Şimdi Ara

7000 TL Sistem Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 7 bin TL civarı bir sistem toplamak istiyorum. Bu sistem benim 5 yıl kadar daha idare edecek buna göre parça tavsiyesinde bulununuz.

Sistemden olmasını istediklerim:

1. Aşırı sessiz olması bunun yanında ısınma konusunda problem çıkmayacak.
    2. Güç tüketiminin kullandığım işleme göre olmasını istiyorum. Yani bilgisayarın poweri 750 Watt ise bilgisayar boş bir şekilde dururken 750 Watt yakmaması.
    3. Önümüzdeki yıllarda çıkacak oyunlarda hiçbir şekilde sorun çıkarmaması.
    4. Video render işlemleri yapacağım bu konuda hızlı olması gerekli.
    5. Sadece kasa toplanacak. Parça önerisini nedeniyle açıklarsanız sevinirim.

Önerilen parçalar:

İşlemci: INTEL i7 6700K 4.0 GHz, Socket 1151, 8MB, 14nm, 95W (CPU Fan YOK)
    Anakart: Asus Z170 Pro Gaming DDR4 3400MHz S+V+GL+16X 1151
    Ram: G.Skill Trident Z 16GB (2X 8GB) DDR4 3000 MHZ CL15 1.35v F4-3000C15D-16GTZB
    HardDisk: WESTERN DIGITAL 3.5" 2TB Caviar Black SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
    SSD: SAMSUNG 850 Evo 500GB SATA3 540/520 SSD MZ-75E500BW
    Ekran Kartı: Galax Nvidia GeForce GTX 980 Ti HOF 6GB 384Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0
    PSU: Seasonic X-750 80+Gold 750W Modüler Güç Kaynağı
    İşlemci Soğutucu: CORSAIR H110i GT Extreme Performance 2x14mm AMD/Intel LGA 1150/1151/2011 Sıvı Soğutma
    Kasa: CORSAIR CC-9011019-WW Vengeance C70 USB 3.0

Parçalar için önerilere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nocturne14 -- 15 Şubat 2016; 20:54:11 >

• hani sırf kasa olarak daha iyisini yapamadım belki güç kaynağını arttırarak 7 bini bulursun
     7000 TL Sistem Önerisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: huoralcarin

hani sırf kasa olarak daha iyisini yapamadım belki güç kaynağını arttırarak 7 bini bulursun
     7000 TL Sistem Önerisi

Önerin için teşekkür ederim.Ancak istediklerimin bazıları mevcut değil.Örneğin işlemci soğutucusu,güç kaynağı.Bunlardan kısmak istemiyorum.SATA'yı 2 TB SSD'yi ise en az 512 GB seçelim.Çünkü uzun süre bu pc ile çalışacağım.Verdiğin parçalar gayet hızlı ancak benim için çok sessiz olup düşük enerji tüketmesi de önemli. :)
    Tekrar teşekkür ederim.Bu arada parçaları tek seferde değil parça parça sipariş edeceğim.En iyi parçaları bulduktan sonra güvenilir satın alınabilen sitelerden takibe alacağım.Yani indirimlerini gözetleyeceğim. :) Bu şekilde güvenilir olan site de tavsiye edebilir misiniz?

• Nocturne14 N kullanıcısına yanıt
    İşlemciyi render için alacaksan ya i7 5820k (i7 5820k'yıda 4.5 ghz oc yapcaksan ve yapcağın oc render alınca aldığın çıktıyı bozmayacaksa alınır ) yada i7 6700k alacaksın.
    Zaten bilgisayar boş durduğunda işlemci ve ekran kartı hız düşürüp az güç çekiyor o konuda bir problem yaşamazsın.
    Önümüzdeki çıkan oyunlarda hiç sorun çıkarmasın ve 5 sene gidicek dersen minimum gtx980 ti alacaksın bütçende müsait.
    Sessiz olması konusu işinde uzman arkadaşlardan yorum al iyi soğutan ve az ses çıkaran bir sıvı soğutma önersinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 12 Şubat 2016; 7:25:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

İşlemciyi render için alacaksan ya i7 5820k (i7 5820k'yıda 4.5 ghz oc yapcaksan ve yapcağın oc render alınca aldığın çıktıyı bozmayacaksa alınır ) yada i7 6700k alacaksın.
    Zaten bilgisayar boş durduğunda işlemci ve ekran kartı hız düşürüp az güç çekiyor o konuda bir problem yaşamazsın.
    Önümüzdeki çıkan oyunlarda hiç sorun çıkarmasın ve 5 sene gidicek dersen minimum gtx980 ti alacaksın bütçende müsait.
    Sessiz olması konusu işinde uzman arkadaşlardan yorum al iyi soğutan ve az ses çıkaran bir sıvı soğutma önersinler.

