Şimdi Ara

7000 TL Sistem Önerisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oc yapacaksınız hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riesso

Oc yapacaksınız hocam

Oc dediğiniz OverClock mu hocam?İşlemcinin ghz'sini yükseltme bildiğim kadarıyla.Ben verdiğiniz parçaların özelliklerinden bahsediyorum.Parçaları neye göre seçiyoruz?En yukarıda verdiğim özelliklerin hepsini sağlıyor mu bu sistem?
  • Nocturne14 N kullanıcısına yanıt
    Sanırsam karşılar
    İşlemci yeni nesil İ7 ve over clock kilidi açık, tabi oc yapmayacaksan K sız olanını seçersin
    Anakart ddr4 ve yüksek hız (3400mhz) olduğu için seçtim aslında hızı biraz daha düşük birşey alınabilir, hız aşırtmasını daha rahat yapabilmesi için
    Bellekler işte 2400mhz yukardaki anakart için stock hız olarak düşük kalıyo tabi anakartı biraz kısıp rami yükseltebiliriz yada rami de yüksek alırız(bildiğim kadarıyla ram lerde oc edilebiliyor)
    Ekran kartı zaten 980ti açıklamaya gerek yok :)
    Harici disk yüksek depolama ve hız(7200rpm)
    Psu seasonic iyi bir marka olarak duyduğum için seçtim tabi abartmışım o sisteme 750w fazla 600wlık başka bir psu alınabilir belki
    Ssd ve işlemci soğutucu hakkında fazla bilgim yok uygun olduğu için ekledim
    Kasayı uygun başka bir model seçebilirsin

Başka birisininde yardım etmesinde fayda var parçalarda aşırı çeşitlilik var
    İnternetten topladığım bilgiye göre böyle bir sistem topladım, bu konuda işinin ehli kadar iyi değilim

• quote:

Sanırsam karşılar
    İşlemci yeni nesil İ7 ve over clock kilidi açık, tabi oc yapmayacaksan K sız olanını seçersin
    Anakart ddr4 ve yüksek hız (3400mhz) olduğu için seçtim aslında hızı biraz daha düşük birşey alınabilir, hız aşırtmasını daha rahat yapabilmesi için
    Bellekler işte 2400mhz yukardaki anakart için stock hız olarak düşük kalıyo tabi anakartı biraz kısıp rami yükseltebiliriz yada rami de yüksek alırız(bildiğim kadarıyla ram lerde oc edilebiliyor)
    Ekran kartı zaten 980ti açıklamaya gerek yok :)
    Harici disk yüksek depolama ve hız(7200rpm)
    Psu seasonic iyi bir marka olarak duyduğum için seçtim tabi abartmışım o sisteme 750w fazla 600wlık başka bir psu alınabilir belki
    Ssd ve işlemci soğutucu hakkında fazla bilgim yok uygun olduğu için ekledim
    Kasayı uygun başka bir model seçebilirsin

Başka birisininde yardım etmesinde fayda var parçalarda aşırı çeşitlilik var
    İnternetten topladığım bilgiye göre böyle bir sistem topladım, bu konuda işinin ehli kadar iyi değilim

Overclock yapmayı düşünmüyorum.Bu nedenle ona göre bir işlemci seçelim.Ddr 4 seçin ileriye dönük olsun diyenler var.Ben de böyle düşünüyorum.Ben PSU olarak en az gold sertifikalı bir seçim yapmak istiyorum.Tabi bu parçalar minimum seste çalışacaklar.İşlemci soğutucu olara h110'u önerdiler.Verdiğin tüm bilgiler için teşekkür ederim.

Tamam hocam şimdi tekrar toplıyım bakalım bu arada vatandan falanmı alacaksın yoksa sinerji inventus gibi internet sitelerinden alabilirmisin

Sinerjiden İ7 nin oc ocsiz hali arasında 10 TL fark var hangisini alalım acaba :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riesso -- 12 Şubat 2016; 19:34:27 >
  • quote:

Tamam hocam şimdi tekrar toplıyım bakalım bu arada vatandan falanmı alacaksın yoksa sinerji inventus gibi internet sitelerinden alabilirmisin

Sinerjiden İ7 nin oc ocsiz hali arasında 10 TL fark var hangisini alalım acaba :)

Teşekkür ederim. Alımı şu şekilde yapacağım parçaların isimlerini kaydedeceğim.Güvenilir sitelerde indirim için takip edeceğim.İndirimli ürün bulduğumda alacağım.Fiyat takibi yapabileceğim bir yer var mı?Siz oc öneriyor musunuz?Ben günlük 10 saat kadar çalıştıracağım bu makineyi.Beni 5 yıl kadar sorunsuz idare etmesini istiyorum.
    Tam 7000 tl olmadı bide işlemci soğutucu da yok, indirimleri takip ederim demiştin soğutucuyla beraber 7600 TL falan ediyor ama indirim olursa 7300tl ye falan toplayabiliriz sanırım

İşlemciyi falan oc li seçtim fiyat olarak 150 tl falan farkediyor, sistem eğer yetersiz gelmeye başlarsa oc edersin götürür birkaç yıl daha
     7000 TL Sistem Önerisi

• quote:

Tam 7000 tl olmadı bide işlemci soğutucu da yok, indirimleri takip ederim demiştin soğutucuyla beraber 7600 TL falan ediyor ama indirim olursa 7300tl ye falan toplayabiliriz sanırım

İşlemciyi falan oc li seçtim fiyat olarak 150 tl falan farkediyor, sistem eğer yetersiz gelmeye başlarsa oc edersin götürür birkaç yıl daha
     7000 TL Sistem Önerisi

Bilgiler için teşekkür ederim.Bu parçaları ana konuya ekleyip diğer arkadaşlardan bilgi alayım.Çok teşekkür ederim.

