Şimdi Ara

771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
531
Cevap
21
Favori
40.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Travma sonrasi sendromlu halimle hatitlamasamda

Anakart p45 rog

Vga pny 1060 xlr8 o.c olmali..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam anakartı satmadıysanız bana sarın yav. Aşık oldum yemin ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mikhail kullanıcısına yanıt
    K3ske dursada satip satmamayi dusunseydim..

• Ebayda Dfi P45 T3RSB + var sıfır kutulu saklanmış kargo dahil 236 dolar. Paramız bu kadar değer kaybetmeseydi sırf o anakart için 600-700tl gözden çıkarabilirdim. Malum DFİ anakart değil sanat eseri yapıyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • slm 775-771 soket dönüşüm işini kendimiz yapabilirmiyiz.
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    hazır modlanmış işlemci çok piyasada 80-100 tl ve modlanmış tak kullan (771 işlemciyi 775 sokete). takarken söktüğün 775 işlemcinin oklu köşesine dikkat et ona göre tak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 19 Eylül 2018; 11:3:44 >
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    okde ya yoksa nasıl olacak diye sordum denemeye karar verdim. diğer türlü takılmaz zaten.
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    aliexpress ten sticker alacaksın sonra ya işlemciye tırnak açacaksın ya da anakartın soketindeki pinleri keseceksinn you tube da ve bu konuda videoları var

ben uğraşmadım modlanmış 3 tane dediğim fiyatlara aldım taktım
  • Yaklaşık iki aydır kullanıyorum. Thermal grizzly ile yükte 80 üstü asla görmüyor. 4.45lere kadar overclock edilebilip stabil kullanılıyor fakat power yetersiz kaldığı için aniden siyah ekrana atıyor. O yüzden power alana kadar 4.27 yeterli gibi (böyle giderse almam )

771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER

771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER

• Güzel değerler. Oyunlarda nasıl denediniz mi? Bende de Q6600 var. Asus Strix GTX950 denemelerim olmuştu ama Q6600@3.4 GHz'de bile (Battlefield 4, DSR ile 1080p yapıyordum monitörüm 18,5") yetişemiyordu.

Güç kaynağında High Power 750W bronze iyi fiyatı var ve şuan kampanyada.
    https://www.hepsiburada.com/high-power-750w-80-bronze-56a-12v-power-supply-hpg-750br-h12s-p-BD303945
    https://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/high-power-750w-80plus-bronze-56aat12v-guc-kaynagi.html

• a-f-h A kullanıcısına yanıt
    Bir klasik olarak Gta V denedim yani bir fikir edinmek için Ekran kartının kullanımını yüksek tutmak için ayarları belleği aşmayacak şekilde yüksellttim ama popülasyon kısmı ortadaydı oyunu silmeseydim ss alıp atabilirdim aşağı yukarı orta ayarlarda 60-70 fps avaraj diyip en düşük 40 diyebiliriz. Birde For Honor denedim oyunun optimizesi gayet iyi galiba hiç sorun çıkarmadı grafik belleğini aşmadan istediğim kadar yükselttim doku ayarları süzme vs oyun gayet akıcı şu ana kadar gerçek anlamda beni zorlayan pubg oldu zaten pekte sevmiyordum oynanamaz derecede kötü 35 40 fpsler belki ayarlarda düzeltilebilirdi fakat ayarları düşürünce ekran kartı kullanımı çok düştüğü için pek getirisi olmuyor zaten optimizesi problemli bir oyun.

Sonuçlar fiyata göre gerçekten tatmin edici fakat 8 gb kingston hyperx drr2 ramlere anakarttan fazla para vermiş olmam komik geliyor.

Birde bu anakarttan uzak durun bence

önceki fotoğrafa bakarsanız işlemci soğutucusu kuzey köprüsünün üstüne geliyor ve kuzey köprüsünü düzgün soğutamıyorum üstünde elini tutmanız imkansız fakat adana sıcağında/neminde şimdilik çalışması bile bir mucize eğer imkanım olursa sıvı soğutucuya geçip içeriyi biraz ferahlatmayı istiyorum ama bu sisteme çok lüks olur

Birde anakartın güç giriş pinleri çok saçma bir yerde sırf bu yüzden anakart değiştirmeyi düşünmüyorum değilim.

edit: çözünürlük 1600x1200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intelxeoninside -- 22 Eylül 2018; 0:27:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hikanronsha

Yaklaşık iki aydır kullanıyorum. Thermal grizzly ile yükte 80 üstü asla görmüyor. 4.45lere kadar overclock edilebilip stabil kullanılıyor fakat power yetersiz kaldığı için aniden siyah ekrana atıyor. O yüzden power alana kadar 4.27 yeterli gibi (böyle giderse almam )

771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER

Hocam bende bir kasa topladim 5460 ile asus p5p43 anakart uzerine yanliz standart bir islemci sogutucusu ile war thunder oyununda islemci sicakligi sizdeki gibi 75 85 derece arasinda dolasiyor . Bosta bile 60 kusur derecelerde . Anormal bir durum degilmi? Cpu 3.21 ghz olarak calismakta .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Programdan programa değişiyor durum core tempde aidataya göre yüksek gösteriyor, zaten ısınmadan dolayı kasıntı olmaz diye düşünüyorum işlemciden yana pek korkum yok da anakartların chipseti aşırı ısınabiliyor bazen. Stock soğutucuda o değerler gayet iyi.
  • Merhaba arkadaşlar, x5460 islemci almıştım msi p45 c51 anakarta taktım direk calismadi, modlu bios atarken yanlışlıkla p45t c51 biosu atmışım şuan anakart hiç çalışmıyor.

Var mi yardım edebilecek birisi ?

Modlu biossuz işlemciyi taktigimda hiç çalışmaması normal mi ?

• Selamlar.

Hız aşırtmasız xeon L5410.

Hız aşırtmasız 5 dakikalık tam yükte:

• Stok voltaj 400 fsb 5 dakika tam yükte xeon L5410

Bu işlemciyi seçmemin nedeni 50 wattlık tdp değerinin olması ama 2800 mhz tam yükte en fazla 35 watt gördüm.
  • Daha önceki bozuk sıcaklık sensörü olan p35 çipsetli Asus p5k-se ile ulaştığım 475 fsb.
  • Gigabyte p31 es3g anakartım var aliexpress den xeon e5440 almayı düşünüyorum nasıl olur şuan üzerinde pentium e5300 var 3.5ghz de ocli kullanıyorum 350watt fsp üretimi psu var.

• Uygun bios yüklerseniz gayet iyi olur.

• Esayar07 kullanıcısına yanıt
    Var mı bir gelişme?
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.