Şimdi Ara

60 HZ ve 144 HZ Monitörlerin CSGO FPS'ye etkisi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar duyduğuma göre CSGO'da 60 hz monitör kullanıyorsak sistemimizin stabil olarak 60 FPS vermesi yeterli dediler. Yani çok çılgın bir kasa toplayıp 150-200-250 FPS'leri görmenin 60 hz bir monitörde etkisi olmaz, o FPS'lerin etkisini yaşayabilmen için 144 hz monitör alman gerekiyor dediler. Bu konuda sizlerin görüşlerini almak istiyorum buyurun;

• ne demişlerse doğru demişler.

500 fps de alsan 60 hz monitör ile 200 fps alıp 144 hz monitörde aldığın tadı ve akıcılığı alamazsın.

bu arada alakasız olacak ama sen yourko (knight online pvp) oynadın mı?

edit: bu arada sistemin 60 hz fps vermesi yeterli falan değil kesinlikle. 150nin altına düşerse gözle görülür kasma yaşarsın. 144hz monitör olsa da bu kasmayı yaşarsın. sisteminin iyi olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hysteria_ -- 30 Mayıs 2016; 15:40:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

ne demişlerse doğru demişler.

500 fps de alsan 60 hz monitör ile 200 fps alıp 144 hz monitörde aldığın tadı ve akıcılığı alamazsın.

edit: bu arada sistemin 60 hz fps vermesi yeterli falan değil kesinlikle. 150nin altına düşerse gözle görülür kasma yaşarsın. 144hz monitör olsa da bu kasmayı yaşarsın. sisteminin iyi olması lazım.

Cevabın için teşekkür ederim,

Evet YourKO oynadım bir zamanlar, YourKO'da ki Luici benim. Öncesi de var tabi 2003 yılları Ares falan uhuuuu neler neler
  • quote:

Orijinalden alıntı: St.Luicipierro

quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

ne demişlerse doğru demişler.

Cevabın için teşekkür ederim,

Evet YourKO oynadım bir zamanlar, YourKO'da ki Luici benim. Öncesi de var tabi 2003 yılları Ares falan uhuuuu neler neler

öncesine girme yourkoyu sordum sadece. cevabımı aldım

oradaki parayı buraya harcamamanı öneririm

• Monitorun 60 Hz'de olsa 60-150+ fps arasındaki akıcılık farkını yine gözle görebilirsin. İnanmayıp 60 fps üstünün gözle görülmeyeceğini falan savunacak insanlar varsa en basitinden Blurbusters'ın yaptığı testleri inceleyebilir. Ama 200 civarından sonra daha fazlası çok farketmiyor gibi. 144 Hz çok gerekli bir şey değil bence. Hani param var diyorsan al gitsin, pişman olmazsın ama fiyatına göre oyunda fark yaratıyor diyemem. Geçen Dark Souls 3'ü merak edip indirdim, oyunda 60 Fps lock olduğu için oynayamadım. 15 fps ile oynuyormuşsun hissi veriyor ve aşırı tearing oluşuyor. Belki monitörü 60 hz'e ayarlasam düzelirdi ama uğraşasım gelmedi o görüntüyü gördükten sonra.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 60fps yeterli degil usta 60fpsde kasmalar olusuyor.Kendimden ornek verirsem low ayarlarda 130fps filan aliyorum mediuma cekince 65 lere dusuyor ve bildigin kasila kasila hareket ediyor.144hz monitor mantigi aldigin 200fps 170fps degerlerini tan hissetmen icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BenQ aldım bende 2 ay önce 144hz. 60hz'den sonra 144'e geçmek direkt oynama isteğimi arttırdı diyebilirim. Fakat şimdi ki aklım olsaydı biraz daha beklerdim ve freesync bir monitör alırdım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.