Şimdi Ara

7377 amfi diagnostic ledi sürekli yanıyor :( (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    20w lik tr li anfi için uğraşma bunu yapana kadar 7294 lu anfi yap yada 8560 dan anfi yap olmadı sana 5200 den yapılan anfi devresi yollim belki maliyeti 10 20 tl artabilir ama bomba gibi anfin olur çıkışın birini subwoofer için kullanırsınız diğerini de 4 tane mid bağlar ortalığı yıkacak ses alırsınız 4 tane 5200 ortalama 25 tl tutar iki tane de 4700 50v kondanstor gerisi ufak tefek komponent zaten belki maliyeti 40 50 tl felan tutar malzeme aldığın yere göre de değişebilir senin bahsettiğin anfide zaten 40 tl den aşağı bulmaz ilerde haporler alırsın canavar gibi anfi setin olur istersen sana birde 10 15 tl ye mal edeceğin bir bass croserver devresini veririm subwoofer için olur biter istersen birde bass tiz ayarları için preamp devresi al sana mini set olur ev için fazla bile gelir uygun haporler bağlarsan bütün bunların toplam maliyeti ortalama 100 tl ye felan imal edersin bütün is devre baskı da sana birde tavsiye vereyim pbc baskı için ise kuşe kağıt kullan yanlız burda bir detay var çıktı alırken çıktığı kesinlikle 170gr lik kagit kullan ayrıca kesinlikle kağıda dokunma Toner in olduğu kısımlara ve baskıyı ütülerken utunun her yere eşit olarak dokanmasina dikkat et ve utulemeyi bitirdikten sonra hemen suyun altına tutup sogut suyun altına tutarken kağıdın renginin değiştiğini fark edersin suyun işlediği yer bulaniklasip yumuşak yumusayan kağıdın renginin değiştiği kenara suyu aç oraya şu Aksın elinle de yavaş yavaş kaldir pbc baskı tertemiz altında kağıt kalıntısı bırakmadan Toner in olduğu gibi baskıya çıktığını görürsün bu şekilde temiz baskı elde etmiş olursun takıldığın nokta olursa sor yanlız unutmaman gereken konu bazı yerlerde 140gr lik kesinlikle olmasın 170gr lik olacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Malicarpar1985 kullanıcısına yanıt
    Teşekür ederim hocam fakat bende o güçlerde hoparlör yok ilerde belki alırım.

Eve tesisat işi pek kafama yatmadı gibi komşular rahatsız olur.

İlerde aracıma kurarim ufak bir tesisat zaten ben 1cift ovalle bile tatmin olurum müzik dinlerken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baskı devreyi yaparken 135gr lik kuşe kağıt kullanıyorum hocam.

Ütü işleminden sonra su dolu kaba atıyorum 5dk sonra kağıdı soymaya başlıyorum.

Daha sonra çıkmayan yerleri CD kalemi ile çiziyorum ve ismimi fln. yazıyorum plakete

Sonra asite atıyorum perhidrolu bulamadığım için marketlerde satılan saç açıcı lari kullanıyorum. Biraz uzun sürüyor ama aynı işi görüyor.

• Bugün yeni plakete kurdum devreyi yine çalışmadı ve yine diagnostic ledi yanıyor bende çöpe attım sinirden

• harun577 H kullanıcısına yanıt
    Böyle birkaç malzemeli devreler için biraz temiz çalışıp, devreyi Bakır delikli plakete yapıyorum,,, asitle matkap ile uğraşmadan , 2 ye 3 cm yetiyor :-)

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Şuan çöpten çıkardım delikli plakete yapıyorum hocam :))

• Delikli plakete yaptım yine çalışmadı.

Entegre yavaş yavaş ısınıyor elektriği verince.

• Diagnostic neye yarıyor ki ?

Benim bildiğim boş bırakılıyor ama

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dfk24 kullanıcısına yanıt
    Datashetinde kısa devre aşırı ısı gibi durumlarda bu LED yaniyormus öyle çevirdim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun577

Datashetinde kısa devre aşırı ısı gibi durumlarda bu LED yaniyormus öyle çevirdim.
    Gereğinden yüksek voltaj , ters polarite gibi durumlar yok değil mi ? Gözümüzden kaçmış olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

Diagnostic neye yarıyor ki ?

Benim bildiğim boş bırakılıyor ama
    Bir nevi arıza lambası veya çıkışı diyelim, diagnostıc çıkışı,,
    yüksek voltaj düşük voltaj aşırı ısı, yüksek ses leveli, çıkışkısa devre gibi durumlarda uyarı veren sistem,,
    ben buraya bağladım,, sesi sınıra yakınken göz kırpıyor, dolayısı ile sese göre yanıyor, çalışırken beleş tek led vumetre de oluyor muş
    demekki bozukmuş,, yeni entegre ile devam ..
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Devam devam abi çalışana kadar bırakmam bunun peşini

bendede başka bir anfi var, tamir etmek için söktüm, toz oldu , öyle kaldı , bakışıyoruz 3 ayı geçti ,
    anfimiz olsun diye iç geçirirdik, anfimiz oldu, ilgilenmiyoruz,, işe başladım, ilgi alanları değişti, bazı şeyler önemsizleşti artık, ilerde sizde hissedersiniz, sağlık olsun ,,,
    iş olunca maddi imkan olur, imkan olunca anfiler havada uçuşur falan, kendime ne anfiler yaparım falan,
    stereo vumetreli anfi düşüncem var, sadece düşünce
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

bendede başka bir anfi var, tamir etmek için söktüm, toz oldu , öyle kaldı , bakışıyoruz 3 ayı geçti ,
    anfimiz olsun diye iç geçirirdik, anfimiz oldu, ilgilenmiyoruz,, işe başladım, ilgi alanları değişti, bazı şeyler önemsizleşti artık, ilerde sizde hissedersiniz, sağlık olsun ,,,
    iş olunca maddi imkan olur, imkan olunca anfiler havada uçuşur falan, kendime ne anfiler yaparım falan,
    stereo vumetreli anfi düşüncem var, sadece düşünce
    5200 e hevesleniyorum bu aralar bende

Kısa yoldan, kolay ... yüksek güçlü kaliteli amfi

• dfk24 kullanıcısına yanıt
    Doğrudur,, benimde sonraları yapmak istediğim amfi çeşiti oldu,, önce iki sonra 4 transistörlü yaptım,

Daha kolay ve güçlüsü mj1033 34 ile yaptım ,,

Sonra en iyisi , ikinci el müzik seti ve kabini, oldu bitti,,

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.