Şimdi Ara

70000tl ye araba tavsiyesi lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • babam yaklaşık 8 yıl nissan note kullandı ve artık otomatik surecem debriyaja basmaktan dizime ağrılar girdi dedi 1 ay önce nissanımızı sattı peugeot 3008 2012 allure aldı.Babam arabayı sakin kullanır gaza basmaz 2500deviri kolay kolay geçirmez gaz pedalına basınca arabaya bişey oluyormuş gibi hiç basmadan gider. Silivri kocaelini 100ü geçmeden gitti. Hız aramayan birisi olmasına rağmen şimdiki peugeotun yavaş olduğuny söylüyor sureklı. Sadece kalkarken ağır olduğunu söylüyor. Kalktıktan sonra problem yok diyor . Eski nissanla bu peugeotun arasında 500kg fark var normal bas şu gaza da gitsin diyorum basmıyor kırmızı ışığa 2 şeritli yolda 10 araba girsek en önde babam, herkes solluyor tek başımıza kalıyoruz korna çalanda oluyor babam daha yaşlanmadı da ama arabayı bağırtmıyor yavaş suruyor. Sırf bastıgımda kalksın ağır istemiyorum diye arabayı satma kararı aldı araba arıyoruz. Sedan alak dedim boşuna arkada bagaj taşıycaz kullanışlı da değil diyor. Sadece skodanın bitanedi var adını unuttum bagaj kapısı camla birlikte tamamen açılıyor o olur dedi. Yani genel olarak verebileceğimiz para 70000 o da peugeotu satınca gelecek para. 50000e de ineriz 100000 de çıkarız ama gerçekten çok güzel araba olmadı lazım kı babam ikna olsun. Babam yılda 10000km yapmasına rağmen ısrarla dizel alıyor şimdiye kadar 20 arabam değştim hepsi dizeldiyor. Otomatik olması da şart tabii. Otomatik olsa babam nissanı kullanırdı satmazdı. Aile olduğumuz için olabildiğince geniş, ağır olmayan yerinden kalkan araba arıyoruz. Hb olur sedan olur yine 3008 gibi de olur farketmez. Fiyat 70000 i aşmazda güzel olur ama almağa değer olduhu surece 100000 bile verilebilir. Cabrio falan aramıyoruz . Genç işi falan arabada da çok göz yok babamda, ben kendi arabamı kendim almak istiyorum babamın arabasını sahiplenmeyeceğim şuan param olsa benim alacağım araba ya polo ya fiesta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Babanız kalkışta serilik istediğine göre mantıkken dizel istemesi de doğal.Tahminen babanız dizelim torkunu seviyor.Kalkışlarda hızlı olsun istiyorsa yarı otomatik olması daha iyi olur.Ama iyi geçiş hızına sahip tam otomatiklerde var.
    Bence bakacağınız araç yarı otomatik ve dizel olsun mutlaka.

Gerekirse 100.000 TL'ye kadar verebilir demişsin.Bence babanızın aradığı model 1.6 DCİ Nissan QQ ama araç ne kadar parasının ederi onu bilemeyeceğim o size bağlı bir şey.Ama aracın kalkışı iyi.

Ha 70.000 TL civarı öneri istiyorsanız.Bence Skoda Yeti (DSG korkunuz yok ise), Peugeot 2008'in dizel otomatiği, Yeni Citroen C4 (Yenisi olsun çünkü motor/şanzıman güncellendi),Peugeot 308 olabilir.

Babanızın kalkışa önem veriyorsa şu Youtube hesabından bir çok aracın 0-100 kalkış videosunu bulabilirsiniz. 0-50 km verileri işinize yarayacaktır:

https://www.youtube.com/user/eotodergi

• Hocam 70.000 ₺ araba mı arıyorsunuz 100.000 ₺ mi?

Sıfır mı 2.El mi?

AİLE olarak "D" sınıfı araç tercih edin.