İşlemci render ve oyun için hızlı olması gerekli.Overclock yapmanın işlemci ömrünü kısalttığını duymuştum bunu yine de öneriyor musunuz?Tavsiyelerin için teşekkür ederim.

• Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
  • İ7 5820k
    MSI x99 sli plus
    EVGA gtx980ti
    EVGA 750 g2 power supply
    Corsair 450D
    Corsair lpx 16gb 3000mhz cl15
    Corsair h100i
    Samsung 850 pro solid state disk
    WD black 1tb harddisk

Herkezin hayallerini süsleyen f/p sistem ☺☺☺

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: black modern

İ7 5820k
    MSI x99 sli plus
    EVGA gtx980ti
    EVGA 750 g2 power supply
    Corsair 450D
    Corsair lpx 16gb 3000mhz cl15
    Corsair h100i
    Samsung 850 pro solid state disk
    WD black 1tb harddisk

Herkezin hayallerini süsleyen f/p sistem ☺☺☺

Hocam beğendiğiniz sistemi değil de yazdığım kurallara uyan bir sistem arıyorum. Sistemdeki parçaların özelliklerine göre seçim yapacağım.Örneğin neden o PSU'yu seçtik?Açıklayarak yazarsanız sevinirim.Bu arada yorumunuz için teşekkür ederim.

• Psu zaten gold serftifikalı ve piyasadaki en kaliteli psulardan biri evgalara özgü ekonomi modda çalıştırma ve performans modunda çalıştırma tuşuda var gerçekten şuan psu alıcak olsam ilk sırada seasonic ikinci sırada evga üçüncü sırada corsair olurdu.
    İşlemci quad channel ve 2x16 pci express hattı destekliyor anakartta x99 platformunda en iyi f/p kartlardan biri ssd konusunda zaten samsung kendini kanıtlamış bir firma sıvı sogutucuda h100i veya h110 uygun kasa 280mm sıvı sogutucularıda alabiliyor yani h110da olabilir sıvı sogutucu diger parçalar zaten standart dilerseniz ddgiştirebilirsiniz.

• quote:

Psu zaten gold serftifikalı ve piyasadaki en kaliteli psulardan biri evgalara özgü ekonomi modda çalıştırma ve performans modunda çalıştırma tuşuda var gerçekten şuan psu alıcak olsam ilk sırada seasonic ikinci sırada evga üçüncü sırada corsair olurdu.
    İşlemci quad channel ve 2x16 pci express hattı destekliyor anakartta x99 platformunda en iyi f/p kartlardan biri ssd konusunda zaten samsung kendini kanıtlamış bir firma sıvı sogutucuda h100i veya h110 uygun kasa 280mm sıvı sogutucularıda alabiliyor yani h110da olabilir sıvı sogutucu diger parçalar zaten standart dilerseniz ddgiştirebilirsiniz.

Öncelikle değerli bilgilerin için teşekkür ederim.PSU'da sertifikanın önemli olduğunu biliyorum.Sistemi 1 kerelik toplayacağım parça değişimi yapmayacağım.Bu nedenle en iyisini almaya çalışıyorum.İlk sırada seasonic önerdiniz ancak evga alın dediniz sebebi nedir?Bu aletlerin çıkardığı ses yeterince az mı?Çok sessiz ve ısınması zor parçalar alacağım.Bunlara uyuyor mu? İşlemci 3.3ghz bu fiyata daha yüksek ghz'li bir parça almak daha uygun olmaz mı?Çok fazla bir bilgim yok. Yazdıklarım size saçma gelebilir.

