere öncelik tanıyorlar mı?Birde sana göre İEL,Kabataş ve Atatürk Fen'i kıyaslayabilir misin?
  • Arkadaşlar bende bu sene 8. sınıfı bitirdim ve OYP 456. Biliyorum düşük. İlk sene ciddiye almamıştım ama önemini anladığımda geç olmuştu. Sizce pu puanla nereye girebilirim istanbul'da? Bayrampaşa Anadolu ve Samiha Ayverdi düşünüyoruz(Vefa gibi okullar da var ama puan biraz sıkıntı olabilir diye düşünüyorum). Sizce nasıldır? Çok da uzak olsun istemiyorum (Gaziosmanpaşa'da oturuyorum ama 4-5sokak ilerisi Bayrampaşa. Yani tam arada. 500 Evler'de.) Sonuçta yolda harcayacağım 1-1.5 saati uyurum, ders çalışırım, dinlenirim, yemek yerim vs. yani başka bir şey için kullanmayı düşünüyorum. Tek mesai veya 2mesaide gidilebilecek bir yer istiyorum açıkçası. İngilizce kursuna gidiyordum okul zamanında, kurs Fatih'te olduğu için git gel 2saat kadar sürüyordu ve hem zaman kaybı oluyor hemde fazladan yoruyor insanı. Şu son 2 sene notlar iyiydi bu kadar çalışmaya göre.(7. sınıf 466, 8. sınıf 471. Ki yine pek zorlamadım. Zorlasam ikiside 475-485 arası olurdu ama işte... ilk sene biraz kötü 420) Neyse içimi karartmayayım şimdi :D Tavsiye ettiğiniz okul var mı 456 OYP'ye göre? Ve özellikle Bayrampaşa Anadolu ve Samiha Ayverdi hakkındaki düşünceleriniz ve görüşleriniz nedir biraz bilgi verirseniz sevinirim :)

• @My Style_ 0.12 ile rahat bir şekilde iki okulada girebilir yaptığınız listeye göz attım Almanca ve Fransızca olan liseler var ( İlköğretim Eğitimi İngilizce' dir büyük ihtimal ile ) sıkıntı yaşatabilir. Galatasaray zaten sözel ağırlıklı ve dil eğitimi 0 dan düzeyde değilde üst düzeyden başladığını duymuştum.Kabataş ya da Atatürk Fen arasında seçim yapın bence.Geçen senenin 1.si İAFL bu arada.Mekan olarak da gayet iyidir. Keşke daha önceden kafanızda olsaydı bu fikir iyi olurdu.Ben düşündüğüm liselerin çıkışlarına gidip öğrenclilerden almıştım okul ile ilgili bilgileri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaga20

@My Style_ 0.12 ile rahat bir şekilde iki okulada girebilir yaptığınız listeye göz attım Almanca ve Fransızca olan liseler var ( İlköğretim Eğitimi İngilizce' dir büyük ihtimal ile ) sıkıntı yaşatabilir. Galatasaray zaten sözel ağırlıklı ve dil eğitimi 0 dan düzeyde değilde üst düzeyden başladığını duymuştum.Kabataş ya da Atatürk Fen arasında seçim yapın bence.Geçen senenin 1.si İAFL bu arada.Mekan olarak da gayet iyidir. Keşke daha önceden kafanızda olsaydı bu fikir iyi olurdu.Ben düşündüğüm liselerin çıkışlarına gidip öğrenclilerden almıştım okul ile ilgili bilgileri.

İlköğretimdeki dili ingilizceydi.Benimde aklımı kurcalayan sorulardan birtanesi almanca ve fransızca dil meselesi.Bu 3 okulda da 1 yıl hazırlık var bildiğim kadarıyla(Kabataş,İEL,GS).En güzeli dediğiniz gibi direk okuyanlardan yüzyüze bilgi almak ancak böyle bir imkanımız olmadığı için internet üzerinden bilgi toplamaya çalışıyorum

• Ne kadar hazırlık da bulunsa İngilizce de nasıl Pre İntermediate ya da İntermediate' den giriş yapılıyorsa o diller içinde aynı durum olacaktır diye düşünüyorum fakat öğrenci bulmak da fayda var derim.Facebook üzerinden okulun sayfasına bakmanızı öneririm
  • Arkadaşlar benim soruma cevap verebilecek var mı? Veya fikir verebilecek olan? 456 OYP ile İstanbul'da gidilebilecek en iyi okul hangisidir? Gaziosman Paşa ve Bayrampaşa çevresinde olmasını istiyorum ulaşımı kolay ve yolda çok zaman kaybetmeyeceğim için ama iyi bir lise olursa yol pek sorun değil :) Bayrampaşa Anadolu ve Samiha Ayverdi düşünüyorum ve Vefa gibi seçeneklerde var ama puan tutar mı sizce Vefa veya Kabataş'ı ?? Ve önerdiğiniz iyi bir okul var mı?

İngilizcede sorunum olacağını sanmam :D İntermediate seviyesinde biliyorum(kursa gitmiştim )
  • quote:

quote:

İnşallah olur.Aslında kardeşim Galatasaray'ı çok istiyordu ama hem puan tutmaz gibi hemde sözel ağırlıklı olduğu için diğerleri daha iyi gibi duruyor.Okulun yurdu hakkında da biraz daha detaylı bilgi verebilir misin okula uzak mı yakın mı ve kayıtlar falan nasıl oluyor?İl dışından gelenlere öncelik tanıyorlar mı?Birde sana göre İEL,Kabataş ve Atatürk Fen'i kıyaslayabilir misin?

