Şimdi Ara

60 derece......

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • intel 6400 işlemcimi stok fanı ile 345*8=2760 mhz çalıştırıyorum.sıcaklık sürekli kullanımda(4-5 saat oyun)
    55 derecelerde oluyor.geçen gün deneme için hızı 3200 e yükselttim.açılış sıcaklığı 60 derece oldu...
    sürekli kullanım yapsa idim herhalde daha da yükselecekti...

daha yüksek hızları denemedim.çünkü bir yerde okuduğum(yanlış-doğru bilmiyorum) 60 dereceden sonraki her 10 derecelik sıcaklık artışı cpu nun ömründen %50 götürüyormuş....

daha fazla hızı daha düşük sıcaklık ile yapabileceğim bir soğutma sistemi arıyorum.(ev merkezi sistem ısıtma ortalama kışın 24 derece oda sıcaklığı var,yazın ise Allah Kerim)

öneriler ne olabilir?

yardımlar için teşekkürler

• Blue Orb II öneririm.Yaklaşık 60ytl. Ama sıcaklıklarda ciddi düşüşler yaşarsınız..Tahminimce en az 10-15C düşer sıcaklık..
  • bla rüstemin arkadaşıydın dimi?
  • Evet.Siz de No-fear mematisiniz sanırım..
  • macunda sorun olabilir mi acaba? bi çıkart tekrar tak fanı. olmadı big typhoon al... mükemmel soğutma!
  • macunda sorun olabilir mi acaba? bi çıkart tekrar tak fanı. olmadı big typhoon al... mükemmel soğutma!
  • ok bi deneme yaparım macundan mıdır diye....
  • big water al keyfine bak derdim ama yer sorun olabilir eer yer derdin yoksa direk big water 735 e atla kesinlikle verdiin paraya değer bence ama su soutma istemezsen big typhoon dan oldukça memnun kalırsın bi de as5 kullanırsan macun olarak bayaa bi güzel olur. ama bence big water bi yerden para bulursam big typhoon umu satıp big water alacam. bence sen direk big water al pişman olmazsın.
  • Cs-memati bence ortada sorun yok. Macunla falan alakalı bi durum yok.Bende de aynı işlemci ve anakart var.
    Stok fanla bende idle sıcaklık 45C falan oyunlarda herhalde 55C oluıyodur.Üstelik hiç overclock yok bende.Kasanın fanlarının voltajını düşürdüm sessizlik için.
    Ben de Thermaltake Blue Orb II almayı düşünüyorum geçmişte Scythe Ninja,Big typhoon,Zalman kullanmış biri olaraktan..
    En ucuz yol bu bence..Diğer pahalı fanlarla arasında maksimum 1-2C oynuyor..
    Su soğutma işine girmek istersen o ayrı..Tamamen zevk meselesi.
  • arctic cooling freezer 7 pro sipariş ettim dün.

sendeki de aynı sistemde oc yapmadan 55 dereceler görüyor isen kötü.oc yapsan demek 60 ın üstünde bir değerler alacaksın.benim kasada 4 fan var.(2 eksoz 120 lik,1 giriş 120lik,1 90lık eksoz)

kış ayları iyi hoş ama bunun yazı da var.yazı ortam sıcaklığındaki artışla beraber cpu daki artışta cpu ya zarar vermesin diye önlem almaya çalışıyorum.(bu arada iyi değerler alırsam fandan oc rakamlarını dahada yukarı çekebilirim)

fanı takınca oluşan değerleri buradan yayınlarım.

bakalım neler olacak???
  • Msn destek hattını kulan dedik sana.Neyse freezerda işini görür.bu arada sıcaklığını coretemp veya TAT prog. ile görünen değerleri referans al.
  • sen istanbula gelip gittin mi bakkim??

msn de seni yakalamak ayrı bir dert...açtığımda online göremedim 1-2 sefer.....ama azimliyim açıp bekleyecem msn 'i

fan geldi.şu an elimde....bugün yarın takarım...sıcaklıkları asus'un kendi prog.olan probe ile kontrol ediyorum.....

bu programların bulunduğu linkleri alabilirmiyim fenomencim
  • evet arkadaşlar,cumartesi günü freezer pro7 ' yi monte ettik.

sonuç şudur...

cpu sıcaklığı 55 dereceden 40 derecelere düştü....

fan hızı yaklaşık 2800 rpm gözüküyor....

cpu hızı 350*8=2,8 ghz.....

hızlarda 3,0 ve üzerini deneyeceğim.

freezer gerçekten iyi netice veriyor......
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.