Şimdi Ara

60 L€D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Arduinodan yuksek akım çekmem lagzım 60 adet led çalıştırmam lagzım bunu nasıl yaparım :) pin sayısıda 13 bendekinin 60 led nasıl çalıştırılır kısaca .

• Mosfetle sürerek olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dfk24 kullanıcısına yanıt
    hocam cevabınız ıcn tesekkur edıyorum ama arduinonun en cok evrebildigi akım 400 mA civarı ama ben bundan 1.2 Cıvarı cekecegım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaOtzi

hocam cevabınız ıcn tesekkur edıyorum ama arduinonun en cok evrebildigi akım 400 mA civarı ama ben bundan 1.2 Cıvarı cekecegım .

Tamam işte Arduino ile mosfeti sureceksiniz bu sayede Arduino ile 10 amperi bile çekerseniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LaOtzi kullanıcısına yanıt
    slm kardesım arduino nun cıkısını tr ıle surup bu tr yı ılede mosfetı sure bılırsın eger akımı yetmıyor dıye dusunuyorsan

ama aklıma soyle bırsey geldı optokuplor kullanarak bır mosfetı de surebılırsın

ben geçenlerde 3.3 v ıcın kullanmıştım role sürmek ıcın
    Size zahmet devre varsa alabilirmiyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaOtzi -- 26 Mayıs 2016; 19:10:57 >
  • japon_japon kullanıcısına yanıt
    :) denemekten zarar gelmez 1 hafta içinde yapacagım devreyı
    devre var ama senın ısıne yarıyacak sekılde degıl ben evın aydınlatmasında kullandım sana kabaca çizeyim sen ona gore kendıne uygularsın
    Motor surucu kullansak ledleri ayrı ayrı kontrol edebilirmiyim.
  • Ardiuno port çoğullama diye arayın çıkan çalışmaları inceleyin. Eger ayrı ayrı kontrol etmek istiyorsanız ledleri bu dediğim yönteme bakin. Tek pin ile hepsini kontrol edecekseniz arkadaşların dediği gibi pinden aldiginiz 5v cikis ile transistor npn transistör surun bununla dilediginiz akimi çekerseniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ıkı adet cızım yaptım bırı tek kanal bırı 2 kanal

60 L€D

60 L€D

elinize sağlık hocam teşekkur edıyorum :)
  • yolcu27 Y kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam.
    rica ederim ardiunonun çıkışı 5 v diye bılıyorum doğrumu ?
    Doğru hocam :) girişte 12 veya 9 veriyoruz çıkışlar 5 v olarak cıkıyor :)
  • slm son durum nedir 60 led yakabıldınızmı ve hangı devreyı kullandın
    optomu kullandınız???
    Merhaba, projeyi gerçekleştirmedim teoride kaldı ama yukarıda belirtildiği gibi deneyebilir siniz .
  • ben opto ıle daha once yaptıgım ıcın sıze bu onerıde bulundum
    ardiuno ıcın hareket sensorlerınden aldım 2 tane cıkısı 3.3 mus bılgım yoktu
    evım holune her ıkı basa hareket sensoru bagladım cıkısını opto ıle surerek role cektırdım
    evın holunde bırınde tam 144 led var 288 ledı bu sekılde yakıyorum ve 2 senedir kullanıyorum bır sorun yasamadım sua ana kadar
    devre uzerınde maviyle işaretledim ıkılı opto nun cıkısıı bırleştirip tanstör ile role surdum

60 L€D

60 L€D

• quote:

Orijinalden alıntı: japon_japon

ben opto ıle daha once yaptıgım ıcın sıze bu onerıde bulundum
    ardiuno ıcın hareket sensorlerınden aldım 2 tane cıkısı 3.3 mus bılgım yoktu
    evım holune her ıkı basa hareket sensoru bagladım cıkısını opto ıle surerek role cektırdım
    evın holunde bırınde tam 144 led var 288 ledı bu sekılde yakıyorum ve 2 senedir kullanıyorum bır sorun yasamadım sua ana kadar
    devre uzerınde maviyle işaretledim ıkılı opto nun cıkısıı bırleştirip tanstör ile role surdum

60 L€D

60 L€D

Elinize sağlık çok güzel olmuş ,sizin birde go kart araba yapma projeniz vardı hocam o ne durumda şuan hazır sizi görmüşken sorayım dedim

• go kart yapamadım ama hala aklımda bır gun yapacagım
    ama ufak bır kumandalı yapmıstım :)

https://www.youtube.com/watch?v=1Tdil-FLuo4&t=23s
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.