Şimdi Ara

7805 voltaj regülatörü filtreleme yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba araçlarla ilgili kör nokta uyarı sistemi yapıyorum. Sistem 5v 500mA çekiyor. Bunun için 7805 kullandım fakat aklıma takılan şu arabada kullanacağım için filtrelemem gerekir mi çünkü araba çalışırken elektronik sistemleri alternatörden besliyor. Eğer filtrelemem gerekiyorsa girişe ve çıkışa kaç uf kondansatörler bağlamam gerekiyor internette çok farklı değerler var birde kutuplu kutupsuz olarak belirtirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler

• Devrenizi hazırlayın. Besleme kondansatorlerine ek giriş ve çıkışa 100nf kutupsuz kondansatör takabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 16 Eylül 2021; 1:12:25 >
  • Merhaba @muhsin kamer öncelikle yardımınız için teşekkürler birde besleme kondansatörleri nerelere bağlanıyor değerleri kaç olmalı ve kutup durumu nasıl olmalı biraz daha ayrıntı verebilir misiniz

• 7805 voltaj regülatörü filtreleme yardım

1nolu pin GND bağlantısına 470UF 16V. elektrolitik kondansatöre paralel 100nF seramik kutupsuz kondansatör

3nolu pin GND bağlantısına 100UF 16V. elektrolitik kondansatore paralel 100nF seramik kutupsuz kondansatör

Mikro işlemci kullanacaksanız ripple lara karşı 100 nF kutupsuz kondansatör kullanmanız gerekir.

Mikroişlemcinin VIN ve GND bağlantılarına da en kısa yerden 100 nF takarsanız, işlemci kararlı çalışacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 17 Eylül 2021; 22:25:22 >
  • Filtreleme ve stabil çıkış alma için bunun yerine step-down kart da kullanabilirsiniz. Üzerinde kutuplu kutupsuz bileşenler zaten mevcut ve verimi daha yüksek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.