Şimdi Ara

60-65 Bin Lira Aralığında Araç Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    12 yıllık bir forumdaşınız olarak yardımınıza ihtiyacım var, gelin birlikte bana bir araç bulalım.

İlk aracım olacak.
    60-65 bin liraya kadar bir araç bakıyorum.
    Şehir içinde (İstanbul) kullanacağım.
    Al-sat yapan biri değilim, yıllarca kullanacağım bir araç olmalı.
    Haftalık yaklaşık 125 km yol yapıyorum (aylık ortalama 500 km, yıllık 6000 km)
    Hızlı araç kullanmam.
    Spor görünümlü, Hb bir araç düşünüyorum.

Aklımda Clio 1,5 dizel var.

Doğru mu düşünüyorum yoksa bu fiyata aradığım özellikler doğrultusunda başka bir araca mı yönlenmeliyim?

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 65 lira gibi bir bütçeyle clio ya bakılmaz. Clio neki tiponun gelişmiş versiyonu kağıt gibi kapıları , plastik çamurlukları , konforsuz takır tukur araba aynı şey pejo 301 içinde geçerli hatta o daha beteri cam açma düğmeleri vitesin altında böyle bir ilkellik olamaz. Neyse kötü arabaları bir kenara bırakıp önerime geçiyorum illaki b sınıfı olacaksa fiesta olsun konforu ve malzeme kalitesi milletimizin tapındığı ww markasının polosuna bile bin basar. Onun dışında stly paket focus olabilir , astra j olabilir falan filan. Ama bunlar bana çok sıkıcı geliyor sabit fikirli insanların seçimi bunlar. Daha yaratıcı arabalara bakmanı öneririm mesela bordo nissan juke , turuncu bir sportage , bakır kahve bir fiesta , orman yeşili bir mini cooper dicemde ilk araba için fazla kaçar genede bakabilirsin gibi.. Koyun sürüsüne takılma farkını ortaya koy. Bırakda bembeyaz clioların arasında bir rengin olsun.
  • aile için düşünecekseniz astra j - citroen c4 C sınıfı bir araç bakabilirsiniz bu paralara.
    Zaten yılda 6000km bahsediyorsunuz bence astra j 1,4 t düşünebilirsiniz.
  • 6 bin için dizel alma benzinli b segmenti bir araç(i20 polo fiesta) al

• quote:

Orijinalden alıntı: Q6600

aile için düşünecekseniz astra j - citroen c4 C sınıfı bir araç bakabilirsiniz bu paralara.
    Zaten yılda 6000km bahsediyorsunuz bence astra j 1,4 t düşünebilirsiniz.
    Teşekkürler cevabınız için.
    Yok aile için değil, tek başıma kullanacağım.

• Hocam Clio gibi araçlara bakıyorsaniz zaten sizi tatmin edecektir.Piyasa arabasıdır, az yakar, parçası ucuz.Motor bozulmaz etmez kolay kolay.Ekonomi odaklı ucuz üretim otomobiller bunlar.Eger 65 bin veriyorsaniz ve Clio ilk aklıniza gelen secenekse fazla kurcalamayin aklınız karışmasın.Herhangi bir konuda pişman etmez sizi.

Ama tek kişi kullanım için ve bu kadar düşük km için dizel araca çok gerek yok.Astra gtc alabilirsiniz o paralara.Hem spor, hem şık hem de Clio gibi arabalarla kiyaslanmayacak kadar keyiflidir.Utopik bir tüketimi de yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: LanciaDeltacı

Hocam Clio gibi araçlara bakıyorsaniz zaten sizi tatmin edecektir.Piyasa arabasıdır, az yakar, parçası ucuz.Motor bozulmaz etmez kolay kolay.Ekonomi odaklı ucuz üretim otomobiller bunlar.Eger 65 bin veriyorsaniz ve Clio ilk aklıniza gelen secenekse fazla kurcalamayin aklınız karışmasın.Herhangi bir konuda pişman etmez sizi.

Ama tek kişi kullanım için ve bu kadar düşük km için dizel araca çok gerek yok.Astra gtc alabilirsiniz o paralara.Hem spor, hem şık hem de Clio gibi arabalarla kiyaslanmayacak kadar keyiflidir.Utopik bir tüketimi de yok.
    Teşekkürler cevabınız için.
    Astra'yı da inceleme listeme alıyorum.

