Şimdi Ara

654 TL(kargo dahil) Crucial Ballistix 16GB(2x8GB) 3000MHZ CL15 DDR4 RAM (Micron E-die) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.146
Cevap
42
Favori
94.885
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Timeguard

Tekli alırsanız 2 ramin arasındaki uyum düşük olabilir. E die olduğu için gene oc olur ama potansiyeli azaltırsınız risk almış oluyorsunuz tutabilir tutmayadabilir.

Kit alınabiliyorsa öncelik kit almak olsun.. Kit bulunamıyorsa veya aşırı pahalıysa tek tekte alınabilir.
    Hocam güldüm kusura bakmayın ama :) Saçma geldi. İş şansa kaldıysa kitin içinden de farklı çip çıkabilir. Ayrıca 3 kuruşluk ram ile uzaya çıkılacakmış gibi abartmakta ne bileyim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

Hocam güldüm kusura bakmayın ama :) Saçma geldi. İş şansa kaldıysa kitin içinden de farklı çip çıkabilir. Ayrıca 3 kuruşluk ram ile uzaya çıkılacakmış gibi abartmakta ne bileyim..

Alıntıları Göster
    Konunun hakkını yeme kardeşim 3700x 1070ti li sistemim var naparsam pubg ranked te fps düşüyordu sorunum ekran kartı sanıyordum eski ramlerim corsair 3000di hakkını veremiyormuş satıp konudaki ürünü aldım 3800mhz cl16da kullanıyorum sadece 250tl lik upgrade ile çok fazla fps ve akıcılık kazandım benim gibi bir çok insan mevcut konuda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• AurorAbeam kullanıcısına yanıt
    Hımmm...

Kitlerden aynı brand e-die çıkar %100 kit özelliği budur. Arasında fark çok minimal olduğu için çift halde yüksek oc olabilirliği daha tutarlıdır. Bu ramler 3800cl15/16 lara kadar çıkarılabiliyor fiyatı için iyi değerler uçup kaçmak sayılabilir.

Tek tek aldığınızda silicon olarak farklı 2 adet e die gelebilir.. Ozaman birisi 3800cl15 yapabilecekken diğeri 3733 de mesela kalabilir.. Sub timingleri tuturmak zorlaşabilir veya 2 ramin farklı voltaj isteği olabilir biri 1.4v ile yaparken ötekisi 1.42v veya daha fazla vb.

Birebir aynı silicon kaliteside gelebilir tamamen şansa bırakıyorsunuz.

Zaten bu forum iyice bilmediği halde herşeye gülen cıvıtan insan doldu yavaş yavaş donanım bölümüne ara vereceğim size iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 19 Temmuz 2020; 12:38:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mami24

Cl değerini 17 ve 18 olarak 3600mhz de denedin mi?

Bir de işlemci ve anakartın nedir?
    Timingleri ellemedim voltaj verip denedim.b450m sh2 ryzen 3600

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Hımmm...

Kitlerden aynı brand e-die çıkar %100 kit özelliği budur. Arasında fark çok minimal olduğu için çift halde yüksek oc olabilirliği daha tutarlıdır. Bu ramler 3800cl15/16 lara kadar çıkarılabiliyor fiyatı için iyi değerler uçup kaçmak sayılabilir.

Tek tek aldığınızda silicon olarak farklı 2 adet e die gelebilir.. Ozaman birisi 3800cl15 yapabilecekken diğeri 3733 de mesela kalabilir.. Sub timingleri tuturmak zorlaşabilir veya 2 ramin farklı voltaj isteği olabilir biri 1.4v ile yaparken ötekisi 1.42v veya daha fazla vb.

Birebir aynı silicon kaliteside gelebilir tamamen şansa bırakıyorsunuz.

Zaten bu forum iyice bilmediği halde herşeye gülen cıvıtan insan doldu yavaş yavaş donanım bölümüne ara vereceğim size iyi günler.
    İşte bu bahsedilenler at ile deve değil onu demeye çalışıyorum. Kırdıysam özür dilerim ama bu denli irdeleme sonucunda elde edilecekler bana komik geldi. Overclock konusu ayrı; bahsettiğim şey çip farkı ihtimali vs.

• Dayanamadım ben de aldım.

• arkadaşlar t force tuf ramleri aptal gibi ryzen calcutor ayarlarını ryzen master üzerinden denemye kalktım.pc açılmadı bios pilini çıkardım ama artık xmp çalışmıyor xpm açınca pc açılmıyor.acaba ramler mi cortladı
  • b450 anakart ve amd işlemcide 3800mhz için 1.43v yeterli idi ama intelde yemiyor 1.45 istiyor 3800 için.
    654 TL(kargo dahil) Crucial Ballistix 16GB(2x8GB) 3000MHZ CL15 DDR4 RAM (Micron E-die)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 19 Temmuz 2020; 21:37:7 >
  • Arkadaslar merhaba, acaba bu belleklerin single 16gb olan BL16G30C15U4B kodlulari da micron rev.e midir? Bilgisi olan var mi acaba? Ya da 2x16gb olarak satilan kiti var midir e die olan?

• Marko Ramius kullanıcısına yanıt
    Evet yeni ballistic lerin hepsi micron e die

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mckhan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • elimde bu ramler ve 3200 mhz olan versiyonları var kapalı kutu sıfır. isteyen yazabilir.

• bu rami almayı düşünüyorum ama nasıl 3600 3700 mhz yapabilirim bu konuda aydınlatacak var mı ?
  • Konuda herşey mevcut arkadaşlar biraz emek vermeden yapılacak iş değil.

• hyperion7599 kullanıcısına yanıt
    çok da mantıksız değil arada büyük bi fiyat farkı yok, 3200 mhz olanlar biraz daha kaliteli binlenir oc potansiyeli daha yüksek olabilir
  • Az önceki sayfalardaki paylaşılan videoyu izlerseniz(İngilizce) tüm 3000den 4000e kadar olan micron E bellekleri 5000 MHz çalıştırabilmiş sadece voltaj farklarıyla. O yüzden en uygun fiyata almak mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: hyperion7599

son olarak acaba linkini verdiğim satıcı güvenilir mi?
    https://www.n11.com/urun/crucial-ballistix-bl2k8g32c16u4b-16-gb-2x8-ddr4-3200-mhz-cl16-ram-1370196?magaza=aison
    Evet güvenilir fiyat güzelmiş bunu da ekleyeyim ilk mesaja.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.