• Kasayı belki değiştirmek isteyebilirsin çünkü ekran kartı ucu ucuna sığabilir birde işlemci soğutucu sunun radyatörü sığmaz sanırım, ek olarak sessiz bir kasa istemişsin kasada sadece 1 fan var ek olarak düşük devirde dönen fan alman gerekecek

200tl daha iş çıkar

• quote:

Kasayı belki değiştirmek isteyebilirsin çünkü ekran kartı ucu ucuna sığabilir birde işlemci soğutucu sunun radyatörü sığmaz sanırım, ek olarak sessiz bir kasa istemişsin kasada sadece 1 fan var ek olarak düşük devirde dönen fan alman gerekecek

200tl daha iş çıkar

Ana konuya ekledim.Güzel bir kasa önerilerimizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nocturne14

quote:

Kasayı belki değiştirmek isteyebilirsin çünkü ekran kartı ucu ucuna sığabilir birde işlemci soğutucu sunun radyatörü sığmaz sanırım, ek olarak sessiz bir kasa istemişsin kasada sadece 1 fan var ek olarak düşük devirde dönen fan alman gerekecek

200tl daha iş çıkar

http://www.sinerji.gen.tr/coolermaster-693-usb30-siyah-mid-tower-kasa-psu-yok-pmu2718

Yanı cam olan kasalara bakmıyorum çünkü uzun zaman kullanacağın için sadelik önemli bence, önde 200mm var yan kapağı da 200mm tak üstü zaten radyatör bütün fanları tamam sessiz olur büyük ihtimal

Onu ekle bunu ekle derken kasanın maliyeti artıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riesso -- 12 Şubat 2016; 21:28:46 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nocturne14

quote:

200tl daha iş çıkar

http://www.sinerji.gen.tr/coolermaster-693-usb30-siyah-mid-tower-kasa-psu-yok-pmu2718

Yanı cam olan kasalara bakmıyorum çünkü uzun zaman kullanacağın için sadelik önemli bence, önde 200mm var yan kapağı da 200mm tak üstü zaten radyatör bütün fanları tamam sessiz olur büyük ihtimal

Onu ekle bunu ekle derken kasanın maliyeti artıyor :)

Artsın 1 kere alacağız sonuçta.Pişman olmayalım da.

• Bu parçaları seçtim.O parça yerine bunu al nedeni ise şu diye parça önerebilir misiniz? :)

İşlemci: INTel i7 6700K 4.0 GHz, Socket 1151, 8MB, 14nm, 95W (CPU Fan YOK)
    Anakart: MSI Z170A GAMING M3, Z170, DDR4, Socket 1151, USB 3.1
    Ram: INGSTON HyperX FURY DDR4 16GB (2X 8GB) 2666 MHZ CL15 HX426C15FBK2/16
    HardDisk: SEAGATE 2 TB SATA III HDD 64MB 6GB/s 7200 ST2000DM001
    SSD: SAMSUNG 850 Evo 500GB SATA3 540/520 SSD MZ-75E500BW
    Ekran Kartı: MSI GTX 980Ti GAMING 6G GOLDEN EDITION, 6GB, GDDR5, 384 bit
    PSU: EVGA SuperNOVA 750 P2 Power Supply
    İşlemci Soğutucu: CORSAIR H110i GT Extreme Performance 2x14mm AMD/Intel LGA 1150/1151/2011 Sıvı Soğutma
    Kasa: Graphite Series™ 760T Arctic White Full-Tower Windowed Case
  • Edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nocturne14 -- 13 Şubat 2016; 9:49:52 >
  • Parçalar güncellendi. Önerilerinizi bekliyorum.
    Hocam bir kac gune ben de benzer bir sistem toplayacagim. Forumda anakart olarak asus z170 a ya da pro gaming modeli oneriliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraktu

Hocam bir kac gune ben de benzer bir sistem toplayacagim. Forumda anakart olarak asus z170 a ya da pro gaming modeli oneriliyor.

Neye göre seçtiklerini bir bilsem.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113060369&p=1&f=386 su konuya bak bi hocam. Firenholt anakart konusunda baya bilgili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraktu

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113060369&p=1&f=386 su konuya bak bi hocam. Firenholt anakart konusunda baya bilgili

Teşekkür ederim. Onunla biraz konuşayım ben.
  • Hocam sistemi ne zaman toplıyacaksınız merak ediyorum :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.