Şimdi Ara

66.MKNZ P. BARIŞ GÜCÜ. TOPKULE İSTANBUL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
58.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • majestik yardımların için çok teşekürler...
  • teşekkür edeirz bilgiler için. kapıda sıkı arama olurmu telefon falan unut dermisin Xray varmı? bilgisayar mühendisiyim sizin meslek neydi...yada bilgisayarcı emsal varmıydı tanıdığınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: warworn.

majestik yardımların için çok teşekürler...

Önemli degil kardeş aklına takılan bişey varsa sorabılırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nseren

teşekkür edeirz bilgiler için. kapıda sıkı arama olurmu telefon falan unut dermisin Xray varmı? bilgisayar mühendisiyim sizin meslek neydi...yada bilgisayarcı emsal varmıydı tanıdığınız.

nızamıyede aramada çantanın her tarafına bakıyorlar xray dan geçeceksin ama çantanda kesin metal bişey vardır eninde sonunda oteceksin eger sokacaksan sadece sım kartı sok oda corabında olsun.eger telefon sokacaksan bı tanıdıgına ver oda senı acemılık zamanında zıyaret ettıgı zaman sana versın en guzelı boyle.bilgisayar muhendisi tanıdıgım yoktu.Ama sıze ne bılıp bılmedıgınız soracaklar işlerıne yarar bısey dersen oraya dusersın bıde branşda yazanda onemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi majestik12345 -- 10 Ağustos 2010; 4:32:34 >

• yemek durumları nasıldır?sonra banyo önemli sıcak su falan bulunurmu...birde kesin buradamı kalıyoruz ustadada yoksa kalkıp buradan sen olayın kabasını aldın hadi bakalım uza doğuya derlermi?
  • jiletle uğraşmıyim traş makinesi getireyim desem kasarlarmı kapıda...ziyaretçi içeri telefonla girebiliyor ozaman almıyorlar nizamiyede...
    en kötü ve en iyi yanı nedir 66. mekanizede olmanın deseler...çok soruyorum ama nabim neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz.
  • quote:

yemek durumları nasıldır?sonra banyo önemli sıcak su falan bulunurmu...birde kesin buradamı kalıyoruz ustadada yoksa kalkıp buradan sen olayın kabasını aldın hadi bakalım uza doğuya derlermi?

ilk başlarda kotu gelebılır ama zamanla alışırsınız yemeklere.yaz donemındesınız kahvaltıda kavun karpuzda çıkar.Banyo zamanlarında hep sıcak su bulunur eger dustugunuz bolukte sıcak su olayı varsa hamama bıle gıtmezsınız dırek bolukte duş alırsınız.4 yere duşeceksiniz topkule ,kartaltepe ,baştabya ,zeytınburnu sosyal tesıslerı.Kullanacagınız silah HK-33
  • braşta birşey yazmıyor. öğretim görevlisiyim ama bunu belirtmedim.orada söylersek nolur görücez.evliyim çocuk var uzun çıkmasından çekindim açıkçası
  • silah boş nöbet tttuyorlarmış bazı yerlerde öyle değildir sanırım. birde nöbet sıklığı nedir.canımızı çıkarırlarlarmı nöbetle...arkadaşın biri gitmeden kep al mutlaka benim kafamı sıkmıştı beynim duman oldu dedi bu tarz şeylere gerek varmı...
  • quote:

jiletle uğraşmıyim traş makinesi getireyim desem kasarlarmı kapıda...ziyaretçi içeri telefonla girebiliyor ozaman almıyorlar nizamiyede...
    en kötü ve en iyi yanı nedir 66. mekanizede olmanın deseler...çok soruyorum ama nabim neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz.

traş makınesı goturursen nızamıyede bısey demezler bence en guzelı jılet goturmen şimdi pu.t un teki çalar fılan makıneyı o açıdan.nızamıyede zıyaretcının telini almıyorlar sende o an alırsın teli zıyaretcıden.66 da olmanın en iyi yanı istanbulda olman kotu yanını dıyemıyorum nedenıde dusecegın boluk cok onemlı o açıdan.Aklına gelen sorular varsa sorabılırsın bende ılk gıderken boyleydım ıyı kotu yardımcı olmaya calısırım.
  • evet aslında umrumda değil doğu falan hertürlü zevkle giderim ancak bunu aileye anlatmak zor. istanbul diyince resmen bayram ilan ettiler. en güzel yanı gerçekten bu sanırım.beni 4 yıl önceki yükseklisanstan önceki muayene ile gonderdiler üstüne bi 25 kilo aldım acayip hantal yapım var koşuyu şunu bunu yapamazsak nolur durum varmıydı böyle adamlar.
    sanırım dişi sıkıp koşmak en güzeli :)
  • quote:

