Şimdi Ara

8.nesil işlemciler beklenir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • i7 li bir laptop almayı düşünüyorum sizce 8.nesil işlemciler beklenmeli mi?

• Kesinlikle beklenir.
  • peki tahmini ne zaman gelir yabancı sitelerde dellin bi modelinde gördüm ama türkiyede göremedim henüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: camkusum

peki tahmini ne zaman gelir yabancı sitelerde dellin bi modelinde gördüm ama türkiyede göremedim henüz

2018 ilk çeyreği olacağı konuşuluyor yani biraz zaman var.
  • daha çok varmış ya 1-2 ay içinde alırım diyordum da şimdi tam alırım ertesi gün 8.nesil gelir ondan korkuyorum
  • Masaüstündeki rekabet laptop işine daha yansımadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lorenzo__ -- 22 Nisan 2020; 19:13:33 >
  • Mobilde İntel kraldır. 8.nesil kesinlikle beklenmeli. Ben AMD'nin bu klasmanda iddialı konuma geleceğini düşünmüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Mobilde İntel kraldır. 8.nesil kesinlikle beklenmeli. Ben AMD'nin bu klasmanda iddialı konuma geleceğini düşünmüyorum.

Tam aksine AMD'nin iddali konuma geleceği bir yer varsa düşük güç tüketimli bol çekirdekli (işlem gücü) işlemcileri ile oyun isteğinin nispeten daha az olduğu taşınabilir bilgisayar alanıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lorenzo__ -- 22 Nisan 2020; 19:15:48 >
  • Lorenzo__ kullanıcısına yanıt
    Bu dediğiniz Zen2 için bir nebze kabul edilebilir. Yoksa İntel tekelinden memnun değilim elbette.

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Halihazırdaki zen işlemcileri bios falan saçmalaması olmazsa laptoplar için bulunmaz nimet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lorenzo__ -- 22 Nisan 2020; 19:13:9 >
  • Lorenzo__ kullanıcısına yanıt
    Ben basit bir artış beklemiyorum. Coffee Lake ve sonrası işlemcilere sağlam bir cevap niteliğinde olacağını düşünüyorum.

Muhtemeldir hocam. Elbet daha iyi olur bugünkünden. Ama AMD herşeyden önce şu uyum sorunlarını basit bios sorunlarına yoğunlaşsın ki alan insanlar kendilerini denek gibi hissetmesinler. Zen refresh isterse 5ghz gelsin cold boot gibi sorunlar devam ettikçe bize ne 5ghz den İnsanlara her şeyden önce düğmeye bastığında tıkır tıkır açılan makina lazım
  • bu bekleyişinde sonu gelmiyor ama şimdi 8.nesili bekleyeceğiz 8 gelecek sonra diyeceğiz ki nvidianın 20 serisi geliyor onu bekleyelim falan gerçi 8.nesil biraz farklı bir olay yıllar sonra çekirdek arttırımına gittiler ve ciddi performans artışı oldu gerçi laptoplarda ne olur bilemiyorum
  • Bence beklenir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yukarı
    Stabilite sorunlarını çözüp 4.0 ghz sınırını çözerlerse başka bir şey yapmalarına gerek dahi kalmaz.
  • şu an karasız kaldım 6-7 ayı var diyenler var o kadar beklemek istemiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.