Şimdi Ara

65 inç Uygun Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 5 senedir kullandığım Sony 55 XD9305 bozuldu. Şu anki salonum daha uzun ve izleme mesafem 4m'nin üzerinde bu nedenle 65 inç almayı düşündüm. Fakat aniden bozulması ve fazla dayanmaması nedeniyle ekonomik olarak çok üst düzey bir şey düşünmüyorum. 65 inç olarak en ucuz olarak alabileceğim ama çok kalitesiz olup aldığıma pişman etmeyecek TV tavsiyeleri istiyorum.

Şu ana kadar Vestel 65q9900 ve biraz daha küçük alırsam 58pus8506 ilgimi çekti. Önerilerinizi bekliyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• lionsfire kullanıcısına yanıt
    8506 alın ömürlük keyfinize bakın.
    Ben ev kurarken Beko’dan kampanya var diye b55 b970a modeli aldım çok memnunum ama ambilight farklı bi hava

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bu mesafe için 58lik 8506 yeterli olur mu sizce?

• Net bisey söylemem uygun olmaz ancak gece sinema ve maç izlerken ambilight sayesinde o 65likteki hazzı alacağınızı düşünüyorum. Bütçem olsaydi inanın ben de alacaktım. 8/9bin TL ye toshiba da alabilirsiniz. Vestel’in ücretini bilmiyorum ama 8506 12 bin civarıydı sanirim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

4k tv için bakın Samsung ne öneride bulunmuş

Samsung tr
    Mükemmel TV boyutu nasıl bulunur? | Samsung TR
    https://www.samsung.com/tr/tvs/tv-buying-guide/what-size-tv-should-i-get/
  • joven kullanıcısına yanıt
    65 inç rahatlıkla uyar o zaman, teşekkürler. Bir de televizyon seçebilirsem çok güzel olacak.

• Sony tamir masrafı kaç TL tutuyor sordun mu?

Yeni tv nin 1 / 4 kadar masraf var ise yaptır 3 sene daha kullanırsın en azından.

Yok yeni tv ye heves ettiysen o başka.

• hocam kullandığınız tv den sonra burda konuşulan tv leri izlemek size eziyet olur her açtığınızda nerden aldım bunu dersiniz artı philips markası kalite ve servis olarak kötü bi marka vestel vs yansıma görüntü işleme renk gibi konularda kötü bi marka ben sizin yerinizde olsam elimdeki tv tamir oluyorsa tamir yoluna giderim yok olmuyorsa izlediğim içeriğe göre ya q60a ya x80j alırım burda bahsettiğniz modeller mağaza demolarında tatmin etsede eve gelince ben ne yaptım dersiniz :)

• TiSKE kullanıcısına yanıt
    10 yıl yedek parça bulundurma zorunluluğu olmasına rağmen LED driver TR'de bulunamamış MM servis tarafından hocam. Bu sebeple cihazı perte çıkardılar, almazsam 2000 lira verecekler, alırsam onu da vermeyeceklermiş. Ben de muadil cihaz talebinde bulundum, Tüketici Hakem Heyeti aşamasına geçtik. Bu nedenle cihazı tamir ettirme durumu yok şu anda, 5-6 ay daha tvsiz kalmamak, hatta karar olumsuz olursa daha pahalıya almamak adına alayım diye düşünüyorum ama yorumlarınızdan sonra da kararsız kaldım.65xh9005 vb. var ama 18lere çıkmak istemiyorum daha uygun iyi bir 65 yok mu peki önerebileceğiniz?

• RNNN kullanıcısına yanıt
    10 yıl yedek parça bulundurma zorunluluğu olmasına rağmen LED driver TR'de bulunamamış MM servis tarafından hocam. Bu sebeple cihazı perte çıkardılar, almazsam 2000 lira verecekler, alırsam onu da vermeyeceklermiş. Ben de muadil cihaz talebinde bulundum, Tüketici Hakem Heyeti aşamasına geçtik. Bu nedenle cihazı tamir ettirme durumu yok şu anda, 5-6 ay daha tvsiz kalmamak, hatta karar olumsuz olursa daha pahalıya almamak adına alayım diye düşünüyorum ama yorumlarınızdan sonra da kararsız kaldım.q60a veya x80j seviyelerine çıkınca, 65xh9005 vb. var ama 18lere çıkmak istemiyorum daha uygun iyi bir 65 yok mu peki önerebileceğiniz?

• Anladım durumun zor. Herkesin kriterleri farklıdır.

Ben bu saatten sonra TV kriterim görüntü kalitesidir.

Ve kriterim tek olacak.

Notebooktan tan youtube girerim. güldür veya ÇGH den bir sahne seçerim

Bütün detaylarıyla notebooktaki Aynı sahneyi aynı kaliteyi veriyorsa markasına bakmadan o tv yi alırım.

Çünki notebook görüntü kalitesini veren bir TV çok zor bulunur.

hocam xh90 3 yıl öncesinin xe90 modelinden bile geride performans olarak 2022 yılında alınacak bi tv değil ben olsam almam ve kesinlikle thh sonucunu beklerim dediğiniz gibi ya 10 yıl parça bulunduracaklar ya muadilini yoksada üst modelini verecekler sony led tarafında 93-95 serileri çıkarmadı bu yıl o yüzden ellerinde varsa xh95 verecekler yoksada benim bildiğim üst model vermek zorunda oldukları için oled verecekler o işin sonunu bırakmayıp sabrederseniz çok karlı çıkarsınız...18bine alınacak 65 inch imkansız gibi bişey o yüzden öneride bulunamıyorum maalesef

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam, tvsiz kalmamak adına bunlara baktım. Vestelden,philipsten vb. iyidir diye de onu söyledim en azından full array direct led Sony. Dediğiniz gibi bekleyeceğiz artık kaç ay sürerse, inşallah karar olumlu çıkar. Bir süre böyle idare edelim de oled filan beklentim yok bana nerede depoda kenarda kalmış ürün var onu verirler gibi geliyor, o da karar olumlu çıksa dahi geciktirebildikleri kadar geciktirdikten sonra.

hocam sonuç lehinize çıkarsa öyle depoda kalmış kafalarına göre tv verme lüksleri ortadan kalkacak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.