2.el Peugeot 508 THP diyeceğim ama dizle istiyorsunuz

Sıfır olarak Peugeot 308, Hyundai i30 ve beklerseniz Hyundai Tucson alabilirsiniz

• 70000e ariyoruz ama o paraya araba yok 30000 fark vermeye deger aeaba bulursak onu da alabiliriz. Ama oncelik 70000de.sifir ikinci el farketmez ama km si fazla araba almayi da planlamiyoruz. Simdiki peugeotu 12000km de aldik. Babam qq bakti ama okadar fark vermeye deger bulamadik biz. Benim de cok hosuma gitmiyordu sahsen. Bir de bir yakinimizdakinin garantisi bittigi ilk gun sanziman bozuldu 26000 tl sanziman parasi istediler. Zar zor kurtadilar odemekten. Sankigaranti gunune ayalanmis gibi garanti bittigi gun arac ariza yapti. QQ kotulemek istemem ama nissan hic yolsa birajmadigindan babami 8 yil boyunca babam QQ da bakiyordu. Ama hem bu sanziman olayi hemde 100000 etmez diyince vazgectik. Skoda yeti daha once baktik icini begenmedi babam. Ici rahat degilmis. Volvo bakmisti s40 d2 miydi unuttum adini bahsi gecmeyince ona bakiyorduk ici dar imis. Cok sey istiyoe babam debriyaja basmadigimiz surece herturlu otomatik olur tabi kronik hatasi olmadikca. Yoksa yigilma olmasi falan oriblem degil. Bu 3008 de cok yigilma oluyor dediler ama gaza basmayince yigilma falan yok tam otomatikmis gibi

• 80.000 civarı volvo v60 ya da s80 bakabilirsiniz hocam (2.El)

Ya da Skoda Superb, Renault Talisman, Hyundai Tucson 'Un fiyatlarının açıklamasını bekleyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_kullanıcı -- 25 Temmuz 2015; 3:17:25 >
  • Bu fordun cmax smax vs gibi arabalarına bakın isterseniz

• 2.el olursa

Volvo s60 d2 premium yada advance bakın

• Mazda 3

• makyajlı auris premium (full) otomatik vites benzin. 73 bin tl
     70000tl ye araba tavsiyesi lazım
  • Dizel ve otomatik olsun diyorsanız en verimli şanzıman Renault'nun edc şanzımanı. Renault bayisine giderek tüm modelleri bir inceleyin size hitap eden bir model çıkabilir. Mercedes'in dizel otomatiklerini de öneriyorlar ancak hiç görmedim. İsterseniz ikinci ellerini bir araştırın. Dizel de dsg ve cvt işine hiç bulaşmayın wv ve nissan sahipleri kan ağlıyor.

Fiat'ın multijet'i de kalkışta çok iyidir kalkışta babanızı mutlu eder ama tek kavrama robotize şanzıman olduğu için sizi mutlu etmeyebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az daha ekleyerek temiz 2013 Latitude Execuvie bakın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_kullanıcı

80.000 civarı volvo v60 ya da s80 bakabilirsiniz hocam (2.El)

Ya da Skoda Superb, Renault Talisman, Hyundai Tucson 'Un fiyatlarının açıklamasını bekleyebilirsiniz

Tucson un modeli cikarsa paramiz yetecegini sanmiyorum
    Tum dediklerinize bakacagim fiat500x hakkinda ne dusunuyosunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: f117a

quote:

Orijinalden alıntı: The_kullanıcı

80.000 civarı volvo v60 ya da s80 bakabilirsiniz hocam (2.El)

Tucson un modeli cikarsa paramiz yetecegini sanmiyorum
    Tum dediklerinize bakacagim fiat500x hakkinda ne dusunuyosunuz

Fiat 500x neticede "B" sınıfı üzerine inşa edilmiş bir Crossover (Doğru mu yazdım bilmiyorum ) Gidip inceleme şansım daha olmadı. Kullanıcı izlenimleri ve testleri izleyerek daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz

Hyundai Tucson önerme sebebim 4 ayda ... (Kaç bin araç satacağız demişlerdi unuttum kusura bakmayın) araç satacağız iddiaları vardı ve herkes bir nebze de olsa uygun fiyatla piyasaya gireceğini umuyor.

Skoda Superb aileler için geniş ve uygun diye söyledim. Ancak Dsg'ye bulaşmak istemeyebilirsiniz.

Renault Talisman yeni çıktı ve tipini, içini ve genişliğini beğendiğim için önerdim ama henüz bir yorum yapamayacağım hakkında, çünkü daha Türkiye'ye gelmedi. Esp ve 1.6 dci motorla kombine edileceği söyleniyordu

Volvo v60, S60 'ın stationwagonu. S60'ın bagaj hacmi (380lt) dar geleceğinden önerdim. Hem güvenli, donanımlı bir arabaya binmiş olursunuz

Volvo s80 "E" sınıfı araç ve Mercedes E serisi Bmw 5'in rakibi. Konfor anlamında güvenlik anlamında iyidir.

Artık tercih size kalmış. Kolay gelsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.