Şimdi Ara

64 bit mi? 32 bit mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: rec

Bu programları elinde varsa 512 1gb 2gb 4gb şeklinde ve aynı testlerin 32bit versitonlarını aynı ramlerde denersen süper test edersin

7zip 64bit
    CİNEBENCH 64bit
    PRIME95 64
    SCIENCE MARK 64
    PassMark 64

512mb 1/2 gb 667mhz x86 ve x64te butip testler yaptım we aldığım sonuç 1-2 puan fark okadar kaldıki 4gb test yapsamda bişi deişmicek hangi yazlım full 4gb ram kullanıcak bu zamanda
  • @soulcubee

x86-64

x64 diye bişi yokda neyse yaptıysan eğer bişiyok. Demek oluyorki 32bit ile 64bit arasında 1-2puan var yani bu sonuç ortaya çıkıyosa 64bit'in hiç bir anlamı yok. 4gb ram den sonra 1-2puan farklırı biraz daha açılacaktır.
  • 64bit Vista kurdum ve bir daha bakmadım bile.
    Kesinlikle erken 64bit için.
  • quote:

@soulcubee

x86-64

x64 diye bişi yokda neyse yaptıysan eğer bişiyok. Demek oluyorki 32bit ile 64bit arasında 1-2puan var yani bu sonuç ortaya çıkıyosa 64bit'in hiç bir anlamı yok. 4gb ram den sonra 1-2puan farklırı biraz daha açılacaktır.

yukarda orjinal microsoftun x64 tabanlı xp pro tanıtımı sayfasından alıntı war istersen kendin ara bul x86 we x64 die bişi war... ayrıca 1-2 puan ramden diil driverdan kaynaklanıo bunu daha önce sölemiştim...
  • quote:

x86 ve x64te butip testler yaptım we aldığım sonuç 1-2 puan fark okadar

Bu alıntıdan sanki x86 32bit x64 ise 64bit gibi yazmışsın. Bende eğer x86 yazdıysan x64 diye bişe yok dedim.

x86 intelin işlemci mimarisidir. x86 veya IA-32(32bit) x86-64 (64bittir)
    x64 ise microsoftun versiyonudur. Yani alıntı yaptığım yazı senin ve yanlış yazdın. Orda anlatmak istediğin 32bit ve 64bitti.

Kaldıki 64bitin driverlardan yavaş oldğunu söyledin bu olay biraz tuaf. Günümüzde serverlada 64bit kullanılıyor ve ramleri ise 512mb veya 1gb değil
    Yüksek ramli cihazlarda yani serverlarda 32bit ile 64bit farkı ramin etkisi büyüktür. Zaten 64bit ise daha fazla ram kullanmak için geliştirildi 32bitin sınırı olan 4gb hatta 3,74küsür 64bit ile aşıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rec -- 2 Eylül 2007; 23:59:14 >
  • vista kurma bile. xp varsa idare et, xp vista'dan çok daha iyi. vista'da sözümona milyonlarca kod fazlalığı vardı. (yaklaşık 34 milyon satır)

ne oldu? xp=15saniye, vista=1dakikada açılıyor, aynı şekilde herşey yavaş..

bana vadettiği şeyde dandikten bir grafik arabirimi. beryl'li linux kullanırım daha iyi.
  • 64 bit pff
  • 32 bit in sorunlarıyla uğraşmaktan bıktı millet xp ye dönüyor..64 bit için henüz erken..
  • Neredeyse çıktığı günden bu yana 64 bit kullanıyorum, ilk günlerinde biraz sürücü eksiklikleri ve yazılım uyumsuzlukları vardı ama kısa bir sürede bilgisayar dünyası 64 bit Vista'ya gerekli sürücü ve yazılımı sağlamayı başardı. Uzunca bir süredir 64bit Vista neredeyse sorunsuz bir şekilde kullanılabilir durumda. Sistemim 32bitlere göre daha mı hızlı? Bilemem, çünkü test etmedim, zaten böyle bir beklentim de yok. Neden 64bit kullanıyorum peki? Çok basit, hanginiz 32bit XP yerine 16 bit XP kullanmak isterdiniz?
  • quote:

quote:

x86 ve x64te butip testler yaptım we aldığım sonuç 1-2 puan fark okadar

Bu alıntıdan sanki x86 32bit x64 ise 64bit gibi yazmışsın. Bende eğer x86 yazdıysan x64 diye bişe yok dedim.
    x86 intelin işlemci mimarisidir. x86 veya IA-32(32bit) x86-64 (64bittir)
    x64 ise microsoftun versiyonudur. Yani alıntı yaptığım yazı senin ve yanlış yazdın. Orda anlatmak istediğin 32bit ve 64bitti.
    Kaldıki 64bitin driverlardan yavaş oldğunu söyledin bu olay biraz tuaf. Günümüzde serverlada 64bit kullanılıyor ve ramleri ise 512mb veya 1gb değil
    Yüksek ramli cihazlarda yani serverlarda 32bit ile 64bit farkı ramin etkisi büyüktür. Zaten 64bit ise daha fazla ram kullanmak için geliştirildi 32bitin sınırı olan 4gb hatta 3,74küsür 64bit ile aşıldı.

hatam için özürdilerim ozaman başka bi konuyla ilgilendiğim için hızlı yazmıştım, driver olayıda xp pro için sölemiştim daha öncede belirttim vista veya başka bi konumda durum nedir bilmiom demiştim...

quote:

Orjinalden alıntı: emptyrean
    Neredeyse çıktığı günden bu yana 64 bit kullanıyorum, ilk günlerinde biraz sürücü eksiklikleri ve yazılım uyumsuzlukları vardı ama kısa bir sürede bilgisayar dünyası 64 bit Vista'ya gerekli sürücü ve yazılımı sağlamayı başardı. Uzunca bir süredir 64bit Vista neredeyse sorunsuz bir şekilde kullanılabilir durumda. Sistemim 32bitlere göre daha mı hızlı? Bilemem, çünkü test etmedim, zaten böyle bir beklentim de yok. Neden 64bit kullanıyorum peki? Çok basit, hanginiz 32bit XP yerine 16 bit XP kullanmak isterdiniz?

güsse bi yaklaşım...

sonuç olarak bi üst msjdaki arkadaşında dediği we herkesin kabul ettiği bişi war vista ara bi windows microsoft nabız yoklamak we bi sonraki windowsta hatalarını enaza indirmek için çıkardı aynı me gibi yani buyüzden 64biit yazılımla işin yoxa bence 32bit windows kur üstünede vtp7 gibi bi dönüştürücü program kur alsana vista görünümlü xp...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6F17B5B5B -- 3 Eylül 2007; 13:47:03 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.