silah boş nöbet tttuyorlarmış bazı yerlerde öyle değildir sanırım. birde nöbet sıklığı nedir.canımızı çıkarırlarlarmı nöbetle...arkadaşın biri gitmeden kep al mutlaka benim kafamı sıkmıştı beynim duman oldu dedi bu tarz şeylere gerek varmı...

Bızım boluk garajındakı nobetı boş şarjorle tutuyorduk.kep olmazsa kafana gidip kantinden alırsın.ılk baslarda fazla nobet tutarsınız fazladakı kastım mesela ben hafta sonu 6 saat gunduz 2 saat gece nobetım vardı hafta içi bunu yapamazlardı herkesın kısmı vardı ondan yani hafta içi sadece 2 saat gece nobetımız olurdu.01-03 nobetın oldumu otekı gun 03-05 nobetın olur ama bu ara ara degısır.cavus oldugunuz an sadece nobetcılerı yerlerıne goturursunuz.

quote:

braşta birşey yazmıyor. öğretim görevlisiyim ama bunu belirtmedim.orada söylersek nolur görücez.evliyim çocuk var uzun çıkmasından çekindim açıkçası

sınıf dıyecegıme branş yazmışım sınıfında ne yazıyor.

• yazlık kışlık ayrı kamuflaj bot verirlermi yoksa bunlar zaten 5 ay giysin ne bulursamı derler...çatal kaşık götür diyen bile oldu. sanırım istanbulda bu tip olaylar yoktur...
  • sınıfta piyade yazıyor. bir arkadaşıma sonucu soyleyince ses değişti bunun yandın der gibi oldu şüphelendim.
  • quote:

yazlık kışlık ayrı kamuflaj bot verirlermi yoksa bunlar zaten 5 ay giysin ne bulursamı derler...çatal kaşık götür diyen bile oldu. sanırım istanbulda bu tip olaylar yoktur...

size kışlık kamuflaj verecekler sadece yazlık kamuflajı nısan ayında gıdenlere verıyorlar.çatal kaşık götürme sakın ha sakın dalga konusu olabılır o acıdan.zaten sabah kahvaltıda çayınızı demir bardakta içeceksiniz
  • nseren hocam ben çıkıyorum aklınıza gelen soru varsa yazın gunduz cevap yazarım.Şimdiden tüm 335 K.D. Hayırlı teskereler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: majestik12345

quote:

yazlık kışlık ayrı kamuflaj bot verirlermi yoksa bunlar zaten 5 ay giysin ne bulursamı derler...çatal kaşık götür diyen bile oldu. sanırım istanbulda bu tip olaylar yoktur...

size kışlık kamuflaj verecekler sadece yazlık kamuflajı nısan ayında gıdenlere verıyorlar.çatal kaşık götürme sakın ha sakın dalga konusu olabılır o acıdan.zaten sabah kahvaltıda çayınızı demir bardakta içeceksiniz

peki sence kesin pişermiyiz kışlıkların içimde ağustos ayında yoksa kurtulma şansı varmı :) tüm bilgiler için teşekkürler. istanbullu değilsiniz sanırım yenikapıdan oraya nasıl gideceğimide sizden öğrenirsem.Allah gönderdi bu adamı diyip sorularımı bitiricem :) Çok teşekkürler herşey için

• çok teşekkürler. Selamlar...
  • benim statümde piyade.piyade askerini orada neler bekliyor acaba.kısa dönem oldugumuz için yurtdısı olayı yokmus.barıs gücüyüz bugune bugunde bununla ilgili bir görevde bulunacakmıyız.örn:nato askeri falan sayılacakmıyız :)
  • Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 66'ncı Mknz. P. (Barış Gücü) Tug. K.lığı
    TOPKULE İSTANBUL

335. dönem.Ben de oraya gidiyorum arkadaşlar.Hayırlısı hepimiz için.Piyade olmak zordur diyorlar.Nasip kısmt.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.