• http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=220-G2-0750-XR isterseniz psu yu bir inceleyin gerçekten çok güzel bir psu ve fiyatıda muadillerine göre uygun denebilir.
    İşlemci konusuna gelirsek işlemci 6 çekirdekli bir işlemci ve 2 ekran kartından tam performans alabilecek bir işlemci ve quad channel ram destekli ve saat hızları h110 gibi sıvı sogutucularla rahatlıkla 4.0 ghz ye çıkarılabilir ve 6 çekirdekten geeçekten muhteşem performans alabilirsin ve 2x16 pci hattı ile ilerde takıcagın 2.bir 980ti ile herşeyi yapabilirsin öle bir sistemle.

• quote:

http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=220-G2-0750-XR isterseniz psu yu bir inceleyin gerçekten çok güzel bir psu ve fiyatıda muadillerine göre uygun denebilir.
    İşlemci konusuna gelirsek işlemci 6 çekirdekli bir işlemci ve 2 ekran kartından tam performans alabilecek bir işlemci ve quad channel ram destekli ve saat hızları h110 gibi sıvı sogutucularla rahatlıkla 4.0 ghz ye çıkarılabilir ve 6 çekirdekten geeçekten muhteşem performans alabilirsin ve 2x16 pci hattı ile ilerde takıcagın 2.bir 980ti ile herşeyi yapabilirsin öle bir sistemle.

Bir üst modeliyle arasında 50 tl gibi bir fark var o platinium sertifikalı daha iyi olmaz mı? Tek ekran kartı düşünüyorum bu nedenle iyi bir parça arıyorum.Overlock tarzı bir yükseltme yapmayı düşünmüyorum.Bunun işlemci ömrünü kısalttığını duydum doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nocturne14 -- 12 Şubat 2016; 16:06:58 >

• h110 gibi bir sıvı sogutucuyla 4 ghz de en fazla görücegi 60 derecedir buda herhangi bir zarara sebep olmıcaktır overclockun işlemcinin ömrünü kısaltması için kötü sogutma koşullarında agır yük altında çalışması gerek işlemcinin ancak iyi sogutuldugunda ve dogru voltajla dogru saat hızları yakalandıgında bir sorun olmucaktır.bu arada powerin platininide alabilirsiniz çok daha verimli olucaktır.

• quote:

h110 gibi bir sıvı sogutucuyla 4 ghz de en fazla görücegi 60 derecedir buda herhangi bir zarara sebep olmıcaktır overclockun işlemcinin ömrünü kısaltması için kötü sogutma koşullarında agır yük altında çalışması gerek işlemcinin ancak iyi sogutuldugunda ve dogru voltajla dogru saat hızları yakalandıgında bir sorun olmucaktır.bu arada powerin platininide alabilirsiniz çok daha verimli olucaktır.

h110 'u listeye aldım o halde. Bilgiler için çok teşekkür ederim. PSU'da belli oldu gibi.Şimdi diğer parçalara yönelelim.Ben parçaları farklı yerlerden tek tek alacağım.Aynı anda almayacağım.Sürekli olarak indirim takip edeceğim.Bunun takibini yapmak için site önerileriniz var mı?Şurada ucuz olur gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: huoralcarin

hani sırf kasa olarak daha iyisini yapamadım belki güç kaynağını arttırarak 7 bini bulursun
     7000 TL Sistem Önerisi

hangi siteden topladınız hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Xronize kullanıcısına yanıt
    inventus tan hocam
  • Psu olarak "EVGA SuperNOVA 750 P2 Power Supply" seçtim.
    İşlemci soğutucu olarak H100'u seçtim.Ancak daha işlemciyi belirlemedim.Bu parça alacağım türdeki bir çok işlemci ile uyumlu mu?
    Diğer parçalar için öneri bekliyorum arkadaşlar.
  • Tavsiye bekliyorum arkadaşlar.
  • Kabaca böyle birşey
     7000 TL Sistem Önerisi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riesso

Kabaca böyle birşey
     7000 TL Sistem Önerisi

Hocam parçaları neye göre seçiyoruz?Bunu konuşmak istiyorum ben.Önerdiğiniz parçaların ismini okumaktan başka anladığım bir şey yok benim.
    Bu nedenle parçaların özelliklerini tartışmak istiyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.