Şimdi Ara

60 tl rot balans ücreti çok mu? ACİL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ön ve arka rot ayari olan araçta uzerinde(seyyar) balans dahil 100TL veriyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

quote:

Orijinalden alıntı: quvardci

quote:

Direksiyon açı sensörü vede sıfırlaması sadece elektirikli direksiyon olan arabalarda var, motordan güç alan direksiyonlu arabalarda yok bunuda bilelim.

Merhabalar, benim aracın(partner) direksiyon tipi "Kremayer tipi, elektrohidrolik değişken destekli" olarak geçiyor.

Sizce sıfırlama olur mu olmaz mı?

eğer direksiyonda dengesizlik hissediyorsanız bu istem dışı kendi kendine yön vermeye çalışma gibidir yani elektirikli sistem kendi kendine çevirmeye çalışıyordur, böyle bir şey varsa servise uğrayıp, sorunuz, direksiyon açı sensörü sıfırlama varsa yapalım diye.

Direksiyon tam ortada iken hafif sola gidiyor araç, servis bu araçlarda sıfırlama diye bişey yok diyor ama servise güvenmiyorum çünkü anlamıyorlar.

bir de şöyle bir durum var söylediğim durum bütün partnerler için geçerli olan bir durum.

• Var mı Ankara'da makul fiyata rot-balans yaptırtabileceğim daha doğrusu önerebileceğiniz bir yer? İvedik olur,Kazım Karabekir olur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Direksiyon açı sensörü vede sıfırlaması sadece elektirikli direksiyon olan arabalarda var, motordan güç alan direksiyonlu arabalarda yok bunuda bilelim.

Merhabalar, benim aracın(partner) direksiyon tipi "Kremayer tipi, elektrohidrolik değişken destekli" olarak geçiyor.

Sizce sıfırlama olur mu olmaz mı?

eğer direksiyonda dengesizlik hissediyorsanız bu istem dışı kendi kendine yön vermeye çalışma gibidir yani elektirikli sistem kendi kendine çevirmeye çalışıyordur, böyle bir şey varsa servise uğrayıp, sorunuz, direksiyon açı sensörü sıfırlama varsa yapalım diye.

Direksiyon tam ortada iken hafif sola gidiyor araç, servis bu araçlarda sıfırlama diye bişey yok diyor ama servise güvenmiyorum çünkü anlamıyorlar.

bir de şöyle bir durum var söylediğim durum bütün partnerler için geçerli olan bir durum.

kaç model araç bilmiyorum Partner hidrolik direksiyon ise o sistem yoktur,
    doğru deneme için, düz bir yolda arabayı kendi haline bırakmak lazım kendi kendine nereye gidiyor bakman lazım, eğer sağa sola yönelmiyorsa çekme yoktur, düz gidiyodur, düz giderken direksiyon simidi eğri durması önemli bir sorun değil, uğrarsınız 5 dakikada direksiyonun duruşunu düzeltiriz. rot ayarı ön veya arka ölçüleri direksiyonun duruşunu etkiliyor bunları dikkate alarak direksiyonun düz durmasını kolayca sağlıyoruz, kalibrasyonu iyi bir cihazla doğru ölçüm yapılır, çıkan değerlerin raporuna bakmak lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Gerek yok hocam tamircilere para bayılmaya, kendin de yapabilirsin internetten araştırarak.
  • Normal. Zaten rot ayarını sadece 30 a yapıyorlar.
  • Ben Rot + Balans ayarını Amasyada 30TL ye yaptırdım. Bence biraz fazla gibi
  • normal
  • bendende 100 tl aldı haram zıkkım olsun.
  • Ben kendim yapiyorum.

https://youtu.be/_XnX_gf5uus

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.