• 2012 auris

• 65 lira gibi bir bütçeyle clio ya bakılmaz. Clio neki tiponun gelişmiş versiyonu kağıt gibi kapıları , plastik çamurlukları , konforsuz takır tukur araba aynı şey pejo 301 içinde geçerli hatta o daha beteri cam açma düğmeleri vitesin altında böyle bir ilkellik olamaz. Neyse kötü arabaları bir kenara bırakıp önerime geçiyorum illaki b sınıfı olacaksa fiesta olsun konforu ve malzeme kalitesi milletimizin tapındığı ww markasının polosuna bile bin basar. Onun dışında stly paket focus olabilir , astra j olabilir falan filan. Ama bunlar bana çok sıkıcı geliyor sabit fikirli insanların seçimi bunlar. Daha yaratıcı arabalara bakmanı öneririm mesela bordo nissan juke , turuncu bir sportage , bakır kahve bir fiesta , orman yeşili bir mini cooper dicemde ilk araba için fazla kaçar genede bakabilirsin gibi.. Koyun sürüsüne takılma farkını ortaya koy. Bırakda bembeyaz clioların arasında bir rengin olsun.

• Astra 1.3 Hb
    Megane 1.5 Hb

• Aveo II HB
  • 1.6 atmosferik(fsi değil) ve bulunabilirse lpgli golf 6.

• cedric... C kullanıcısına yanıt
    Sabit fikirli insanlar, koyun sürüsü...
    65 bin lirayı çok güzel bir bütçeymiş gibi görmek...(özellikle son fiyatlarla birlikte)
    İnsanlar ne kadar güzel bir şekilde tepeden bakıyorsun öyle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 7 Mart 2019; 23:10:21 >
  • Hocam dizele hic bulasma ortalik hirsiz dolandirici dolu o nedenle masraf cikarsa bir araba parasi yer. Lpgli arac bak derim kafan rahat olir bakimlari ucuz olur hemde az tuketir

• Clio 4
    Egea hatcback
    Astra J

• quote:

Orijinalden alıntı: a3l4i

Aveo II HB
    Avro yu çok uzun dönem araştırdım ve hatta bir ara 95lik ltz almaya niyetlendim. Geçen yıl diyelim.

Düşük km ltzlere 50-55 lira yazmışlar, 2012 model Avrupadan çekilmiş ve ikinci eli çok sıkıntılı olan araçlar bunlar. Eyvallah, donanım olarak çok iyiler, benim aracımdan da çok çok iyiler buna bir şey diyemem.

Şöyle söyleyeyim, geçen yıl 36-37 ye çok iyileri alınabiliyordu. Çok çok iyileri. Şimdi aynı seviye araçlara ortalama 50k-55k yazılıyor. Boyası ve 50000km altı olanlardan bahsediyorum.

Ama işin şu boyutu da var. 65000 liraya ortalama 2015 dizel otomatik clio alınabiliyor.

Demek istediğim şey şu, ciddi ciddi çok uzun süre aveoları araştırmış ve almaya niyetlenmiş biri olarak söylüyorum, şu piyasada aveonun fiyatları inanılmaz şişti. Hatta genel olarak ikinci el piyasası biraz daha oturdu, aveo sanırım doları hala 7.2den hesaplıyor.

Aracınızı kaça aldınız bilemem, boyası 70000km altı ltznin edeceği Max 40000tl olmalı bu ülkede, çünkü meşhur kriz, dolar artışı ıvır zıvır olmadan önce böyleydi.

Ama 2012 manuel ltz aveoya 50000tl ödemek, hem piyasayı bilmemek hem de araçtan anlamamak demektir. 60 a 2-3 yaş daha genç, belki bir kaç parçası boyalı 1.5dci edc clio almak çok mantıklıdır. (clio kullanıcısı değilim, kısa vadede de alma ihtimalim yok gibi)

Not :benzinli ve otomatik olanları hiç araştırmadım, fiyatını piyasasını bilmem. Söylediğim şeyler dizel aveolar işin geçerli.

• dış kapının iç mandalı kullanıcısına yanıt
    75lik LT 1.3 D 40 a aldım. (71 hp çıktı)
    boya yok, kaza yok, 92k km de.

2.eli sıkıntılı değil, kaporta parçaları sıkıntılı fiyatları yüksek ve küçük şehirlerde geç bulunuyor.
    servis ve yedek parça tedariği 2024 e kadar, ben şahsen bosch servislerini tercih ediyorum hem kaliteli hem hızlı oluyorlar.
    2-3 yaş daha genç olacak diye 20.000 daha vermek de bana mantıklı gelmiyor, kaldı ki 2 araç arasında dağlar kadar fark var.

tamamen tercih meselesi, kullanacak olan sizsiniz şimdiden hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.