Mekan olarak Kabataş. Dil olarak İstanbul Erkek. (abitur avantajı da var). Sayısal eğitim olarak iafl derim. İel'de dersler almanca görülüyor ve özellikler fen bilimlerini en iyi ana dilinizde öğrenebileceğinize inanıyorum.(bunlar tamamen benim fikrim) Eğer kardeşiniz tıp düşünüyorsa iafl biyoloji'de en iyi devlet okuludur. Kabataş ve İel de çok kaliteli okullar tabiki karar vermek çok kolay değil. Bana sorarsanız İafl ve İel'den birini seçin. Yurt konusuna gelince, kız yurdunda herhangi bir problem yok okulda kalıyorlar ancak erkek yurdu Haydarpaşa Lisesi'nde. Servisle gidip geliyorlar. Özel yurtlar da var ancak ne düşünürsünüz bilmiyorum. (Ben gündüzlüyüm). İafl'ye karar verirseniz haber verin elimden geldiğince yardımcı olurum kardeşinize.

• Arkadaslar yakın bir arkadaşım yurt disından geldi. Sadece 8. Sinif SBS ye girdi. Bugün mesaj attı ortalaması 250mi ne gelmiş 6. Ve 7. Sınıf notlarını taban puan alarak OYP hesaplamis MEB... Soru şu:

Bu sorunu nasıl halledebiliriZ?

Yurt disından gelenlere bir şey uygulanıyordu ama neydi o?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AzRocK

Arkadaslar yakın bir arkadaşım yurt disından geldi. Sadece 8. Sinif SBS ye girdi. Bugün mesaj attı ortalaması 250mi ne gelmiş 6. Ve 7. Sınıf notlarını taban puan alarak OYP hesaplamis MEB... Soru şu:

sbs'de ilk 10'a girenlerden biri sınavların birinden yurtdışında olduğu için muaf olmuş sanırım.
  • quote:

quote:

quote:

Mekan olarak Kabataş. Dil olarak İstanbul Erkek. (abitur avantajı da var). Sayısal eğitim olarak iafl derim. İel'de dersler almanca görülüyor ve özellikler fen bilimlerini en iyi ana dilinizde öğrenebileceğinize inanıyorum.(bunlar tamamen benim fikrim) Eğer kardeşiniz tıp düşünüyorsa iafl biyoloji'de en iyi devlet okuludur. Kabataş ve İel de çok kaliteli okullar tabiki karar vermek çok kolay değil. Bana sorarsanız İafl ve İel'den birini seçin. Yurt konusuna gelince, kız yurdunda herhangi bir problem yok okulda kalıyorlar ancak erkek yurdu Haydarpaşa Lisesi'nde. Servisle gidip geliyorlar. Özel yurtlar da var ancak ne düşünürsünüz bilmiyorum. (Ben gündüzlüyüm). İafl'ye karar verirseniz haber verin elimden geldiğince yardımcı olurum kardeşinize.

Teklifiniz için teşekkür ederim İAFL'i mutlaka yazacağız ama artık hangisi olur bilmiyorum.Şimdi tıp istiyor ama zaman içinde fikri değişir mi bilmem
    Hocam okulun erkek yurt ücreti geçen yılın galiba 1540 tl miş okulun sitesinde yazana göre.İl dışından gelen öğrencilere bir öncelik tanıyorlar mı.Yurda kayıt nasıl yapılıyor.Öncelik sırası nasıl belirleniyor.Bu konular hakkında bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirm

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teklifiniz için teşekkür ederim İAFL'i mutlaka yazacağız ama artık hangisi olur bilmiyorum.Şimdi tıp istiyor ama zaman içinde fikri değişir mi bilmem
    Hocam okulun erkek yurt ücreti geçen yılın galiba 1540 tl miş okulun sitesinde yazana göre.İl dışından gelen öğrencilere bir öncelik tanıyorlar mı.Yurda kayıt nasıl yapılıyor.Öncelik sırası nasıl belirleniyor.Bu konular hakkında bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirm

Mutlaka öncelik tanıyorlardır ama yurtta yer bulma konusunda sorun yaşamazsınız şimdiye kadar öyle bir durum duymadım yani. Kayıtları yurttan sorumlu müdür yardımcısı yapıyor bildiğim kadarıyla.

• Liseli adayları.
  • oyp 440,403 | Genel Yüzde 6,82

nereyi tavsiye edersiniz istanbuldan ? 441leri de yazayım mı ? şu yüzde olayını da anlatırsanız süper olur

ekleme : hedefim imzamda. bu konulara daha çok önem veren bir anadolu olursa süper olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ot -- 9 Temmuz 2011; 0:03:00 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AzRocK

Arkadaslar yakın bir arkadaşım yurt disından geldi. Sadece 8. Sinif SBS ye girdi. Bugün mesaj attı ortalaması 250mi ne gelmiş 6. Ve 7. Sınıf notlarını taban puan alarak OYP hesaplamis MEB... Soru şu:

sbs'de ilk 10'a girenlerden biri sınavların birinden yurtdışında olduğu için muaf olmuş sanırım.

işte o nasıl olacak?
  • Beyler 2011-2012 öğretim yılı için liselerin taban puanları ne zaman açıklanacak ? Bazıları açıklandı falan diyor ama nette yok. Bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kürşat.

Beyler 2011-2012 öğretim yılı için liselerin taban puanları ne zaman açıklanacak ? Bazıları açıklandı falan diyor ama nette yok. Bilgisi olan var mı ?

Yerleştirmeler yapılmadan taban puan açıklanamaz. Taban puan dediğimiz olay geçen seneki yerleştirmelerde liselerin aldığı son öğrencinin puanıdır. Yani meb tarafından her sene bir taban puan belirlenip o puana göre yerleştirme yapılması gibi bir durum yok.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.